DIY kendin yap
Master sınıfları, talimatlar, faydalı ipuçları, yemek tarifleri.
» » »Kartpostal" Sürprizli Çiçek "
İçinde bir fotoğraf veya bir sap ile bir sap üzerinde güzel bir çiçek orijinal görünüyor, ama çabuk ve hiç de pahalı değil! Ve aynı anda birkaç çiçek kartı hazırlar ve her birinin içine iyi bir dilek yazarsanız, tatil boyunca bir kağıt vazoda bir masanın üzerinde durabilecek bir sürü dilek tutursunuz!
Böyle sevimli bir çiçek veya bir demet çiçek sevgili adamınıza, kız arkadaşınıza, annenize, büyükannenize, öğretmeninize her türlü tatil için sunulabilir!
Bir çiçek kartı yapmak çok basittir ve küçük bir çocuk bile yapabilir. İlk ve en önemli şey çiçek şablon yapmaktır. Bunu kendiniz düşünebilir veya önerilen olanı kullanabilirsiniz. Çiçeğin türü tamamen farklı olabilir: bir lale, bir gül, bir papatya ... hepsi hayal gücüne ve yaratıcılığına bağlı! Şimdi bir lale şeklinde bir çiçek yapacağız.

Kendi elinizle bir çiçek kartı yapmak için, aşağıdaki malzemeleri hazırlamanız gerekir:
- renkli karton - 1 yaprak, tomurcuk için gereklidir;
- renkli kağıt - 1 sayfa, bir karton sayfanın rengi olmalı ve kartın içine yapıştırma yapmak için gereklidir;
- SAP ve yapraklar için 1 yaprak yeşil kağıt;
- beyaz baskı kağıdı - 1 sayfa, bir şablon çizmek için gereklidir;
- tutkal (daha iyi tutkal çubuğu, daha uygun olacaktır);
- makas ve kırtasiye bıçağı;
- basit bir kalem ve bir silgi.

Kartpostal


Başlamak için yukarıda belirtildiği gibi bir şablon yapmak gerekir. Şablonun çizimini bir basılı kağıda kendiniz çizebilir veya sunduğumuz lale şablonunu yazdırabilirsiniz.

Kartpostal


Şablon kesilmeli ve daha sonra karton tabakanın arkasına daire içine alınmalıdır. Bunun için karton simsarlık Ancak herhangi biri kabartma ile tonda olacak, çok daha etkili ve avantajlı görünecek. (Fotoğrafta, kartonun arka tarafı kırmızı, çiçek kartonunun yapımında olduğu gibi kabartma ile renklendirilmiş ve çift taraflıdır).

Kartpostal


Artık renkli kartonların boşlukları kesilebilir.

Kartpostal


Bir çiçek tomurcuğu elde edilmek üzere, kabın bükülmesi gerekir. Bundan sonra, kartonun içinde bir yerde veya herhangi bir kusur görünür hale gelirse, düzeltilmeleri gerekir. Aniden çiçek açısal olduğu ortaya çıkarsa, o zaman köşeleri sorunsuz ve doğru bir şekilde kesilebilir.

Kartpostal


Yani çiçek hazır, yapraklara git. Yeşil bir kağıt yaprağından, yaklaşık 2 veya 3 cm genişliğinde bir şeridi kesmeniz gerekir, şeridi bir tarafıyla tutkalla yağlayın. Kağıdın çift taraflı olması daha iyidir. Bu mevcut değilse ve tek taraflı kağıt kullanıyorsanız, yanlış taraftan yapıştırıcı uygulayın.

Kartpostal


Çiçek sapını yeşil bir kâğıt şeritten bükmeye başladık.

Kartpostal


Yani sap hazır!

Kartpostal


Şimdi çiçeğe montaj yapmaya başlaman gerekiyor. Elemanları şu şekilde koyarız: altta tomurcuğun rengine uygun renkli bir sayfa olmalı - bu kartın içine yapışıyor. Levhanın üstüne, sapı ve sonra genişletilmiş tomurcuğu, arka tarafına tutkalla yağlamalıyız. Kök tomurcuk içinde 2 cm bir yere yerleştirilmelidir. Sapın çok kısa olduğunu ve tomurcukla orantısız göründüğünü görürseniz, aynı yeşil kâğıt şeridinin yarısından ek bir sapı döndürüp yukarıdan ilk sapa yapıştırabilirsiniz.

Kartpostal


Bu şekilde, kağıdı kesmeden, tomurcuğu katlar ve kartın boşluğunu kısa süre presin altına yerleştiririz.

Kartpostal


Şimdi fazla kağıdı kırpmanız gerekiyor.Kartın tomurcuğunu sıkıca kapatmak için, bir yandan bir tel bıçağı yardımıyla bir tarafında kemerli bir kesme yapmanız gerekir.

Kartpostal


Şimdi yaprak yapmaya başlıyoruz. Bunu yapmak için, yaklaşık 4 cm x 20 cm boyutlarında yeşil bir çift taraflı kağıt şerit alın: Tek taraflı bir kağıtla çalışıyorsanız, bu iki şeridi içten yapıştırmanız gerekir.
Bu yüzden, yeşil kâğıt şeridini ikiye doğru bükeriz, yakınlarda küçük tutacağı olan bir yaprak çizeriz. Üstelik, aynı tabakayı iki taraftan kesebilmek ve daha sonra genişlemek için tutamak kat çizgisinde olmalıdır.

Kartpostal


Şeridi açmadan kağıdı kesin. Bu gibi görünmeli:

Kartpostal


Şimdi yaprakları katlama çizgisi boyunca geriye doğru bükün ve sonra tekrar bükün, ancak zaten uzunluğa sahip. Şimdi fotoğrafta gösterildiği gibi yaprakları eğik şekilde katlayın.

Kartpostal


Şimdi yaprakları açıyoruz - damarları çevirdiler. Yaprakları gövdeye yapıştırın.

Kartpostal


Demek çiçek kartı hazır! İçinde beğeninize göre tasarlanabilir: Oraya bir fotoğraf yapıştırıp bir dilek yazarsanız çok güzel olur. Böyle eşsiz bir küçük sürpriz, sevdiklerinizi memnun edecek! Ve bir çiçeğe bir bakış attığınızda, ona sizi hatırlatır.

Kartpostal

Kartpostal
Geri git
Yorumlar (1)
  1. Monya
    #1 Monya misafir 1 Aralık 2013 17:12
    1
    Hoşuma gitti !!!

Ayrıca okuyun

Çamaşır makineleri için hata kodları