DIY kendin yap
Master sınıfları, talimatlar, faydalı ipuçları, yemek tarifleri.
Madeni paralar için bir kumbara, hanede faydalı ve çok ilginç bir şeydir. Tabii ki, kumbara mağazadan satın alınabilir, ancak bunu kendiniz yapmak çok daha ucuz olacaktır - sonuçta, üretimi için gerekli tüm materyaller tam anlamıyla parmaklarınızın ucunda. Ve sevdiğiniz bir kumbara oluşturma süreci.

Peki, madeni paralar için bir kumbara yapmak için hangi malzemeler gereklidir? Yüksek teneke kutu (tercihen meyvelerin altından, balık turşusu yerine) dikiş kapağı, renkli kağıt ve PVA tutkalı.

Kumbara


Ayrıca gerekli aletler - bıçak ve eğirme kutuları için bir makine.

Kumbara


İlk önce, dikiş kapağını alın ve ortasından (dar yuva) bir bıçakla bir delik açın. Delik tam olarak kapağın merkezinde olmalıydı, ilk önce ona olan mesafeyi bir cetvelle ölçmelisiniz. Ölçümler yapmadan yapabilmenize rağmen, "gözle" boşluğun kesilmesi.

Kumbara


Kapağı çevirip çevresinden geçen sakızdan kurtuluyoruz. Gerçek şu ki, bir teneke kutuya elastik bir kapak koymak imkansızdır, çünkü ikinci çapın, kapağın çapından birkaç milimetre daha büyük olmasıdır.

Kumbara


Elastik çıkarıldıktan sonra, dikiş kapağı herhangi bir problem olmadan bir kavanozun üzerine konur. Ancak sorun şudur: kapak kolayca çıkarılabilir. Ve bildiğiniz gibi, kumbara içeriği kolayca kaldırılmamalıdır. Bu nedenle, kalay, eğirme kutuları için bir makine kullanarak yuvarlanması gerekebilir. Bükümle aşırıya kaçmayın, çünkü aşırı çabalardan dolayı kapak bükülecek ve tekrar baştan başlamak zorunda kalacaksınız.

Kumbara


Şimdi kumbara hazır, ancak estetik bir görünüme sahip olamaz. Bu nedenle renkli kağıt ile dekore edilmelidir. Bir kağıt yaprağının uzunluğu kesilerek, yüksekliği kumbara yüksekliğine uyacak şekilde kesilir. Daha sonra levhanın uçları PVA tutkalı ile sabitlenir.

Kumbara


Bir kutudan bir kumbara, yüzden fazla parayı barındırabilir. Kumbaradan para çıkarmak için, kapağı normal bir açıcı ile çıkarın. Ve bundan sonra tekrar teneke kutuyu yuvarlarsanız, kumbara tekrar çalışmaya uygun olacaktır.
Geri git
Yorumlar (1)
  1. inanç
    #1 inanç misafir 14 Nisan 2015 11:44
    0
    Klaaaaaassssss

Ayrıca okuyun

Çamaşır makineleri için hata kodları