DIY kendin yap
Master sınıfları, talimatlar, faydalı ipuçları, yemek tarifleri.
» »DIY açık TV anteni
Analog televizyondan dijital TV'ye aktif geçiş, yutturmaca nedeniyle gerçek maliyetten çok daha pahalı olan yeni tip bir anten kurulumunu zorlar. Böyle bir donanıma para harcamak istemeyen bir hırdavatçıdan ucuz bileşenler kullanarak bağımsız olarak yapılabilir.
DIY Açık TV Anteni

Gerekli Aletler ve Malzemeler


Dijital bir anteni monte etmek için en basit alet grubuna, yani bir tornavidaya, pense, tel kesicilere, metal testeresi, matkap, mezura veya cetvel gerekecek. Satın almanız gereken malzemelerden:
 • PVC boru 40 mm - 80 cm;
 • 2.7 mm kesitli galvanizli tel;
 • 0,8 mm çapında galvanizli tel;
 • küçük örgü galvanizli tel örgü;
 • M4 vidalar 30 mm - 8 adet;
 • M4 vidaları 60 mm - 4 adet;
 • M6 saplamalar 140 mm - 2 adet;
 • M4 vidalar için somunlar - 12 adet;
 • M6 vidalar için somunlar - 8 adet;
 • M4 vidalar için rondelalar - 12 adet;
 • M6 vidalar için rondelalar - 8 adet;
 • anten adaptörü TS9, DVB-T RF veya başka kablolama

DIY Açık TV Anteni

Ayrıca bir plastik parçası almanız ve yaklaşık 7x3 cm boyutunda 4 tabak hazırlamanız yeterlidir, kesinlikle en az 5-10 mm olan yeterli kalınlığa sahip herhangi bir plastik ürünü kesebilirsiniz.

Dijital TV anteni montajı


Öncelikle, plastik yastıkları yerleştirmek için pencereleri PVC boruya yerleştirmeniz gerekir. Ekstrem olanlar tüpün tepesinden ve altından 10 cm, kalan 2'si 20 cm'lik bir basamak gözlemlenerek girintilidirler, Windows 32 mm yüksekliğe kesilir. Bundan sonra, plakaları tüp ile çıkarmak için delikler açmanız gerekir. Bunun için 60 mm uzunluğunda vidalar kullanılır. Ek olarak, anteni daha da sabitlemek için plakaların uçlarında delik açmak gerekecektir.
DIY dijital TV anteni

Şimdi anteni kendileri yapmalısın. 8 parçaya ihtiyaçları olacak. Antenler, "V" harfi şeklinde, 2,7 mm kesitli kalın bir galvanizli telden bükülmüştür. Her bir tarafın uzunluğu 20 cm olmalı, uçlar, aralarındaki mesafe 12 cm olacak şekilde bükülmelidir, bitmiş antenler, her biri 2 numaralı levhalara tutturulmalıdır. Bunu yapmak için 30 mm vida ve rondela kullanın.
DIY dijital TV anteni

Ekran aksamının sırası. Bunu yapmak için 66x48 cm boyutunda galvanizli bir ızgara kesin, ızgara üzerinde ve altında montaj yeri yapılır. Bunu yapmak için, hücreden 2.7 mm kesitli kalın bir tel geçirmeniz gerekir. Merkezinde, daha sonra bir firkete takmak için kullanılacak bir halka yapılır.
DIY dijital TV anteni

Daha sonra, ızgarayı antenlerin uçları tarafından oluşturulan dikdörtgenin ortasına koymanız gerekir. Menteşelerin karşısında, delikler tüpte yapılır. İçlerine 140 mm uzunluğunda saplamalar yerleştirilir. Birincisi, her biri her iki taraftaki boruya somun ve rondelalarla sabitlenmiştir. Benzer bir yoldan sonra, ilmekli bir ızgara buna tutturulur. Ağın başlangıcı ile tüp arasındaki mesafe 80 mm olmalıdır.
DIY dijital TV anteni

Anteni birbirine bağlamak için kalır. Bunun için 0,8 mm kesitli galvanizli bir tel alınır. Bağlantı şemaya göre yapılır. Güvenilirlik için, teli, antenle sabitlenmiş aynı pullarla bastırmanız gerekir.
DIY dijital TV anteni

Bir televizyonun koaksiyel kablosunu antene bağlamak için kabloyla herhangi bir adaptör almanız gerekir. TS9, DVB-T RF veya başka herhangi bir olabilir. Adaptörün gereksiz kısmı kesilir ve kalan kablolama şemaya göre vidalanır. Bundan sonra, TV'ye giden bir koaksiyel kablo, uygun bir adaptör kullanarak mevcut adaptöre bağlanır.
DIY dijital TV anteni

Bu tam anlamıyla bir saat içinde yapılabilecek, montajı tamamen basit bir antendir. Sıradan bir analog anten gibi, sokağa monte edilir. Kısa bir koaksiyel kablo kullanırken, amplifikatör olmadan yapabilirsiniz. TV T2'yi destekliyorsa, bir sinyal dönüştürücüsüne ihtiyacınız yoktur.
DIY dijital TV anteni

Bu anten geniş bantlıdır ve hem analog televizyon hem de dijital kanalları yakalayacaktır. Ne olursa olsun, hatta metre cinsinden, desimetre frekans aralığında bile.

Videoyu izle


Geri git
Yorumlar (5)
 1. jüri
  #1 jüri misafir 30 Aralık 2018 11:02
  4
  Burada 10 yıl önce satılan Polonya anteninin toplu bir kopyasını görüyorum, anten geniş bant olmalı, özellikleri nerede? Benim bölgemde, multipleksler 26 ve 41 kanallarında çalışmaktadır. Veya otomatik çeviri ile yeniden gönderebilirsiniz ve nasıl olmasını istersiniz?
 2. Misafir Sergey
  #2 Misafir Sergey misafir 31 Aralık 2018 18:29
  4
  Bir amplifikatör ve bir güç kaynağına sahip 300 ruble için bu antenin fabrika versiyonuna gidip almak daha kolaydır ve genel olarak, antenin fabrika versiyonunda bile, sadece bir iyi şey vardır: bir amplifikatör.
 3. Misafir Vlad
  #3 Misafir Vlad misafir 1 Ocak 2019 3:45
  3
  Neden bir dijital antene ihtiyacım olduğunu bilmiyorum, TV alıcımla basit bir tane bağladım ve her şey mükemmel görünüyor
 4. Andrew
  #4 Andrew misafir 2 Ocak 2019 19:25
  6
  Anten, hangi frekansın dijital veya analog ile modüle edildiğinin bir önemi yoktur.
 5. Valery Ratnikov
  #5 Valery Ratnikov ziyaretçi 11 Ocak 2019, 16:27
  1
  Fu, hoş değil.

Ayrıca okuyun

Çamaşır makineleri için hata kodları