DIY kendin yap
Master sınıfları, talimatlar, faydalı ipuçları, yemek tarifleri.
» » »Zayıf su basıncı? Kaba filtre tıkalı
Küvet veya mutfakta musluktan gelen suyun yavaş akması ve klozetin uzun doldurulması tahrişe neden olur, havayı bozar ve işe, çalışmaya veya toplantıya geç kalabilir. Şansın alacağı gibi, bu genellikle her dakika pahalı olduğunda sabah ya da akşam saatlerinde olur.
Bu nahoş fenomenin birkaç nedeni vardır: musluktaki havalandırıcı ağın tıkanması, yükselticinin veya su besleme borusunun daralması, sistemdeki su besleme basıncında genel bir düşüş, su ana çapının ve uzunluğunun yanlış seçimi, çok sayıda insan tarafından eşzamanlı su tüketimi, vb.
Düşük su basıncı Kaba filtre tıkalı

Aşağıda, bir musluktan veya mikserden düşük su tüketiminin nedenlerinden biri olabilecek kaba filtrenin tıkanmasıyla ilgili durumu (çoğunlukla soğuk su besleme borusunda gerçekleşir) ele alacağız.
Çalışmak için ayarlanabilir bir anahtara ve sadece durumda, dişi sıkıştıran malzemelerin bir kısmına ihtiyacımız var: su itici bir bileşime batırılmış çekme, FUM bandı, özel sızdırmazlık maddesi, vb.

Kaba filtrenin temizlenmesi için prosedür


Çelik (metal) borular için, giriş ve çıkış borusundan ve esas olarak eğik bir rezervuardan oluşan bir cihazı temsil eder, aslında filtre elemanı için bir mahfazadır - modele bağlı olarak 50-400 mikron gözenekli bir mikro-mesh paslanmaz çelik ağ . Izgara, sızdırmaz bir conta veya sarım boyunca bir ipliğin yardımı ile yukarıdan bir tıpa ile kapatılmaktadır.
Düşük su basıncı Kaba filtre tıkalı

Bu filtre sudaki yabancı maddeler, boruların iç yüzeyinde oluşan partikül partikülleri, sızdırmazlık malzemesinin lifleri, vb. İle tıkanabilir. Bazen, bu istenmeyen olgunun nedeni, yükselticinin üzerinde bulunan komşular tarafından su borularının onarılmasıdır.
Bu gibi durumlarda, kaba filtre örgüsünü sökmeden ve biriken artıkları çıkarmadan yapamazsınız. Sürecin komplikasyonsuz ilerlemesi için önce soğuk ve sıcak su temin musluklarının kapatılması gerekir. Bir tepsiyi filtrenin altına yerleştirmek zarar vermez, çünkü mantar gevşetildiğinde, filtre yuvasında ve bitişik boru kısmında kalan su akacaktır.
Somunu tapaya uyacak şekilde ayarladıktan sonra, süzgeci muhafaza içinde tutan tapayı ayarlanabilir bir anahtar kullanarak sökünüz. Filtre muhafazasında biriken birikintilerin ipliğe girmesi nedeniyle işlem biraz daha karmaşık olabilir.
Düşük su basıncı Kaba filtre tıkalı

Düşük su basıncı Kaba filtre tıkalı

Mantarı bir ucundan girintiye arka tarafından giren süzgeçle birlikte alıyoruz.
Düşük su basıncı Kaba filtre tıkalı

Bu iki parçanın mekanik olarak birbirine bağlı olmamasına rağmen, biriken artıklar nedeniyle birbirinden ayırmak kolay değildir.
Düşük su basıncı Kaba filtre tıkalı

Biraz çaba sarf ederek mantarı ızgaradan ayırır ve süzgecin içinde ve içinde ne kadar farklı birikintilerin biriktiğini görsel olarak kontrol ederiz. Dahası, o kadar sıkıştırılmıştır ki çıkarılması kolay değildir.
Filtrenin içine katı bir şey varken, içindeki çöpleri çıkarmak ve çalkalamak için bir tornavida kullanmanız gerekir. Elde edilen çöp yığını hem hacim hem de içerik bakımından etkileyicidir. Ne var: kum, kir, lifler, yağ-yağlı maddeler ve çok daha fazlası.
Gelecekte, ağı ve mantarı gerekirse suyla, sonra deterjan kullanarak yıkarız. Bu parçalar orijinal görünümlerine geldiğinde yerine oturtulabilir.
Düşük su basıncı Kaba filtre tıkalı

Mantarı sıkmadan önce contanın sağlam olduğundan emin olun ve hasar görmüşse, bu malzemelerin kullanımı için öngörülen kurallara uygun olarak yeni veya sızdırmazlık araçları kullanın.
Düşük su basıncı Kaba filtre tıkalı

İlk önce, mümkün olana kadar mantarı ellerimizle vidalayın. Sonra ayarlanabilir bir anahtar kullanmanız ve fişi durana kadar sıkmanız gerekir. Şimdi sadece suyu kapatan musluğu açmak ve su sızıntısı olmadığından emin olmak için kalır.

Sonuç olarak


Güvenilirliği artırmak ve filtrenin ömrünü temizlemeden uzatmak için, ağı ve mantarı takmadan önce musluğu açmak gerekir, böylece bir su akışı boruda kalan parçacıkları borudan çıkarabilir.
Bu filtre su sayacının önüne monte edilirse, somunu genellikle bir su sayacı ile kapatılır. Bu nedenle, filtre ağını temizlemek için, sayacı mühürleyen organizasyonun bir temsilcisini davet etmek zorunludur.

Videoyu izle


Geri git
Yorumlar (3)
 1. timoha1
  #1 timoha1 misafir 15 Ocak 2019 8:24
  0
  ve eğer mühürlü ise, vidayı söküp temizlemeyeceksin!
  1. Sektor
   #2 Sektor misafir 28 Şubat 2019 13:54
   0
   Filtre kapağı kapatılamaz.
 2. Sektor
  #3 Sektor misafir 28 Şubat 2019 1:53
  0
  Ayrıca iyi bir filtreniz var mı? Şanslısın.

Ayrıca okuyun

Çamaşır makineleri için hata kodları