DIY kendin yap
Master sınıfları, talimatlar, faydalı ipuçları, yemek tarifleri.
» »Sezon 2018 için yaz aylarında favorim
Yaz sezonu için en çok tercih ettiğim sezon 2018 pike

Deneyimli dönen oyuncuların kutuları birçok sır saklıyor. Belki de asıl kişi akılda kalıcı bir yemdir. Özellikle "inandıkları" rezervuardaki profesyoneller tarafından tercih edilenler. Wobblers, iplikçiler, "lastikler" - her birinin kendi favorileri vardır. Yıllarca başarılı ve çok avlanmayan, bazen de kazayla deneysel olarak seçiliyorlar.
Kutumda ayrıca ısırılan, sade görünümlü, ancak dengeli bir şekilde balık getiren, pik ve tünemişlerin "favorileri" de var. Tüm dönen fanlar, çeşitli nedenlerden dolayı “işgücünü” kamuya açık bir şekilde sergilemeye hazır değil, ancak bunda bir sorun görmüyorum. Makaleyi okuduktan sonra yakalamanız büyüdüğü için memnun olacağım.

Eski dede baubles


Ahır gölgelik altında on yıl boyunca dikkatsizce sarkmış. O andan itibaren evin önceki sahibinin evine taşındım. Komşulara göre, büyükbaba balık tutmayı severdi. Avluyu çeşitli çöplerden temizlerken kazara tökezledim. Paslı, ince, ilkel, keskin olmayan bir tişörtle, o zaman bana tamamen umutsuz görünüyordu. Neredeyse çöpe atıyordum ama son anda bir şey durdu. Balıkçılık yetenekleri? Veya doğal merak? Belki. Demek bakireler balık avcımın en uzak bölümünde "yerleşti".
Yaz sezonu için en çok tercih ettiğim sezon 2018 pike

Ve bir kez, yemin bir sonraki "revizyonunda", düz demir parçasını akla getirmeye karar verdim. Önce ince bir zımpara kağıdı ile pas tabakasını çıkardı, sonra bir diş macunu ve bir fırça ile yüzeyi mat bir parlaklığa kadar temizledi, yeni sarma halkaları ve keskin bir üçlü kanca ile donattı. Tişörtün üzerine kırmızı bir cambric taktı. Kaşık değişti. Şimdi gölde kontrol etmek için kaldı.
İlk balık avında yem yedi pire tarafından “yenildiğinde” şaşırmamdı! Hafifliği (10 g) ve yüzeyde bir yandan bir yana sallanan “osilatör” için alışılmadık süpürme oyunu, çalılıklarla sığ alanlarda balıkçılık için idealdi. Kabloları yavaş (üniforma) yapmama rağmen pratik olarak çimlere yapışmadı.
Ve bu hedefe kazara vuran bir sonuç değildi: Ben sürekli bir iplikçik üzerinde bir pike topladım, hemen hemen tüm iplikçiklerimde bir eğirme çubuğuyla. Teşekkürler büyükbaba, dünya huzur içinde yatsın!

Silikon yem


En çok balık avladığım Chelbas Nehri'nde, turna otu çoğunlukla sığ bir derinlikte (1-2 m), sazlıkların veya alglerin yakınında tutulur. Ne yazık ki, son on yılda nehir sığ ve aşırı büyümüş hale geldi. “Demir” her yerde ve her zaman harcamayacaksın. Genellikle ilkbahar ve geç sonbaharda, çimler dibindeyken veya derinliklerin izin verdiği yerlerde (kanal çukurları) yakalarım. Aşırı büyümüş sığ su koşullarında, silikon yemler yardımcı olur.
Yaz sezonu için en çok tercih ettiğim sezon 2018 pike

Pasif turna için boşaltılmamış büyük silikon kullanıyorum. Vibro kuyruğu, uzun bir önkol ile çift kanca ile donatıyorum. Kauçuğun ağırlığı 25-30 metre dökmek için yeterlidir. Bir tekneden balık avlarken daha fazlası gerekli değildir. Kabloları vurgulanmış, yavaş, düzensiz hale getiririm: eğirme - duraklatma - geri sarma işleminin ucu ile mastürbasyon yapın. Bazen bir makarayla çalışıyorum, yemi sapın keskin ve farklı uzunluktaki dönüşleriyle canlandırıyorum.
Boş silikonun temel avantajı doğal oyundur. Sıçradıktan sonra vibrotail yavaşça batıyor ve hasta bir balığın avcısını hatırlatıyor. Bobin dönüşü - ve hayat geliyor, tepe ile dürtü - titriyor, yüzmeye çalışıyor. Hangi "dişlek" kolay avı reddeder?
2 metreden fazla derinliklerde, hafif (3-4 gram) jig başlıklarına daha küçük silikon yemler takarım.Bu, kablolama hızını arttırmayı ve deliği "kırmayı" hızlandırmayı mümkün kılar. Aktif pike hevesle böyle "lastik" yiyor, sadece o değil, aynı zamanda zander ve levrek. Hem düzgün hem de klasik basamaklı kablolama yapıyorum (altta çimler yoksa).

Wobblers Malas - boyama her şeydir


Üniversal yüzey 10 cm derinliğe kadar uzanır. İyi sinek: döküm mesafesi bakımından “osilatörlerin” ortalama ağırlığından daha düşük değildirler. Çekici oynarlar: neredeyse yerinde 120 derece "yuvarlama" yapabilirler. Sığ nehirler ve küçük nehirler için ideal. İlkbahardan geç sonbahara kadar pike ve levrek için çalışırlar. Yaz aylarında, avcı, sonbaharda asit renklere (sarı-yeşil gama) daha iyi yanıt verir - doğal tonları tercih eder.
Yaz sezonu için en çok tercih ettiğim sezon 2018 pike

Malas genellikle üç şekilde canlandırır:
1. Eşit olarak - bobini orta hızda döndürerek.
2. "Yılan" - köpeği (levrek kazanlarda) yürüyen bir volkan zikzaklı kablolama.
3. Eğirme çubuğunun ucunu seğirmek. Köşeyi yukarı doğru tutarsanız, yalpalayıcı bir popper gibi davranır. Yüzeyde balıkçılık özellikle muhteşem - avcı çıkar, mumlar, su sıçramalarına bir deniz.
Yaz sezonu için en çok tercih ettiğim sezon 2018 pike

Açıkçası, hemen "malas" ile arkadaş edemedim. Mütevazı lure koleksiyonumda, farklı renklerde beş ölü yalpalayıcı (bütçe taklitleri Kosadaka) kilolu kalıyorlardı, bazen ısırık domuzlarıydılar, ama doğada rastgele oldular. Durum, dostum Ivan'ın beni Temmuz ayı başlarında çektiği Gorki Haliçinde unutulmaz bir avlanmadan sonra değişti.
İki saatte iki kez 28 pik (0.5-2.5 kg) ve elli test tünesinden (200–400 g) yakaladık. Hemen hemen her yazı balık getirdi. Salıncakta sallananda farklı taraflardan “dışarı çıkanlar”, tünemişler ona paketler halinde eşlik etti. Tees birkaç kez hemen iki "çizgili" göründü. Balık tutuyordu! Ondan sonra "malaya" inandım.
Ve en önemlisi: yanlarında siyah nokta bulunan yalnızca sarı-yeşil yemler işe yaradı (resme bakın), avcılar diğer renk kombinasyonlarına cevap vermediler.
Yaz sezonu için en çok tercih ettiğim sezon 2018 pike

Yaz sezonu için en çok tercih ettiğim sezon 2018 pike

Bu yüzden, sevgili dönen sevenler, size 2018 sezonunun yaz favorilerimi sundum. Sığ suda balık avlarsanız, Krasnodar Bölgesi'nin nehir ağızlarına gidin, pratikte deneyin. Bence başarısız olmayacaklar. Havuzlarda iyi şanslar ve iyi şanslar!
Geri git
Yorumlar (3)
 1. Edward
  #1 Edward misafir 26 Temmuz 2018, 08:26
  0
  Aldan’a git! Çelik bir kaşıkla iki delik açtım ve Taimen'i tatlı bir ruh için yakaladım!
 2. Gregory
  #2 Gregory misafir 31 Ağustos 2018 09:50
  0
  Bunun Malas’ın Kosadaka’dan bir kopyası olduğuna emin misin? Teşekkür ederim
  1. Evgeny Nikolaevich Kutsenko
   #3 Evgeny Nikolaevich Kutsenko misafir 7 Eylül 2018 23:29
   0
   Kosadaka ya da değil çok önemli değil. Önemli olan şey balıkları sevmeleri ve bu bir gerçek.

Ayrıca okuyun

Çamaşır makineleri için hata kodları