DIY kendin yap
Master sınıfları, talimatlar, faydalı ipuçları, yemek tarifleri.
» » »Floorboard artıklarından sandalye nasıl yapılır
Uzun zamandır kendi ellerimle bir şeyler yapmaya çalıştım. Fakat her zaman olduğu gibi, yeterli zaman, sabır, sonra güç yoktu. Ve bir kez işte karar verdim: "Burnumdan kan, ama eve gelip yapmaya başladım."
Akla gelen ilk şey sıradan bir mutfak sandalyesiydi. Özellikle bodrum katında, sadece döşeme tahtası kesilmiş durumdaydı. Bu kullanışlı geldi! Uzun zamandır boyuta karar veremedim. En az dirençli yolu seçti: standart bir fabrika koltuğunu aldı ve her ölçekten çıkardı.
Yani ihtiyacınız olacak:
• Aslında döşeme tahtaları kendileri;
• Marangoz tutkalı;
• Metal köşeler - 4 adet;
• Mobilya vidaları - 4 adet;
• Herkesin bulabileceği araçlar kümesi.


Yapmanız gereken ilk şey, gelecekteki sandalyeniz için boşlukları hazırlamak. Bizim durumumuzda, önce bacaklar için. Her biri 43 cm olan 6 tahta kesin. Görüşlerini kaybetmemek için onları yakındaki bir yere koyduk. Kapak için her biri 32 cm olan 4 panoya ve ayrıca her biri 23 cm olan 2 panoya ihtiyacımız var - bu sandalyeyi daha iyi sabitlemek için. Özetlemek gerekirse: 6 * 43cm, 4 * 32cm ve 2 * 23 cm'ye sahip olmalısınız, her şey yolunda mı? Daha ileri gidebilirsin.
Bir sonraki adım çok önemlidir, çünkü buna bağlıdır: sandalyeniz ne kadar güçlü olacaktır. Ayrıntılarımızı birleştireceğiz. Bu en iyi masaya yapılır. Bacaklarla başlayalım. Sizin de fark ettiğiniz gibi, döşememizin bir yiv ve tarağı vardır. Bir tahtayı kendimiz için bir yiv ile alıyoruz, tarağı ahşap tutkalı ile kaplıyoruz, ikinciyi alıyoruz, ancak yalnızca oluğu smear ve birbirine yerleştiriyoruz. Üçüncüsü ile aynısını tekrar ediyoruz. Bir çekiçle, tahtaları uzunluk boyunca hizalayın, böylece bunlardan biri çıkmaz.


Şimdi iş parçamızın kalmasını sağlamak için bütün bunların düzeltilmesi gerekiyor. Çok sayıda sabitleme yöntemi var, ancak yalnızca ikisini analiz edeceğiz. Evinizin cephaneliğinde kelepçeler veya kelepçeler varsa, çok şanslısınız demektir. Ve onlara sahip olmayan birine ne yapmalı. Burada akıllı olmalısın! Şahsen ben her şeyi çok basit yaptım. Bir tarafını duvara bastırdı ve tahta vurguyu diğer tarafa çiviledi, bu da iş parçamızın hareket etmesine izin vermedi. Gördüğünüz gibi, her şey çok kolay. Diğer bacağınızla yukarıda açıklanan işlemleri yapın ve yaklaşık bir gün boyunca bu pozisyonda bırakın.
Şimdi kapağa git. Her biri 32 cm olan dört parçadan oluşan bir kare yapmak için bir tanesini kesmek zorunda kaldım 32cm * 32cm * 32cm * 32cm. Sonra hepsi tekrar birbirine yapışır, yarına kadar hareketsiz bir durumda eşittir ve düzelir. Yukarıdakilerin hepsini son boşluklarımızla tekrar ediyoruz Bugünlük bu kadar!
Yani eve geldin ve işinin sonucunu gördün:


Tüm bunları toplamak için sadece kalır! Bunu yapmak için, kapağın arkasından 4 delik açın. Bu deliklerde bacakları yerleştireceğiz. Buna göre bacaklarda aynı delikleri yapıyoruz. Sonra tahta nageli alırız, tutkalla sürün ve bacaktaki deliklere sokarız. Artık bacakları güvenli bir şekilde kapakla birleştirebilirsiniz. Daha iyi yapışma için, her iki tarafa iki köşeyi sıkarız.


Daha sonra, atlama telini veya onun adı verilen - kral, tam olarak kapağın ortasına koyun. Dışarıdan 4 delik açıyoruz ve mobilya vidaları ile çeviriyoruz.Yani bir sandalyemiz var!


Geri git
Yorumlar (1)
  1. dergi revie
    #1 dergi revie misafir 14 Eylül 2011 17:33
    0
    Harika, bu oldukça iyi.

Ayrıca okuyun

Çamaşır makineleri için hata kodları