DIY kendin yap
Master sınıfları, talimatlar, faydalı ipuçları, yemek tarifleri.
» »Cep Barbekü
Size ev yapımı bir ızgara ızgara - kamp, ​​dağcılık veya yürüyüş için mükemmel bir çözüm sunuyoruz. Cebinize, sırt çantanıza veya çantanıza kolayca sığar. Bu basit mangalın yardımıyla, bir kamp gezisinde veya balık avında tehlikede et, sebze veya mantarları pişirebilirsiniz.
Cep barbekü

Araçlar ve malzemeler


İhtiyacımız olacak:
 • 1. Demir testeresi (veya en azından sadece bir bıçak).
 • 2. Tel kesicili pense.
 • 3. Delin ve delin.
 • 4. Üniversal bıçak.
 • 5. Dosya (veya zımpara kağıdı).
 • 6. Çizgi.

Cep barbekü

Cep barbekü

Elbette, bu liste değiştirilebilir ve hiç kimse sizi biraz hayal gücü göstermeye zorlamaz, ama lütfen koruyucu ekipman takmayı ve güvenlik kurallarını yerine getirmeyi unutmayın (aksi takdirde kendine zarar verme riski vardır).
malzemeler:
Biri diğerine sığması gerekirken 2 tüpe ihtiyacınız olacak. 18 mm ve 15 mm çapında bakır borular kullandım. Prensip olarak, herhangi bir metal uygundur, ancak bakır kullandım, çünkü bu tür tüpler daha hafiftir, yangının etkisi altında kuvvetli bir şekilde deforme olmazlar, ince duvarları vardır ve en önemlisi, bol miktarda (ev için bir ısıtma sistemi üzerinde çalıştıktan sonra kalanlar), bu yüzden bana hiçbir şeye mal olmadılar.
Daha büyük bir boru için 2 kapak (ayrıca mevcuttur).
Bir bisiklet tekerleğinden küçük bir 2 mm konuşmacı. Örme iğnelerinin tam sayısını gösteremiyorum, daha sonra nedenini anlayacaksınız. Örme iğneleri paslanmaz çelikten yapılmalıdır - yiyecekler kızartılır.
İpucu: Yakında bir bisiklet tamircisi varsa, onlara örgü iğnelerini sor - onlardan bedava alabilirsin (şahsen eski bisikletimdeki tekerleği uzun bir süre boyunca tekerleğin etrafında dürtmek zorunda kaldım).
Ölçümler:
Burada her şey oldukça basittir, çünkü parçaların tek bir boyuta kesilmesi gerekir (dikdörtgen şeklinde bir barbekü elde etmek için).
İpucu: Mangalınız ne kadar büyükse, ihtiyacınız olan iğneler o kadar fazla olur. Tüm örgü iğneleri daha küçük bir tüpe sığmalıdır.
2.2 mm çapında yaklaşık 25 iğnenin 15 mm çapında bir tüpe sığacağını hesapladığım için 20 cm'lik bir adım attım.

Tüpü kesin


İki tüpü eşit uzunlukta kesin ve pürüzlü kenarları zımparalayın. Dediğim gibi, onları 20 cm uzunluğunda yaptım.
Cep barbekü

Cep barbekü

Cep barbekü

Cep barbekü

Cep barbekü

Ölçüyoruz, işaretliyoruz ve delik açıyoruz


Tüpleri istediğiniz uzunlukta kestikten sonra, iğneler için delik açmanız ve delik açmanız gerekir.
Cep barbekü

Cep barbekü

Cep barbekü

Cep barbekü

Cep barbekü

Cep barbekü

İğneleri istenen uzunlukta kesin


Doğru sayıda örgü iğnesi vardır ve sadece delikleri saymanız gerekir. Makaralar aynı uzunlukta olmalıdır, çünkü deldiğiniz kanallara eşit bir şekilde sığmalıdır.
Cep barbekü

Cep barbekü

Cep barbekü

Cep barbekü

Cep barbekü

Cep barbekü

Konseyi: Orijinal ipliği olan bir ucunda ve bir ucunda bir meme ucunda olmak üzere 2 örgü iğnesine ihtiyacınız olacak ve diğer ucunda 90 ° açıyla bükülmüş olacak, böylece uzunlukları gerisinden 5 - 10 mm daha uzun olacaktır. Lütfen bunu aklınızda bulundurun!

Montaj başlar


Sana yalan söylemek istemiyorum: ilk kez gerekli el becerisi ve yetenekli eller olmadan yapmak o kadar kolay değil.
Cep barbekü

Cep barbekü

Cep barbekü

Cep barbekü

Barbeküimizi söküp paketliyoruz


Burada her şey çok basit - uçtaki örgü iğnelerinin ucundaki nipelleri söküyoruz ve tüm yapı kendi kendine parçalanıyor. Paketlemek de zor değil.
Cep barbekü

Cep barbekü

Cep barbekü

Cep barbekü

Cep barbekü

Cep barbekü

Son düşünceler


Yani, sizin de gördüğünüz gibi, her şey o kadar karmaşık değil.
Ek No. 1: Bazılarınız bakırın ısıtıldığında zararlı gazlar yaydığı endişesini dile getirdiniz.Bunu bilimsel açıdan reddedemem, ancak internette bu tezi ispatlayabilecek tek bir kaynak bulamadım, bu nedenle: gelecek yorumlar la "bakır ısındığında zehirli dumanlar çıkarır" göz ardı edilecek Güvenilir bir kaynağa bir bağlantı kaydedilecektir.
Ek No. 3: Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi'nin web sitesinde, bakır buharları şunları söylüyor: “Bakır ve pirinç fabrikalarında ve bakır alaşımlarının üretiminde gaz oluşumu olabilir”. Bakır veya bakır alaşımlarının erime noktası göz önüne alındığında, ateşte zararlı emisyonlardan söz edilemeyebileceğini iddia edebiliriz.
Dil ile pek arkadaşça değilim, bu yüzden bazı yerlerde konuşmam anlaşılmaz görünebilir, bu yüzden soru sormaktan veya fotoğraf çekmek için tereddüt etmeyin - yardım etmekten mutlu olurum!
Cep barbekü

İlginiz için teşekkür ederim ve iyi günler!
Geri git
Yorumlar (1)
 1. Alexey
  #1 Alexey misafir 5 Nisan 2019 9:39
  0
  Süper. Yazar aferin !!!

Ayrıca okuyun

Çamaşır makineleri için hata kodları