DIY kendin yap
Master sınıfları, talimatlar, faydalı ipuçları, yemek tarifleri.
» »Fito LED Gömme
440-470 nm ve 630-670 nm spektrumlu seralarda bitkilerin aydınlatılması için özel olarak tasarlanmış fito LED'lerden oluşan bir armatür. Bu, bitkiler tarafından en iyi emilen spektrumdur.
Tabii ki, bitki yetiştirmek için bir lamba satın alabilirsiniz, ancak bunların fiyatları açıkçası makul değildir. Ve bu yüzden kendimizi uygun bir fiyata üreteceğiz.
Fito LED Gömme

İlk olarak, gelecekteki lambamızın malzemelerini stokluyoruz.
İhtiyacımız olacak:
 • LED'ler. Satın alabilirsin - .
  Emisyon spektrumu kırmızı ve mavi 440-470 nm ve 630-670 nm aralığında olan endüstriyel seralarda bitkilerin aydınlatılması için özel olarak tasarlanmış Fito LED'ler. Bitkiler aslında beyaz ve yeşil ışığa ihtiyaç duymazlar ve bu nedenle sıradan beyaz LED'leri kullanmak enerji kaybıdır.

Fito LED Gömme

 • 30 watt LED'leri çalıştırmak için sürücü.
  LED'leri açmak için özel sürücü. Bir havya ile arkadaşsanız, ancak endüstriyel koşullarda üretilen bir sürücünün aşırı yüke, kısa devrelere ve bu nedenle kullanımı güvenli olduğu takdirde, kendiniz lehimleyebilirsiniz. Aynısını yapabilirsin, sen harika bir adamsın! Bununla birlikte, satın almak daha ucuz olacağını düşünüyorum. Lambada kullanacağınız LED'lerin sayısına ve gücüne göre bir sürücü seçmeniz gerekir. Modern pazardaki sürücülerin teklifi çok büyük.

Fito LED Gömme

 • Alüminyum profil
  Bir alüminyum profil veya amaçlarımıza uygun bir alüminyum ürün. Bir sayfa veya tepsi olabilir. Eski tavayı keserseniz, adapte edilebilir, ancak elbette LED substratın yüzeye daha iyi oturması ve daha yoğun soğutma için buruşmamış yeni bir ürün daha iyidir. Artık her türlü profil satışta, bu yüzden hangisinin daha ucuz ve hangisinin sizin için daha uygun olduğunu seçin. Tek koşul, her bir LED için gereken soğutma yüzey alanını seçmeniz gerektiğidir. Bunun için, LED'in normal çalışması için uygun sıcaklığın 65 derece olduğu, ancak sıcaklık ne kadar düşükse, LED'in verimi ve ömrünün o kadar yüksek olduğu ve bu nedenle 45 derecenin düşük olduğu ve optimum sıcaklık olarak kabul edilmediği dikkate alınmalıdır. Her bir LED gücü için, yaklaşık 20 santimetre karelik bir alüminyum radyatör soğutma alanına ihtiyaç vardır, ancak mümkünse daha iyidir.

Fito LED Gömme

Fito LED Gömme

 • Isı transfer macunu.
  Isı transfer macunu. Radyo parçaları çok geniş bir ürün yelpazesine sahiptir ve çok pahalı değildir.

Fito LED Gömme

 • 2'deki cıvata ve somunlar.
  2 mm cıvata ve somun. Mağazalarda paralar var. Havşa başlı bir cıvata seçmeniz gerekir, o zaman LED'in kontak plakalarını kapatmaz. Cıvatanın uzunluğunu, profilin kalınlığını ve artı 6 mm'yi dikkate alarak seçin.

Fito LED Gömme

 • Sürücü kutusu.
  LED'lere lehimleme için kablolama (eski teknolojiyi kullanabilirsiniz), biraz kalay, lehim için akı (bir lehim), bir lehim havyası, matkapla 2 mm'lik bir matkap, gelecekteki lambayı ağa bağlamak için telli bir fiş, sürücü için küçük bir plastik kutu ve devam edebilirsiniz. üretmek için. Bir ayakkabı cilası süngeri bile bir kutu gidecek.

Fito LED Gömme

Bitkiler için LED lamba üretimi


İlk önce, montaj LED'leri için delik delme profilini işaretleyin. 2 mm'yi bir matkapla deliyoruz, bir LED için ilk 2 delik, yerine vidalamaya çalışıyoruz ve her şey iyi uyuyorsa gerisini delin. Sonra, LED substratı ince bir katmana ısı ileten bir macun ile sürün, böylece LED'i cıvatalarla sabitlerken LED substratının altına çok fazla macun gelmez. LED'in altında hava kalmaması ve iyi bir ısı aktarımı olması gerekir. LED'in soğutulması ne kadar iyi olursa, o kadar uzun çalışır.
Fito lamba montajı.
Fito LED Gömme

İkinci LED'i, eksi artı ile aynı olacak şekilde ayarladık. Ve diğerleri de öyle.
Lehimleme sürücüsü.
Tüm LED'ler sabitlendiğinde, bunları seri olarak lehimlemeniz gerekir, eksi bir artı diğeri vb. Lehim zincirini sürücüye lehimliyoruz, bir kutuya yerleştirip LED'lerin arkasındaki profile monte ettik.
Sürücü, + ve - artı, genellikle kırmızı veya pembe bir kabloya sahiptir. Artı LED, sürücüye artı ve eksi sırasıyla eksi değerine bağlanır. Öte yandan, sürücüye güç verilir. 220 volt ile çalışan bir sürücüyü satın almak daha iyidir. Eğer bir tane varsa, o zaman teli fiş ile lehimleyin ve bitirdiniz.
Fito LED Gömme

Fito LED Gömme

Kutuda bulunan sürücü.
Fito LED Gömme

İş hayatında tecrübe ediyoruz.
Fito LED Gömme

Fito lamba çalışır.
Fito LED Gömme

Fito LED Gömme

Fito LED Gömme

İyi parlıyor, ama sadece bitkiler için. İnsanlar için, böyle bir spektrum hızlı bir şekilde görme lastikleri. Umarım şimdi kendin gibi bir lamba yapabilirsin.
Fito LED Gömme
Geri git
Yorumlar (1)
 1. Misafir Michael
  #1 Misafir Michael misafir 19 Nisan 2018, 16:05
  0
  Önerilen LED bağlantı elemanları yerine, örneğin otomobiller için nötr bir silikon sızdırmazlık maddesi kullanmak daha kolaydır. Ve iyi tutar ve termal iletkenlik iyidir.

Ayrıca okuyun

Çamaşır makineleri için hata kodları