DIY kendin yap
Master sınıfları, talimatlar, faydalı ipuçları, yemek tarifleri.
» » » »Hacimsel kağıt çiçek
İyi motor becerilerin gelişimi hem yetişkinler hem de çocuklar için her zaman faydalıdır. Bu nedenle, kağıttan 3B çiçek oluşturmak gibi bu tür yaratıcı çalışmaların ince motor becerileri üzerinde yararlı bir etkisi olacaktır. Bonus, başka bir yerde, bir seçenek olarak, bir başka seçenek olarak hala faydalıdır. simsarlık Anaokulunda veya okulda çocuk. Bu nedenle, iyi bir ruh hali içinde stok ve çocuğunuzla birlikte oluşturun. Ve adım adım fotoğraflar bu konuda size yardımcı olacaktır.
Nereden başlamalı? Çok basit: bir çiçek yapmayı planladığınız kağıdı bulmaktan. Herhangi bir renkten renkli kağıt seçebilir veya sadece beyaz kare yırtma kağıtlarını kullanabilirsiniz.
Hacimsel kağıt çiçek

Bu tür levhaların sadece 12 parçaya ihtiyacı olacaktır. Bu sayfaları, her biri 4 kişilik 3 gruba bölün. Daha sonra sırasıyla farklı çaplarda 12 daireyi kesmek gerekir: en büyük 4 adet, 4 orta büyüklükte daha küçük parça ve en küçük çaptaki son 4 daireden.
Çevrelerin boyutunu kendiniz belirleyin. İhtiyacınız olan çiçek büyüklüğüne bağlı olacaktır. Bu atölyede 7 cm büyüklüğünde kağıt kareler kullanılmıştır, bu nedenle en büyük dairelerin maksimum çapı sırasıyla 7 cm'yi aşmamıştır.
Yırtılan kare tabakaları değil katı renkli veya beyaz kağıdı kullanmamaya karar verirseniz, üzerinde farklı çaplarda 12 daire kesmeniz gerekir: her boyutta 4 daire.
Evdeki daireleri kesmek için, bir pusulanın yokluğunda, örneğin bir şablon olarak farklı boyutlarda kupalar ve hatta küçük daireler için bir bardak kullanabilirsiniz.
Genel olarak, birçok seçenek vardır, en önemlisi, sonuç bu 12 çevreden oluşan bir grup olmalıdır:
Hacimsel kağıt çiçek

O zaman bu kağıt halkaları çiçek yapraklarına dönüştürmek için harekete geçme zamanı. Bunu yapmak için, her dairenin ikiye katlanması gerekir.
Hacimsel kağıt çiçek

Sonra tekrar yarıya:
Hacimsel kağıt çiçek

Ve tekrar yarıya:
Hacimsel kağıt çiçek

Ortaya çıkan parçadan, yaprakları kesmek gerekir. Bunu yapmak için, sadece keseceğiniz bir kontur çizin.
Hacimsel kağıt çiçek

Bir kesik boşlukta, neredeyse merkeze bir kesim yapmak gerekir:
Hacimsel kağıt çiçek

Ardından tüm iş parçası, aynı anda kavşakta kesim yaparak açılmalıdır. Sonuç şöyle olmalı:
Hacimsel kağıt çiçek

Çiçeğin daha büyük güzelliği için, zıt yaprakları uçlarını yapabilirsiniz. Herhangi bir renkli kalem veya boya yardımcı olacaktır. Ve beş yaşındaki bir çocuk bile bu görevle başa çıkabilir (bu ana sınıf tarafından onaylanmış ve onaylanmış).
Hacimsel kağıt çiçek

Benzer bir “beyaz çemberin güzel bir petal haline dönüşmesi” her boyuttaki her iş parçası ile tekrarlanmalıdır. Sonuç şöyle olmalı:
Hacimsel kağıt çiçek

Şimdi çiçeğin doğrudan montaj işlemine başlayabilirsiniz. Bu aşamada her şey basittir: tüm iş parçalarını daha büyükten küçüğe yapıştırmanız gerekir. Yaprakların sadece orta kısmını yapıştırın.Sonunda, 3d krizantem böyle bir "yarı bitmiş ürün" olsun:
Hacimsel kağıt çiçek

"Yarı mamul" neden? Çünkü bu krizantemde yeterli çekirdek yok. Bunu yapmak için, 1-1.5 cm genişliğinde bir kağıt şeridi almanız ve tüm uzunluğu boyunca bir tarafta bir çeşit "çit" kesmeniz gerekir.
Hacimsel kağıt çiçek

“Çitin” uçlarını, yaprakların uçlarıyla aynı renkte boyayın.
Hacimsel kağıt çiçek

Sonra çekirdeğin uçları içe doğru makasla bükülmelidir.
Hacimsel kağıt çiçek

Sonra tüm “çitleri” bir rulo ile çevirin ve çiçeğin ortasına yapıştırın. 3D kağıt krizantem hazır!
Hacimsel kağıt çiçek

Herkes işten zevk alır!
Geri git
Yorumlar (1)
  1. Catherine
    #1 Catherine misafir 7 Mart 2019 18:21
    0
    Çok güzel çıkıyor!
    Sadece bir kürdan ve bir yaprak sapı ekledim !!!!!!! :))))

Ayrıca okuyun

Çamaşır makineleri için hata kodları