DIY kendin yap
Master sınıfları, talimatlar, faydalı ipuçları, yemek tarifleri.
» » » »Küçük Noel ağacı
Yeni Yıl kutlamaları sırasında tebriklerimi, hiçbir mağazada satın alınamayan küçük hediyelik eşyalarla desteklemek istiyorum. küçük hediyeler Ayrıca, efendinin ruhunun ısrarı ve sıcaklığı dışında, ciddi yatırımlara ihtiyaç duymadıkları için de değerlidirler. Bir Noel ağacını kendi elinizle yapmanın ne kadar kolay olduğunu görün.
Küçük noel ağacı

Bu tür küçük Noel ağaçları, sadece akrabalara değil, meslektaşlarına da güvenle sunulabiliyor - bir hatıra işleri ya da Yeni Yıl masasında geçmekten gurur duyacak.

Masa Noel ağaçları üretimi için malzemeler hazırlıyoruz


Biraz kabarık bir güzellik için, küçük bir kaynak kaynağına ihtiyacımız var.
El işçiliğinizi ve kişisel malzemelerinizi arayın:
1. Bizim Noel ağacının tabanı için köpük koni;
2. Temeli tonlamak için boyayın ve fırçalayın:
3. tinsel veya yumuşak yapışmaz malzemeye sarılmış bir esnek tel seti (ilk seçenek FixPrise ağında çok makul bir fiyata satılır ve ikincisi, iğne işi mağazalarında veya Ali Express'teki satıcılardan bulunur);
4. sıcak tutkal çubukları ve kullanımı için bir tabanca;
5. zevkinize dekor detayları: şeritler, yıldızlar, boncuklar, kristaller, payetler:
6. şiş ya da namluyu taklit eden başka bir şey;
7. bitki süngeri;
8. jüt sicim;
9. gevşek karton.
Küçük noel ağacı

Son üç bileşen, zanaatımız için üsse girdikleri için gerekli değildir. Ve diğer malzemelerden olabilir; Bir kurşun kalem, örneğin bir polistiren dairesi, tuvalet suyundan veya tutkaldan bir kapak uygun.

Noel ağacı oluşturma


Baz konisini boyayarak başlayalım. Bu önemli bir aşamadır, çünkü telin dönüşleri çok düzgün uzanmıyorsa, altlarındaki köpük çarpmayacaktır. Ek olarak, Noel ağacımız bir bacağın üzerinde durmaktadır ve koninin beyaz tabanı estetik olarak hoş görünmeyecektir.
Küçük noel ağacı

Küçük noel ağacı

İş parçası kuruduktan sonra, tellerden birini alıp deliği kuyruğunu bükmeniz gerekir. Ağacın tepesinde olacak ve daha sonra bir yıldızı ya da boncukları kaldırabileceksiniz.
Küçük noel ağacı

Küçük noel ağacı

Kabloyu koni etrafına sarmaya başlamadan önce, ilk önce birkaç dal ile büyütmeniz önerilir. Bunu yapmak için, iki kablonun uçlarının birbirine biraz (1.5 - 2 cm) bindirilmesi ve birlikte bükülmesi gerekir.
Küçük noel ağacı

Küçük noel ağacı

İpucu: Rahatınız için, çubukları kademeli olarak artırmalısınız, örneğin 2 adet., Aksi takdirde uzun bir tel karışacaktır. Küçük bir Noel ağacında, fotoğraftaki gibi 20 cm uzunluğunda 7 bar aldı.
Şimdi, ilmek, ağacın tepesine (işaretliyse) dikkatlice tutturulmalı veya yavaşça koni içine (kesilmişse) yapışmalı ve çevresinde birkaç sıkı dönüş yapılmalıdır.
İpucu: Tel iyi döşenir ve sıkıca tutar, ancak aslına uygunluk uğruna biraz sıcak tutkal bırakabilirsiniz ve ilmekle sertleştiğinde çalışmaya devam edin.
Küçük noel ağacı

Şimdi teli teli ile daha fazla sarmak ve koniyi gerektiği kadar tutkalla yağlamak için kalır.
İpucu: Hatıra yetişkinler için tasarlandıysa, bu aşamada bir tutkal tabancası kullanmak gerekli değildir. Ancak çocuklar her yönden yeşil güzelliğe bakmak isteyeceklerdir, bu nedenle tutkal, hediyenin en azından Yılbaşı Gecesi'nde hayatta kalacağını garanti eder.
Telin kuyruğu köpüğe kolayca takılır, sıkıca sabitlenir. İşte sonuç ne olmalı:
Küçük noel ağacı

Ağacımız sabitken, süslemeye devam ediyoruz. Üstündeki bir yıldız (eski bir Noel ağacı süslemesinden) satın alınabilir veya tuzlu hamurdan yapılabilir.Sıcakta eriyen yapıştırıcı kullanarak, üstüne bir yıldız veya bir boncuk dikiyoruz.
Dilerseniz, Noel ağacına boncuktan yapılmış çelenkler asabilirsiniz. Bu uygulamada, dallarda rhinestones “topları” dır (küçük yarım boncuklarla değiştirilebilirler). Rhinestones ile çalışmak daha kolaydı, cımbız alın, küçük detaylar almaları kolaydır.
İpucu: Sıcak eriyik yapışkan, Moment tutkalı ile değiştirilebilir. Kompozisyonu tüpten biraz sıkarak, elmasları daldırın ve Noel ağacına “dikin”.
Böyle bir Noel ağacı iyi ve minimalist tarzda - sadece bir yıldızla süslenmiş.
Şimdi, isterseniz, kahverengi boyanabilen ve koninin tabanının ortasına yapıştırabileceğimiz bagajımızı alıyoruz. Bu durumda, mucize ağacımız, onun için değerli bir kaide hazırlanana kadar bekleyecek.
Küçük noel ağacı

Stand olarak, küçük çaplı bir köpük çemberi kullanabilirsiniz. Namlu-kürdan basitçe ortada kalmış ve etrafındaki alan PVA tutkalı üzerine dikilmiş pamuk yünü ile süslenmiş. Harika bir karlı çayır ortaya çıkar ve böyle bir Noel ağacının altına küçük bir hediye koyabilirsiniz, örneğin, gelecek yılın simgesi olan bir anahtarlık.
Eşit derecede etkili bir diğer seçenek ise Noel ağacımızı bir kovaya veya küvete “yerleştirmek”. Şunlardan yapabilirsiniz:
 • deodorant kapağı;
 • küçük bir ilaç kavanozunu;
 • tutkal kapağı;
 • kağıt veya gevşek karton;

İpucu: Diş macunu veya ilaç için karton ambalajı keserseniz kare bir sepet işe yarar. Beyaz kağıtla yapıştırılabilir ve daha sonra söğüt dallarının dokumasını veya çekme tahtalarını taklit ederek boyanabilir. Küçük sunumların veya şekerlemelerin sığabileceği harika bir kutu alacaksınız.
Stand kartondan yapıştırıldığında ve sicim ile dekore edildiğinde seçeneği düşünün. İhtiyacımız olacak:
1. gevşek karton;
2. makas;
3. PVA tutkalı;
4. pamuk yünü
5. jüt sicim,
6. Noel ağacının iyi tutması için bitki süngeri veya başka bir dolgu maddesi.
Küçük noel ağacı

Kova için boşluklar şöyle görünecek:
Küçük noel ağacı

Küçük noel ağacı

Ve bu "montaj" sonrası sonuçtur:
Küçük noel ağacı

Küçük noel ağacı

Sicim ile yapıştırdıktan sonra:
Küçük noel ağacı

İpucu: jüt sadece PVA'da değil; Tutkal - kalem ayrıca sicimi karton olarak iyi sabitler.
İşte standı çiçek süngeriyle nasıl doldurursunuz:
1. Bir sünger bir bıçakla kartondan bir kovaya biraz daha büyük boyutta küçük bloklar halinde kesilmelidir.
Küçük noel ağacı

2. İş parçasını köşeleri yuvarlayarak dikkatlice kesin.
Küçük noel ağacı

3. Süngerden standa kolayca bir çubuk yerleştirebilirsiniz, fazla malzeme ufalanır ve "kovadan" sıkılır.
Küçük noel ağacı

Sonuç şöyle olmalı:
Küçük noel ağacı

Şimdi küçük bir kış ortamı ekleme zamanı - derme çatma kepçenin kenarındaki PVA tutkalı üzerine, çiçek süngeri örterek pamuk yünü parçaları yapıştırıyoruz.
Küçük noel ağacı

İpucu: Pırıltılı bir saç spreyi varsa, o zaman "kar yağışı" ile serpin. Parlayan kar daha da büyülü görünüyor ve cila, ayrıca pamuk yünü bir arada tutacak.
Son aşama: bir Noel ağacını bir kovaya koyarız ve hediye sunmak için içten tebrikler yaparız!
Küçük noel ağacı

Küçük noel ağacı
Geri git
Yorumlar (1)
 1. Lyuba
  #1 Lyuba misafir 20 Kasım 2017 10:15
  0
  İyi!

Ayrıca okuyun

Çamaşır makineleri için hata kodları