DIY kendin yap
Master sınıfları, talimatlar, faydalı ipuçları, yemek tarifleri.
» » »Bir transistörde basit flaşör
İnsan dikkatinin sinyale olan cazibesini arttırmak için LED'in yanıp sönmesini sağlamak için güçlü bir ihtiyaç vardır. Ancak karmaşık bir şema yapmak için, radyo elemanlarını yerleştirmek için hiçbir zaman ve yer yoktur. Size LED'in yanıp sönmesini sağlayacak sadece üçlü bir devre göstereceğim.
Bir transistörde basit flaşör

Devre, sürücülerin ilgisini çekmesi gereken 12 volttan iyi çalışıyor. Besleme voltajının tamamını alıyorsak, 9-20 volt aralığında kalır. Böylece bu cihazın uygulamaları çok bulabilir.
Bir transistörde basit flaşör

Bu gerçekten LED'in yanıp sönmesini sağlayan süper basit bir devredir. Elbette, devrede çok fazla alan çalabilecek büyük bir elektrolitik kondansatör var, ancak bu sorun basitçe SMD kondansatörü gibi modern bir temel taban kullanılarak çözülebilir.
Bir transistörde basit flaşör

Transistörün tabanının havada asılı olduğunu unutmayın. Bu bir hata değil, devre tasarımıdır. Transistörün ters iletkenliği çalışmada kullanıldığı için taban kullanılmaz.
Bir transistörde basit flaşör

Bir transistörde basit flaşör

Böyle bir flaşör, yaklaşık on beş dakika boyunca menteşeli kurulumla birleştirilebilir. Daralan makaronu giydirin ve sıcak hava tabancasını üfleyin. Ve şimdi bir LED yanıp sönen jeneratörünüz var. Yanıp sönen frekans, kapasitörün kapasitansını artırarak veya azaltarak değiştirilebilir. Devrenin yapılandırılması gerekmez ve hemen bakım yapılabilir devre elemanları ile çalışır.
Flaşör operasyonda çok ekonomiktir, güvenilir ve iddiasızdır.

Geri git
Yorumlar (3)
 1. Vladimir
  #1 Vladimir misafir 30 Ekim 2017, 17:08
  2
  Dostum, bu devrede transistörün çığ modunda çalıştığını söyleyebilirim. İyi şanslar.
 2. Alexey
  #2 Alexey misafir 22 Kasım 2017 07:55
  1
  Bir şey çalışmıyor
 3. Masik
  #3 Masik misafir 10 Mayıs 2019 10:17
  0
  Düzenli 3V kırmızı LED ile bir araya getirildiğinde - yanar, ancak yanıp sönmez. Kapasitör kapasitansı değişti, rezistörün direnci - aynı zamanda, etki ulaşamadı ... (((

Ayrıca okuyun

Çamaşır makineleri için hata kodları