DIY kendin yap
Master sınıfları, talimatlar, faydalı ipuçları, yemek tarifleri.
» » »Üç bileşenli yüz fırçalaması
Üç bileşenli yüz fırçalaması

Üç bileşenli yüz fırçalaması

Cildin bakımlı ve sağlıklı görünmesi için gerekli olan önemli yüz temizleme prosedürlerinden biri de fırçalamadır. bodur - Diğerlerinin yanı sıra, zamanında yenilenmesini engelleyen ölü hücrelerden oluşan cildin üst katmanını çıkartan peeling yapan bir bileşen içeren kozmetik bir ürün.
Her evde mevcut olan doğal ürünlerden yüz fırçalaması yapabilirsiniz. Bu durumda, niteliklerinden ve kökenlerinden emin olabilirsiniz. Karışımı küçük miktarlarda hazırlayabilir ve beğendiğiniz ve en iyi örnek yöntemi ile çalışacağınız kompozisyonu seçebilirsiniz.
Fırçalamayı aşağıdaki tarifte yapmak için kullanılan üç bileşen kahve, aktif karbon ve baldır. Kombinasyon biraz tuhaf görünebilir, ancak bu ürünlerin her birinin bir takım faydalı özellikleri vardır ve cildin daha sağlıklı ve temiz olmasına yardımcı olur.
kahvedaha doğrusu, içindeki kafein, kan dolaşımını aktive etmeye yardımcı olur, cildi daha elastik hale getirir, kırışıklıkların sayısını yumuşatır ve azaltır. Sertleşmeler için hem taze çekilmiş kahve hem de sıcak içecek hazırlandıktan sonra kalan zemin kullanılır. Bu tarif için kuru toz alınır, daha aktif etki eder.
Aktif karbon Bir süngerin toksinleri emmesi, cildi onlardan kurtarması. Siyah lekelerin sayısı azalacak, cilt iltihabı ortadan kalkacak, çünkü kömür bakterileri yok ediyor ve yüzdeki gözeneklerden fazla yağı uzaklaştırıyor.
bal - fırçalama için yumuşak taban. Antibakteriyel etkiye sahiptir ve gençleştirici bir etki sağlayan doğal bir antioksidandır, yumuşatır ve iyileştirir. Balın kozmetik bir ürünün parçası olarak kullanılmasının amaçlarından biri, cilt fırçalamanın mekanik etkisine maruz kalan nemlendirici ve besleyicidir.
Her üç ürün de eksfoliye edici olarak çalışır, ölü hücreleri eksfoliye eder ve yenilenmelerini hızlandırır.

1. Adım: Malzemeler


Üç bileşenli yüz fırçalaması

Sertleşmenin hazırlanması için, öğütülmüş kahve ve balın eşit kısımları ve aktif karbonun yarısı alınır. Yani, 1 çorba kaşığı kahve ve 1 çorba kaşığı bal için sadece 0,5 çorba kaşığı aktif kömür gerekir. Böyle bir bileşen miktarı bir işlem için yeterliyken, fırçalama çok kolay hazırlanır ve derhal büyük miktarlarda karıştırılmasının anlamı yoktur.
Cildin zarar görmesini önlemek için, çok ince öğütülmüş kahve, dolgu veya tat vermeden alınmalıdır. Aktif karbon tabletler ince bir şekilde ezilmiş olmalıdır. Bal genellikle alerjik reaksiyonların nedenidir, önce elin arkasında bir test yapılması önerilir, ancak daha sonra her şey yolundaysa karışımı yüze uygulayın.
 • 1 parça çekilmiş kahve
 • 1 kısım tatlım
 • 1/2 aktif karbon parçası.

2. Adım: Yemek Yapma


Üç bileşenli yüz fırçalaması

Üç bileşenli yüz fırçalaması

Hazırlanan malzemeleri bir kaba koyun ve iyice karıştırın.

Adım 3: Uygulama


Üç bileşenli yüz fırçalaması

Üç bileşenli yüz fırçalaması

Kirleri temizlemek ve gözenekleri açmak için yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Ovalama sadece ıslak cilde uygulanır. Fırçalamayı yüz boyunca dairesel hareketlerle nazikçe ovalayarak, gözler ve dudakların etrafındaki hassas bölgelerden kaçınarak birkaç dakika ayırın. Ayrıca, alnın ortasından tapınaklara, ağzın köşelerinden kulaklara masaj çizgileri boyunca masaj hareketleri yapmak iyidir. Durulama için soğuk su kullanın. Bu, gözenekleri azaltmaya ve kan dolaşımını iyileştirmeye yardımcı olacaktır.İşlemin yatmadan önce en az haftada 2-3 kez veya dışarı çıkmadan 2 saat önce tekrarlanması önerilir. Sertliği çıkardıktan sonra, yüze bir nemlendirici uygulanmalıdır. Derinin kullanılan araçlara, kızarıklık ve kaşıntıya olan tepkisini dikkatlice izlemek gerekir - fırçalama bileşiminin ayarlanması gerektiğine işaret eder.
Makale, washerhouse.com/3/tr için özel olarak çevrilmiştir.
Geri git
Yorumlar (5)
 1. OlgaZakhar
  #1 OlgaZakhar misafir 6 ağustos 2017 09:09
  2
  Iştah açıcı görünüyor)))! Ben kahve severim Sadece vücut için kendim için kahve fırçaları yapardım. Nasıl kokuyor! Yüzümde denemedim, bahşiş için teşekkürler! Kömür artı kahve artı bal! Patlayıcı karışım. Tarif için teşekkürler, götürün)))
 2. Olga
  #2 Olga misafir 6 Ağustos 2017 02:04
  3
  Genel olarak kahve sevenler için harika bir tarif! Satın alınan ürünlerden daha iyi, doğal malzemeler mükemmel bir sonuç verir. Ayrıca lezzet inanılmaz. İşaretli!
 3. Irinaalexa
  #3 Irinaalexa misafir 7 Ağustos 2017 10:26
  1
  Evet, gerçekten, bu bodurun kokusu şaşırtıcı ve etki mükemmel. Cilt alışılmadık derecede pürüzsüz ve yumuşak hale gelir. Daha önce yaptığı, ancak kömürü olmayan bir şey - ama bu şekilde cilt daha iyi temizlenir. Tarifi için teşekkürler - Ben zaten iki kez yaptım, sonuçtan çok memnun oldum !!!!
 4. Lina Monroe
  #4 Lina Monroe misafir 8 Ağustos 2017 10:57
  1
  Kahve fırçalaması yaptıklarını biliyordum, tüm malzemeleri fırçalama olarak denemedim, cildim yağlı ve döküntülere eğilimli, temizlik fırçalaması anlamalı mıyım? Şimdiye kadar bir vitrin kullanıyorum, ancak doğal bileşenlerden bir şeyler yapmak istiyorum.
 5. Agolyaeva
  #5 Agolyaeva misafir 22 Ağustos 2017 14:54
  0
  Harika fırçalayın Etkisi gerçek değil: cilt yumuşak ve ipeksi - kendiniz üzerinde test edilmiştir. Ne yazık ki kahveyi sevmiyorum ama bildiğiniz gibi: "Güzellik fedakarlık gerektirir."

Ayrıca okuyun

Çamaşır makineleri için hata kodları