DIY kendin yap
Master sınıfları, talimatlar, faydalı ipuçları, yemek tarifleri.
» » »Kır çiçekleriyle kafa bandı
Camomiles ve cornflowers ile Guillochlu kafa bandı.
Kır Çiçekleri Bandı

Bunun için, aşağıdaki malzemeler ve araçlar gerekli olacaktır:
 • - bir demir jant.
 • - çift taraflı ince bant.
 • - jant için mavi ince şerit.
 • - makas
 • - çakmak.
 • - ince ucu olan bir havya.
 • - küçük bir cam parçası veya kiremit.
 • - 4,5 cm çapında bir kutudan iki daire.
 • - Beyaz, sarı ve mavi renkte 5 cm'lik bir bant (sentetik kumaş mümkündür).
 • - demir cetvel.
 • - yapıştırıcı tabancası.
 • - pamuklu kulak çubukları.
 • - yeşil keçe.
 • - çiçekler için mavi organlarda.
 • - sıradan siyah iplikler.
 • - biraz beyaz boya.

Hepsi hazırlandı ve işe koyuldu. Ağızdan başlayalım. Yapıştırıcı metale iyi yapışmadığından, çift taraflı bant kullanacağız.
Kır Çiçekleri Bandı

Üst tarafta ve jantın tüm uzunluğu boyunca bir yapışkan bant şeridi yapıştırıyoruz. Kenarların ötesine geçerse, taban tabanımızın genişliğine kesin olarak kesilmesi gerekir. Sonra bandın üstüne ince bir şerit takmanız gerekir. Jantın başlangıcında, tabanın üst ve alt taraflarına giden bantın birkaç turunu yapıştırın. Böylece ürünü kullanırken kulakların arkasına çarpmaz. Ve sonra şeridi sadece bandın üzerine tutturup koruyucu filmi yükseltiriz.
Kır Çiçekleri Bandı

Jant işlemesini tabanın ikinci kenarındaki buklelerle bitiriyoruz.
Kır Çiçekleri Bandı

Şimdi renklere geçebiliriz. İstenilen renkte bantlardan veya sentetik kumaştan üretim yapacağız. Kompozisyonun içinde 5 mısır çiçeği ve 4 papatya olacak. Ve bunun için 16 beyaz kareyi kestik ve 40 mavi olan olacak. Hepsi 4.5 cm büyüklüğündedir.
Kır Çiçekleri Bandı

Ve hazırlanan yüzeyde ısıtılmış bir havya ile kesilecektir. İki kalay deseni kullanıyoruz. Bir çember kenardan diş macunu yapılarak değiştirilmelidir.
Kır Çiçekleri Bandı

Desene göre, kıvırcık mavi yaprakları kesti. Ve beyaz çemberde, ilave işlem gereklidir. Önce merkeze bir nokta koyduk. Daha sonra, bir cetvel ve bir lehimleme demiri kullanarak, önce daireyi 4 eşit parçaya bölün, ardından her çeyreği iki sıra halinde 3 yapraklara bölün. İş parçasının ortasında, 1 cm çapında el değmemiş bir daire bırakmayı unutmayın. 12 yaprakları ile bir papatya çıkıyor. Sadece her petalda hafifçe keskin köşeleri hafif bir şekilde yuvarlamak için kalır.
Kır Çiçekleri Bandı

Şimdi papatya topluluğuna devam edebilirsiniz. Sadece ek olarak orta kısım için boşluk bırakmanız gerekir. Sarı bir şerit veya kumaştan, 18 cm uzunluğunda ve 1 cm yüksekliğinde şeritler kesin. Ayrıca yaklaşık 2 cm çapında 4 daire keçeye ihtiyacınız olacak ve orta kısım için kulak çubuğunun kırpılmış yarısını kullanacağız.
Kır Çiçekleri Bandı

Doğal olarak, ilk önce papatya ortasını tutkallamaya başlıyoruz. İlk önce, pamuk yünü saçakla yapıştırıyoruz ve sonra kalan şeridi aynı seviyedeki çubukların etrafına yerleştiriyoruz. Saçak boşluğunun sadece alt kenarını tutkallıyoruz.
Kır Çiçekleri Bandı

Sonra ortası düzeltir ve alttan üste dönüşümlü olarak iki petal çembere yapıştırırız, onları ana hatlarıyla ortasından geçiririz.
Kır Çiçekleri Bandı

Yapıştırıcı iyice sabitlendiğinde, çubuğu son yaprakların seviyesinden kesin. Ve kesimin üzerine yeşil keçe çemberini tutturuyoruz.
Kır Çiçekleri Bandı

4 papatyayı da aynı şekilde yapıyoruz.
Kır Çiçekleri Bandı

Şimdi peygamber çiçeklerine git. Bir çiçek için 8 mavi taç çemberine, 2 cm çapında bir keçe boşluğuna, bir iplik makarasına ihtiyacınız olacak.
Kır Çiçekleri Bandı

Başlamak için pişmiş çemberleri işleyeceğiz. Kütük yatay olarak ikiye katlanır, katlanır. Sonra tekrar ikiye katlıyoruz, ancak yana doğru eğiliyoruz. Sonra iş parçasını katlanmış ortasından tutuyoruz ve elde edilen iki bükümü tekrar ikiye katlıyoruz. Ayrı olarak, açıları aşağıya indiririz, sadece farklı yönlerde, ortak bir katlanmış üçgen alırız. Orta kısmı çakmakla birleştiriyoruz, böylece montaj hiç açılmıyor. 8 yaprak yapıyoruz.
Kır Çiçekleri Bandı

Şimdi onları yeşil daireye monte edeceğiz. İlk önce zıt yönlere yapıştırın. Üst, alt, karşı taraf.
Kır Çiçekleri Bandı

Sadece 4 boşluk kullanıldı.Ve gerisi ilk ekli arasına birer birer yerleştirmeniz gerekir.
Kır Çiçekleri Bandı

Çiçeğin merkezi serbest kalırken, 5 peygamber çiçeği topladık.
Kır Çiçekleri Bandı

Şimdi siyah ipliklerden yapacağımız stamenlere ihtiyacımız var. Elimizin 4 parmağında, yüzlerce tur çeviririz. Daha sonra zihinsel olarak katlanmış iplikleri 3 parçaya bölün. Ve iki yerde tutkal kullanıyoruz, tutkalın yerleşmesi için zaman veriyoruz.
Kır Çiçekleri Bandı

Sonra makasla her tutkal şeridini ikiye böldük. Derhal, dişlilerin çıkmaması için bölümleri ayrıca yapıştırıcıyla işlemeniz gerekir. Sonuçta ortaya çıkan stamenlerin boylarını düzleştiririz.
Kır Çiçekleri Bandı

Ve biz onları her peygamberçiçekinin ortasına tutturuyoruz. Boş alan kalmayacak şekilde dağıtıyoruz.
Kır Çiçekleri Bandı

Çiçeğin tamamlanması için sadece stamenlerin üst kenarları boyunca gidilecek az miktarda beyaz boya ile işlem yapılır. İyi bir kurur, çünkü farklı boyaların kuruma süresi vardır.
Kır Çiçekleri Bandı

Tüm kompozisyonu hazırlıklı bir şekilde toplama zamanı. Ek olarak, çiçekler için 8 demet hazır stamen hazırlıyoruz. Her bir iş parçası, ikiye katlanmış ve altına yapıştırılmış 5 ipliğe sahiptir.
Kır Çiçekleri Bandı

Bu demetleri papatyalar üzerinde sabitleyerek merkezden aynı çizgiye yerleştireceğiz. Sadece farklı yönlerde çevirerek keçe tutkalı.
Kır Çiçekleri Bandı

Şimdi bitmiş çiçekleri kenarlarına tutturuyoruz. İlk yapıştırıcı peygamber çiçeği kesinlikle bazın ortasındadır. Her iki tarafında da bir papatya var. Stamenler, mısır çiçeğinin yanında bulunur.
Kır Çiçekleri Bandı

Sonra sadece çiçekleri değiştirerek boşlukları ve tutkalları takip ediyoruz. Peygamberçiçekleriyle bileşimin bitirilmesi.
Kır Çiçekleri Bandı

İşin yanlış tarafını unutma. 9 yeşil boşluğu daha kesiyoruz ve onlarla renklerin jantla bağlantısının tüm yerlerini kapatıyoruz. El işi ile ilgili bir yazıya sahip bir şerit varsa, o da eklenebilir.
Kır Çiçekleri Bandı

Şimdi iş tamamlandı. Kır çiçekleri ile güzel bir çerçeve hazır.
Kır Çiçekleri Bandı

Herkese iyi şanslar!
Geri git
Yorumlar (1)
 1. Irinaalexa
  #1 Irinaalexa misafir 7 Ağustos 2017 10:40
  0
  Gerçekten beğendim. Her şey çok kolay ve basit görünüyor, ancak özel bir küçük şey ortaya çıkıyor. Harika fikir ve ayrıntılı atölye için teşekkürler!

Ayrıca okuyun

Çamaşır makineleri için hata kodları