DIY kendin yap
Master sınıfları, talimatlar, faydalı ipuçları, yemek tarifleri.
» » » »İplik iç kolye
Son yıllarda, bu Parlak Tatil'i kutlamak için gittikçe daha fazla Batı geleneği geleneksel Paskalya geleneklerimize dökülmeye başladı. Her şeyden önce, tematik dekorun iç tasarımdaki kullanımı ile ilgilidir. Paskalya çelenkleri, el çantaları, tavşanlar, Paskalya ağaçları ve daha fazlası hemen hemen her evin aydınlık bir dekorasyonu haline gelir. Bu arada, onları kendiniz yapabilir ve en basit ve en kolay olandan başlayabilirsiniz - ipliklerden yapılmış hacimli bir iç kolye değil.
iplik iç kolye

Çalışmak için ihtiyacınız olacak:
iplik iç kolye

 • kolye şablonu (bu durumda en alakalı ve basit bir yumurtadır);
 • kutudan karton kaplama (kalıbı sabitlemek için);
 • renkli iplikler;
 • sarılmak filmi;
 • dikiş pimleri;
 • PVA tutkalı;
 • fırça;
 • makas.

Aşama 1. Hazırlık - biz "çalışma yüzeyinde" süspansiyon için şablon sabitler.
Bir "çalışma yüzeyi" olarak kutudan bir karton kapak olacaktır. Aynı zamanda sadece bir kutu, bir parça polistiren köpük veya çok kalın olmayan ve kolay delinmeyen bir yüzey olabilir.
İlk olarak, gelecekteki kolyenin çizilen (veya basılı) bir çizgisine sahip bir kağıt yaprağı, çalışma yüzeyine bir katmandaki sarılmak film ile sabitlenir.
iplik iç kolye

Daha sonra, dikiş pimlerini kullanarak, ayağı sarılmak filmin üstündeki şablona göre delerken, kolyenin konturunu belirleriz. Pimlerin konumunun sıklığı, bir “örümcek çizgisi” iplik kalıbı oluşturmanın ne kadar küçük planlandığına bağlıdır.
iplik iç kolye

iplik iç kolye

Aşama 2. Ana - desenli bir kolye oluştururuz.
Kontur tamamen pimlerle işaretlendikten sonra, dış kenar boyunca PVA tutkalı ile bol miktarda batırılmış bir fırça ile daire içine alırız.
iplik iç kolye

Tutkal kuruyuncaya kadar aynı renkteki ipliğin serbest ucunu alın ve şablonun “üstündeki” pimlerin birinin etrafına birkaç kez sarın. Bu durumda, tutkalla doygun hale getirilmiş olması sağlanmalıdır.
iplik iç kolye

İpliğin başlangıcını pimin tabanında tutarak, ipliği hafifçe çekerek şablonun tüm dış hattını birkaç kez sarın. Ek olarak, dişin üst katmanını az miktarda tutkalla hafifçe yağlayabilirsiniz, böylece kontur daha yoğunlaşır.
iplik iç kolye

Ayrıca, herhangi bir noktadan, ipliği isteğe bağlı doğrultuda alıyoruz, süspansiyon halkası içinde desenli bir "örümcek çizgisi" oluşturarak ipliği tutkalla lekelendiriyoruz. Bu durumda, her bir pimi tamamen sarmak gerekmez. "Bükülmek" ve ayrıca tutkalla yağlamak yeterlidir.
iplik iç kolye

iplik iç kolye

Bu rengin bir iplikten bir desen oluşturmayı bitirdikten sonra, serbest kenarı da tutkalla sabitlenir.
iplik iç kolye

Benzer şekilde, farklı renkteki bir iplikle “resim” yapıyoruz. Fazla yapıştırıcıyı bir fırça veya peçeteyle çıkarın.
iplik iç kolye

Aşama 3. Final - süspansiyonu hazırlayın.
İstenilen desen yapıldığında, fazla tutkal giderilir, tutkal tamamen kuruyana kadar bir süre gelecek süspansiyonu bırakırız. Pimleri çıkarır ve süspansiyonu çalışma yüzeyinden ayırırız. Sarılmak film sayesinde, bu çok kolaydır.
iplik iç kolye

iplik iç kolye

İpliklerin gereksiz uçlarını kesiyoruz, kalan yapışkan filmlerden süspansiyonu temizliyoruz.
iplik iç kolye

İpliği üstten bağlarız.
iplik iç kolye

Ve bitmiş ürünü amacına uygun olarak kullanıyoruz - iç mekanı tatil için dekore ediyoruz.
iplik iç kolye

Böyle Paskalya kolyeler yapmak çok kolaydır. Farklı iplik kalınlığı, parlak renkler, ek dekoratif öğeler her bir kolye çeşitlendirecek ve tasarımı daha da ilginç hale getirecek.
Geri git
Yorumlar (1)
 1. Iogo
  #1 Iogo misafir 8 Ağustos 2017, 19:03
  0
  Her çeşit kolyeyi severim ve Paskalya olanları asla geçemiyorum! Bu gerçek bir mucizedir - yumurta şeklinde bir kolye topluluğu ve bir söğüt dalı halkası.

Ayrıca okuyun

Çamaşır makineleri için hata kodları