DIY kendin yap
Master sınıfları, talimatlar, faydalı ipuçları, yemek tarifleri.
» » »Ev için ev tasarımı
Bunu yapmak zor değil, sigara kullanımı oldukça basit. Böylece birçok kişi bunu karşılayabilir. Masanıza taze tütsülenmiş ürünler koyduğunuzda, harika bir koku ile çağırarak, görünümünüzle göze hoş geldin, siz ve misafirleriniz memnun edeceksiniz.
Bazen satılık satın alabileceğiniz füme ürünlerin kalitesi farklılık göstermez. Bu nedenle, bazen raf ömrünü aşmış olan malların sigara içme sürecine girmesine izin verildiğinden, ancak füme formunda bu fark edilemeyebilir.
Bu yazıda mini bir dumansardan bahsedeceğiz. Bununla beraber, balkonda sigara içebilirsiniz. Son yüzyılda, tıpta metal şırınga sterilizatörleri kullanıldı. Yuvarlak ve dikdörtgen şeklindedirler. Bu, küçük hassaslaştırma ile bu sorunu çözmek için harika bir araçtır. Bu durumda sıcak sigaradan bahsediyoruz.
Tütsülenmiş evler

En altta bir ya da iki avuç talaş dökün. Üzerine bir tava koyarız ki yağ içine damlar Bu yapılmazsa, yağ için yanan talaşın üzerine damlar, ateş alır ve ürün hoş olmayan bir koku ile bozulur. Palet ve talaş arasında küçük bir boşluk olmalıdır. Bunu yapmak için, uygun boyutta herhangi bir metal nesneyi tabanın her iki tarafına da yerleştirebilirsiniz. Mesela eski bir buzdolabından metal bir ızgara koyduk. Ürünü ızgaraya koyar, bir kapakla kapatır, ağızlıklı bir gaz tüpüne koyarız.
Tütsülenmiş evler

Alev tabanını ısıtır, talaş kalıplayıcılar, basit cihazımızın gövdesinde duman sirkülasyonu, ürün içilir. 30-90 dakika sonra, ürün tipine bağlı olarak, gaz vanasını kapatır, kapağı açarsınız, hoş bir duman çıkarır ve aromalı sigara kokusu kutudan dışarı çıkar.
Fakat uzman bir şekilde sigara içmelisin. Sigara içmek her zaman dekapajla yapılır. Çiğ yiyecekler içemezsiniz, sağlığa zararlı olabilir. Marine etmek istemiyorsanız, sigara içmeden önce veya sonra ürün kaynatılmalıdır.
Bu arada, bir sır vereceğim. Haşlanmış sosisleri içtiğiniz suda pişirirseniz, örneğin tütsülenmiş tavuk alırsanız, tütsülenmiş sosisler alırsınız. Geleneksel olarak, onları içemezler. füme ürünün ete sahip olması gerekir. Ve şimdi satılık olarak satın alınabilecek sosislerde, eğer varsa, o zaman yeterli miktarda değil ve onları bir dumanda içmeye çalışırsanız, kuru ve tatsız bir şey elde edersiniz.
Sigara içmenin sonunda, kül saksılara dökülebilir ve duman haznesi yıkanabilir. Bir gaz tüpünü kullanırken güvenlik önlemlerini unutmayın. Özellikle evin küçük çocukları varsa, evcil hayvanlar.
Talaş meyve ağaçlarına en uygunudur. Ete lezzet katarlar. Bu işlem için en kötü şey kozalaklılardan geliyor, çünkü Reçineler içeren
Bu, bu süreci uygulamanın sadece bir yoludur. İlkesini anlamak için, bu cihazı başka şekillerde de yapabilirsiniz. Kaynakçıysanız veya bu uzmanlığı bilen bir arkadaşınız varsa, istediğiniz şekil ve büyüklükte bir fikstür oluşturabilirsiniz. Sonunda - kendi bahçeniz varsa, herhangi bir metal kutuda sigara içebilir veya kapaklı bir kova kullanabilirsiniz. Kendi elinizle bir kantinin yapılması zor değildir.

Marinat.


Sigara için marinein hazırlanmasında ana bileşen tuzdur. Dezenfekte ediyor. Ve bu çok önemli. En önemli ikinci bileşen ise tadı daha baharatlı yapmak için biber. Kalan baharatlar ve baharatlar isteğe bağlıdır, çünkü diğer tüm kokuların güçlü tadı ve içimi kokuyor. Sıvı marine veya kuru olarak marine edebilirsiniz.
Sıvı marine halinde, kaynatın su, soğuk, tuz, şeker, karabiber, defne yaprağı, karanfil, kişniş tohumu (kişniş), kakule ekleyin. Kuru bir marina hazırlıyorsanız, tohumlar öğütülmeli, tümü karıştırılmalı, bir macun oluşturmak ve ürünü greslemek için hafifçe nemlendirilmiş olmalıdır.
Tuz miktarı bireyseldir. Tuz algı aralığı oldukça geniştir. Bira servisi için sigara içecekseniz, tuz bol miktarda olabilir. Yaklaşık 1 kilogram ürün - bir yemek kaşığı tuz, bir slayta tamamlanmış, bir tatlı kaşığı şeker. Buzdolabında üç gün bekletin.

Sigara içme süreci


Sigara içmeden önce ürünü durulayın ve kurulayın. Eğer ıslaksa, sadece sigara içmeyecek, aynı zamanda uçacak ve buna ihtiyacımız yok. Kümesin küçük ebatları göz önüne alındığında, ürün ısıl işlemlere duyarlı olacaktır. Sonuç olarak, ürünün görünümü hafif şımarık olabilir. Buruşuk cilt, balık ve benzeri açıklama. Bundan kaçınmak için alevin çok büyük olmamasını sağlamak gerekir.
Orta boy balık içerken 30-40 dakika yeterlidir. Tavuk budu veya et yemeği içiyorsanız, en az bir saat sürer.

Ne içilebilir?


Uskumru, at uskumru, ringa balığı ve diğerleri gibi balıklar. Tavuk budu veya kanatları şaşırtıcı. Sulu, aromatik fırıldaklar ağzınızda erir. Sıcak tütsülenmiş Krakow sosisleri patates kızartması ile her türlü masayı mükemmel şekilde dekore edecektir.
Bazıları soğuk füme etleri sever. Ancak herkes zaten kendisi için karar verir.
Tütsülenmiş tavuk yumurtası denedin mi? Yumurtaları kaynatın, kabuğu soyun, proteini hafifçe kesin, 30 dakika kurumlayın. Sigara içtikten sonra, bir tabağa koyun, ikiye bölün, tuz ve karabiber ekleyin. Hevesli gurmeleri şaşırtacak özel bir ürün aldınız. İstenirse yumurtalar, sarısı baharatlarla tereyağı karıştırarak doldurulabilir.
Duman, deney, tariflerinizi gösterin. Keyifinize bakın, arkadaşlarınızı ve misafirlerinizi şaşırtın. Ancak, özellikle sağlık nedenleriyle kontrendike olan insanlara, sigarayı kötüye kullanmaya değmeyeceğini unutmayın.
Geri git
Yorumlar (1)
  1. Natalia Ogarkova
    #1 Natalia Ogarkova misafir 21 Ağustos 2017 21:28
    0
    Merhaba, kocam aynı duman odasını arkadaşlarından aldı. Herkes nasıl doğru kullanılacağından şüphe ediyordu - ve şimdi bu yazıyı çok bilgilendirici buldum - teşekkürler

Ayrıca okuyun

Çamaşır makineleri için hata kodları