DIY kendin yap
Master sınıfları, talimatlar, faydalı ipuçları, yemek tarifleri.
» » »Atölye" Elma Çiçeği "ni hazırladı
Plastik banttan yapılmış saç bandı ve broş.
Kit Elma Çiçeği

Ve harika bir kit yapmak için çeşitli malzemelerle başlayın. Hazırlayacağız:
 • - Beyaz ve zeytin renginde plastik süet.
 • - makas
 • - Bir broş temeli.
 • - bir demir jant.
 • - İnce çift taraflı bant.
 • - tel.
 • - bitki yeşil yapışkan bant.
 • - yapraklar için plastik baskı.
 • - çakmak.
 • - cam dekoratif top.
 • - köpüklü sünger.
 • - kuru pastel.
 • - folyo.
 • - ıslak mendiller.
 • - çiçekler için organlarındaki.
 • - An yapıştırıcı.
 • - tel kesiciler.

Ve üretime geç. Tüm kompozisyon için 10 büyük çiçek ve 5 küçük çiçek üreteceğiz. Diğer 14 tomurcuk ve 20 yaprak. Şablonlar olmadan çalışacağız. Büyük çiçek yaprakları ile başlayalım. Beyaz süetten 2 cm genişliğinde şeritler kestik.
Kit Elma Çiçeği

Daha sonra 2 cm'lik yanlarıyla 50 kare yaptık.
Kit Elma Çiçeği

Sonra, her boştan yaprakları kesin. Meydanı bir köşede tutuyoruz, gerisi sade bir şekilde yuvarlanmış.
Kit Elma Çiçeği

Ve 1,5 cm karelerden küçük çiçekler için yaprakları yapıyoruz ve 63 parça kesiyoruz.
Kit Elma Çiçeği

Aynı şekilde 2 cm büyüklüğündeki preformları kullanarak yeşil süetten yapraklar yapıyoruz. Sadece yan köşeleri kestik.
Kit Elma Çiçeği

2 cm aynı yeşil boşluklardan 14 tomurcuk için sepals kesmeniz gerekir. Böyle bir detay 4 yapraklı bir çiçek gibidir. Kare yarıya iki kez katlanmalı ve kare 4 eşit parçaya bölünmelidir. Ve karenin köşeleri, çanak çömleklerin tepesi olarak görev yapacak. Makas sadece yaprakları arasındaki girintileri kesti.
Kit Elma Çiçeği

Şimdi kabloya git. Yapraklar için 8 cm uzunluğunda 13 boşluk kestik. Tomurcukların 6 cm uzunluğunda 14 segmente ihtiyacı vardır ve çiçekler için her biri 5 cm 16 adet kullanacağız, tüm bu detayları çiçek boşluklarıyla işlemeye başlayacağız. Altı bölüme 3 organ takıyoruz. Ve kalan 10 parçaya beş organ takıyoruz. Ve bu pişmiş parçaların üzerine, telin stamenlerle olan bağlantısını iyi kapatan, yeşil bir şerit kuruyoruz. Sonra bant hazırlanan tüm tel boşluklarından geçmelidir.
Kit Elma Çiçeği

Şimdi tüm kesilen parçaların işlenmesine dönüyoruz. Yeşil yapraklar ile başlayalım. İlk önce, kenar boyunca küçük kesikler kesin. Çakmağın ısısı altında güzelce açılıyorlar. O zaman yapraklar boyunca damarlara ihtiyacımız var. İki şekilde yapılabilirler. Birincisi, sadece sayfanın ön tarafındaki bir kürdan ile çizmektir. İkinci yöntemde, iş parçasını daha hafif bir şekilde ısıtır ve plastik bir parmak izine hızlıca bir yaprak dokusu uygularız. Sıkıca bastırırız ve aynı zamanda çizgiler alırız.
Kit Elma Çiçeği

Daha sonra, yeşil pastel ile elde edilen yapraklar kenarlarda küçük bir renk tonu yapar. Sadece nemli bir bezle biraz boya alıp her iki taraftaki yaprakları çizeriz. Ek olarak, çakıl levhanın ortasının yanlış tarafındaki çakmakla biraz ısınır ve merkezi damarın takviye edilmesini sağlayarak parçanın yarısını bükeriz.
Kit Elma Çiçeği

Yapraklarla çalışmaya devam ediyoruz. Pişmiş 13 büyük sapta, yaprakları sabitleyin. Basitçe parçanın ortasına yapışabilirsiniz ve takviye tutuş ile yapacağız. Tabanı, tel tabandan yukarı doğru olacak şekilde iki kez delip, telin kenarlarını ve yaprağın tabanını yapıştırıyoruz. Ardından, istenirse, bağlantı yerini daha da renklendirebilirsiniz.
Kit Elma Çiçeği

Şimdi sepals'a dönüyoruz. İki tarafa, ilk iki karşıt parçaya, diğer iki tarafa ikinci tarafa bakılmalıdır. Ve işleme çok basittir. Parçayı iki kez tekrar ikiye katlayın ve parmaklarınızla kaydırın, ardından biraz düzeltin.
Kit Elma Çiçeği

Kit Elma Çiçeği

Sonra tomurcuklar için temelleri oluşturmaya başlarız. Yaklaşık 8 cm'lik bir kenara sahip 14 parça folyo alacaktır. Değer, folyo üzerinde tamamen aşağıdan yukarıya doğru uzanması gereken küçük yaprakların uzunluğu ile belirlenir. Topun üzerinde makasın köşesi ile bir oyuk açtık. Ve bir tarafta telin üzerinde küçük bir ilmek var. Sonra teli girintiye yerleştiririz ve makasla folyonun üst kenarını telle sıkıca bastırın. Tomurcuk tabanını kullanarak kök olsun.
Kit Elma Çiçeği

Kit Elma Çiçeği

Çiçek yaprakları ile çalışma zamanı. Boyama ile başlayalım. Islak bir havlu ile, pembe boya toplar ve petalın alt köşesinden iki taraftan geçiyoruz. Sonra birlikte birkaç parça ekleriz ve onları kesimin kenarlarıyla boyarız. Tüm yaprakları eşit olarak işleriz.
Kit Elma Çiçeği

Şimdi renkli yaprakları için yeni bir şekil vermeniz gerekir. Yardımcı olmak için bir cam dekoratif top kullanacağız. Yaprakları keskin kenarlarından tutun, çakmağı aşağıdan ısıtın, hızlı bir şekilde köpük üzerine yerleştirin ve hemen topa bastırın.
Kit Elma Çiçeği

Küçük girintiler ortaya çıkıyor. Tüm yaprakları aynı yapıyoruz.
Kit Elma Çiçeği

Şimdi tüm temel detayları hazırladık. Ve tomurcukların montajına devam edin. Birincisi, taban, sepals ve 3 küçük yaprakları ile bir sap gerekir. Yaprakları sırayla folyoya yapıştırın, asıl şey tüm tabanı tamamen kaplamaktır. Ardından teli yeşil kısmın ortasına yerleştirin, yukarı kaldırın ve tomurcuk üzerine yapıştırın.
Kit Elma Çiçeği

Sonra küçük çiçekler yapacağız. 3 stamens ve 4 daha küçük yaprakları olan bir sapı hazırlayın.
Kit Elma Çiçeği

Yaprakları stamene bir dairede yapıştırın, sadece iş parçalarının kenarlarına yapıştırıcı uygulayın. Küçük çiçekler yarı kapalıdır. Ve böylece büyük çiçekler açılır, ayrıca her bir taç yaprağı üzerinde keskin bir kenar bükmeniz gerekir. Çakmakla biraz ılık ve eğimi ayarlıyoruz. Petalın içbükey kısmının ve köşenin bükülmesinin aşağıya doğru yönlendirildiğini dikkate almak gerekir. Çiçeğin kendisini birleştirirken, 5 organ ve beş yapraklı bir sap kullanıyoruz. Sadece parçanın bükülmüş tabanı için yapışmayı denedik. Onları bir daire şeklinde düzenliyoruz.
Kit Elma Çiçeği

Şimdi broş toplamaya başlayalım. İlk olarak, broş için boşluğu bir tel tabanına tuttururuz, bu, tüm broş için güçlü bir taban verecektir. İnce telden, en küçük tabandan ve yapışkan banttan daha ince ve daha kalın.
Kit Elma Çiçeği

Kalın telden "T" harfini yazıyoruz. Üst traversin genişliği, küçük tabanın uzunluğuna karşılık gelmelidir. Tabandaki deliklerden geçen ince tel, onu bükülmüş kabloya sabitler. Elde edilen tasarımı kendimize uygularız ve iğne tutucunun dönüşünü belirleyerek bacağın ekstra uzunluğunu keseriz. Ve tüm bağlantıları, usulsüzlükleri yeşil bir kurdele ile sarıp kapatıyoruz. Telin uzun kenarlarını ayrı olarak sardık, broşlarda kaynak olarak görev yapacaklar.
Kit Elma Çiçeği

Broşta 4 tomurcuk, bir küçük ve iki büyük boy çiçek olacaktır. Gövde üzerinde 3 yaprak ve üç tane telsiz olarak kullanıyoruz.Tüm bileşimin montaj kolaylığı için birkaç buket yapacağız. İlk önce birlikte 3 tomurcuk tutturun.
Kit Elma Çiçeği

Her tomurcuğun altında saplı bir yaprak vardır.
Kit Elma Çiçeği

Bir sonraki iki çiçek demeti, büyük ve küçük. Onları ilkinden biraz daha aşağıya yerleştirdik.
Kit Elma Çiçeği

Ve son bukette bir tomurcuk ve büyük bir çiçek olacak. Ve tasarımımızı daha da düzeltiriz. Sadece sizin isteğinize göre 3 yaprağı yapıştırmak için kalır. Çirkin yerleri kapatmanız önerilir. Bir kıvrılma telin ince kenarından bükülebilir. Yanlış tarafa hiçbir şey yapıştırmayın, sadece bir bağlantı elemanı olacaktır. Broş hazır.
Kit Elma Çiçeği

Jant üzerinde çalışmaya başlama. İlk adım demir kenarın kendisini işlemektir. İlk önce, çift taraflı bandı dışa yapıştırıyoruz. Bant doğru boyuttan daha genişse, sadece fazlası kesilmelidir. Ardından, ikinci filmi çıkarın ve ince bir zeytin yaprağı şeridi sıkın ve fazlalığı kesin. Jantın kenarlarında ek bir sarım sarımı yaparız. Ve jantı süslemek için temel hazır.
Kit Elma Çiçeği

Montaj sırasında broşlara benzer davranırız. Her şeyi buketlerde toplayacağız ve onları birer birer düzelteceğiz. Ve ücretsiz bir yerde hemen tüm detayları önceden düzenleyin. Eşleştirilmiş buketler yapıyoruz. Ortada olacak olan en üstteki iki buket. İki büyük çiçek ve kök üzerinde bir yaprak.İkinci çiftte, bir tomurcuk, bir yaprak ve küçük bir çiçek bağlarız. Bir yaprak iki büyük çiçek üçüncü çifti. Bir sonraki çift, gövdede bir yaprak bulunan iki küçük çiçek olacak. Ve üç tomurcuk buketleri vardı.
Kit Elma Çiçeği

Ve şimdi tüm bunların temelinde düzeltilmesi gerekiyor. Jantın ortasını belirleyin. İlk iki buketi merkeze yaklaştırıp fazla kabloyu keseriz. Yapıştırıyor ve ek olarak tamamen kaideye sardığımız çiçek bir bant kullanıyoruz.
Kit Elma Çiçeği

Ayrıca aşağıdaki buketleri dener ve tabanın altına sabitleriz. Çok yakın buketlerimiz yok. Bandı içeriden geçmeden sarıyoruz. Yanlış taraf da güzel olmalı.
Kit Elma Çiçeği

Ve böylece, sırayla hazırlanan tüm buketleri tamir ediyoruz. Ve bantla tabanın en altına ulaşıyoruz.
Kit Elma Çiçeği

Ayrıca janta da yerleştirilmesi gereken gevşek yapraklar vardı. Son tomurcukların altına birer birer yapıştırdığınızdan emin olun ve gerisini tüm yapı boyunca güzel olmayan bir bağlantı yerine iki taraftan ayarladık. Çiçekleri düzeltiriz, çünkü onları tel üzerinde tutuyoruz. Çerçeve hazır.
Kit Elma Çiçeği

Herkese iyi şanslar!
Geri git
Yorumlar (1)
 1. Alena
  #1 Alena misafir 7 Ağustos 2017 10:33
  0
  Her şey senin için çok güzel çıkıyor, ama şimdilik bilmiyorum ama pes etmiyorum. Bu kadar detaylı bir ana sınıfın ve hatta bir sürü ayrıntılı fotoğrafla ihtiyacım olan şey olduğunu düşünüyorum. Öğrenene kadar çalışacağım! Bilgi için teşekkürler.)

Ayrıca okuyun

Çamaşır makineleri için hata kodları