DIY kendin yap
Master sınıfları, talimatlar, faydalı ipuçları, yemek tarifleri.
» » » »Famiran çiçeklerle saç tokası yapmak
Çok uzun zaman önce, yaratıcı ürünler pazarında yeni malzemeler ortaya çıktı. Foamiran, plastik süet, köpük, deri, fom eva, suni süet denir. Farklı kalınlıklarda köpük kauçuktan yapılmış, dokunmaya kadife ve çok hafif bir tabaka gibi görünüyor.
Bir revizyonun temel avantajı güvenliğidir, malzeme çocuk sanatında bile kullanılabilir. Ek olarak, çok plastiktir ve bir “hafızası” vardır. İşleme sırasında gerekli şekli verirseniz, onu koruyacaktır. Foamirandan yapılan ürünler oldukça hafif, dayanıklı, neme dayanıklı, kırışık değildir. Bebekler ve oyuncaklar, scrapbooking ve yapay çiçekçilikte kullanılan köpükten yapılmıştır. El işi kadınları kadınlar için benzersiz aksesuarlar yaratıyor: saç tokası, broş, çiçekli çelenk, düğün için mücevher. Foma'nın yukarıdaki özellikleri nedeniyle, plastikliği, ondan çiçekler canlı görünür, ancak aynı zamanda hiçbir zaman solmazlar ve yılın herhangi bir zamanında ve herhangi bir havada bir kadını süslerler.
foamiran gelen çiçekli saç tokası

Gerekli Malzemeler


Yani, plastik süetten yapılmış bir çiçek ile bir saç tokası oluşturmak için ihtiyacınız olacak:
• Çiçek yapmak için pembe ve kahverengi köpük. Yapraklar, sepals ve çukurlar için yeşil. Foamiranın kalınlığı 0.8-1 mm;
• makas;
• Tutkallı Thermogun;
• Ahşap şiş veya kürdan;
• Demir;
• Renklendirme yaprakları için boya;
• Tokalar için aksesuarlar;
• Süper yapıştırıcı;
dekorasyon bitmiş ürünün dekorasyonunda (isteğe bağlı).
Bu malzemelerin tümü, dikiş mağazasında satın alınabilir.

Çalışma aşamaları


Doğa güzel çiçekli bitkiler yarattı. Yapay çiçekçiliğin ustaları, doğayı taklit ederek, gerçek çiçeklere mümkün olduğunca yakın harika aksesuarlar yaratmaya çalışmazlar. Bu konuda ustalaşmaya başlamak için elbette basit bir şeye ihtiyacınız var. Bunun için gerbera çiçeği mükemmeldir. Gerbera - güneşe benzer bir çiçek. Bu neşe ve nezaket sembolüdür. Ayrıca, orman perisi hakkında başkalarının dikkatini çekmeyen armasıyla ilgili bir efsane var ve o vahşi bir çiçek olmayı tercih ediyordu. Bu nedenle, gerbera mütevazı sembolize ediyor.
Tabancadan yapay çiçekler ile saç tokası oluşturma çalışmaları üç aşamaya ayrılmıştır:
1. Plastik süet işlenmesi;
2. Çiçek montajı;
3. Çiçeğin bağlantı parçalarına sabitlenmesi.

Foamiran İşleme


İşleme dört adımdan oluşur: dilimleme, renklendirme, ısıl işlem ve elle işleme.
Bir gerbera yapmak için, çekirdek için yeşil ve kahverengi renklerin bir foamiranını ve yaprakları için pembe bir foamiran almanız gerekir. 1.5 cm genişliğinde ve 15 cm uzunluğunda bir yeşil köpük şeridi almak ve çok sık bir saçak ile kesmek, yaklaşık 0.5 cm kenarına ulaşmamak gerekir, ikinci kahverengi şerit de daha büyük olan bir saçak ile kesilir. Boyutları 2 ile 15 cm arasındadır Pembe foamirandan yaprakları bu desene göre 5 cm yüksekliğinde ve 1 cm genişliğinde kesmeniz gerekir. Bu çiçeği oluşturmak için 30 yaprak gerekir. Buna ek olarak, yeşil yapraklar ve sepals gereklidir. Boyutları model üzerinde belirtilmiştir. Yapay çiçek ustalarının ustalarının yarattıkları için desen oluşturduğu, gerçek taze çiçekleri ayrı yapraklara ayırarak gerçekleştirildi. Yaprakları tamamen aynı yapmanıza gerek yok, çünkü her biri herhangi bir çiçeğin içinde eşsiz.
foamiran gelen çiçekli saç tokası

foamiran gelen çiçekli saç tokası

Foamiran dilimlendiğinde, renklendirilmesi gerekir.Bunu yapmak için, herhangi bir boyaya ihtiyacınız var. Bu durumda akrilik kullanılır. Gerbera çiçeklerinde, çekirdeğin yakınındaki yaprakların daha hafif bir gölgesi vardır. Sarı boya ile, petalın yaklaşık üçte birini hafifçe renklendirmeniz ve yumuşak bir şekilde karıştırmanız gerekir. Bu en iyi parmağınızın etrafına sarılmış bir sünger veya nemli bir bezle yapılır. Gerbera çiçeklerinde ayrıca yaprakları üzerinde küçük damarlar vardır, bunlar kürdan veya manikür makası gibi herhangi bir keskin nesne kullanılarak yapılabilir.
foamiran gelen çiçekli saç tokası

Daha sonra, hazırlanan tüm parçaları bir ütü ile işlemeniz gerekir. Bunu yapmak için, bir saçakla kesilmiş bir yeşil Thomas şeridi, yün modunda (**) bulunan ütüye takılmalıdır. Bu durumda, biraz daha koyu olacak ve kenarı kıvrılmaya başlayacaktır. İkinci şerit aynı şekilde muamele edilmelidir. Bir seferde bir dilimlenmiş ve renkli yaprakları, cımbızla (kendinizi yakmamak için) daha iyidir, birkaç saniye boyunca ütüye yaslanın. Bundan sonra, petalın kendisi istenen şekli alır: hafifçe gerilir ve düz bir kıvrım elde eder. Yeşil yapraklar demirin yüzeyine birkaç saniye sürülmeli ve sonra bir şeker sargısı gibi bükülmeli ve ellerinizle hafifçe düzeltilmelidir. Sepals ile aynı işlemi yapın. Bu, foamiranın hazırlanmasını tamamlar.
foamiran gelen çiçekli saç tokası

Çiçek meclisi


Tahta bir şiş üzerinde, yeşil şeridi rulo şeklinde sıkıca sarın ve gerektiği yere yapıştırın. İkinci şeridi yeşilin üzerine vidalayın. Çiçeğin çekirdeği ortaya çıkıyor. Sonra ürün ters çevrilir ve yapraklar yapıştırılır. İlk satır, ardından ikinci ve üçüncü dama tahtası deseninde. Böylece tüm boş yerler dolu. Bundan sonra, sepals ve yeşil yapraklar yapıştırılır. Bitmiş çiçeğin boyu yaklaşık 10-11 cm'dir.
foamiran gelen çiçekli saç tokası

Bir çiçeğe bağlantı elemanlarının bağlanması


Bu ana sınıfta, çiçek 12 cm uzunluğunda bir saç tokasına takılacak, genel olarak herhangi bir aksesuar olabilir. Sabitleme prensibi herkes için aynıdır. Montaj yerini maskelemek için yeşil fomadan uygun çapta bir daire kesmeniz gerekir. Bağlantı parçalarına bir çiçek yapıştırılmıştır. Süper yapıştırıcı kullanmak daha iyidir. Alt tarafta, bağlantı noktası yeşil bir daire ile maskelenmiştir. Ürün temiz bir görünüm alır.
foamiran gelen çiçekli saç tokası

Solmayan gerbera çiçeği ile saç tokası hazır. Onu eşsiz kılan herhangi bir kadının saçını süsleyecek.
Geri git
Yorumlar (0)

Ayrıca okuyun

Çamaşır makineleri için hata kodları