DIY kendin yap
Master sınıfları, talimatlar, faydalı ipuçları, yemek tarifleri.
» » »Özel bir evde mutfak davlumbaz montajı

içerik


1. Davlumbazın amacı.
2. Sistemin nelerden oluştuğunu ve gerekli araç kümesini.
3. Ön çalışma.
4. Egzoz sisteminin montajı.
5. Mutfak davlumbazının kışın test edilmesi.
Kirli havanın (kurum, koku) havalandırılması ve temizliği veya tesis dışındaki hareketleri için tasarlanmış ocağın üstünde bir davlumbaz bulunur. Bir elektrikli davlumbaz takmak, elektrik alanında temel bilgi ve becerileri gerektiren bir havalandırma açıklığınız yoksa, prizi aktarmanız veya yeniden bağlamanız gerekirse, zaman alan bir işlemdir. İşin geri kalanı zor değil, asıl şey inşaatta pratik becerilere sahip olmak.
Sistemin nelerden oluştuğu ve gerekli araç ve gereçlerden oluşan set.
Sağlanan dahili evsel egzoz sistemi aşağıdakilerden oluşur:
- yağ tutucusu ve yerel aydınlatmalı bir fan;
- egzoz kanalı;
- geçiş elemanları;
- 115 mm çapında oluklar;
- 300 mm uzunluğunda ve 130 mm çapında hava kanalı;
- 130 mm çapında bir çekvalf bulunan bir havalandırma tepe noktası.
Güç, davlumbazlar için davlumbazın iç bölgesinde bulunan bir elektrik prizinden verilir.

Ön çalışma


Bir mutfak davlumbaz montajı yerini belirlemekle başlar. Bundan sonra, 130 mm'lik bir kesite ve 65 mm çapa sahip bir sokete sahip destek duvarında daireler çizilir. Bir zımba ve uzun bir matkap aracılığıyla gelecekteki havalandırma açıklığının konturu boyunca ve merkezinde delikler açılır. 130 mm'den daha büyük bir çapa sahip bir delik, deliklerden bir tepe ile vurulur. Taç veya matkap (6 - 12 mm) ve bir mızrak, çıkış deliğinin altındaki kutu için bir yer hazırlar. Bağlantı kutusundan, elektrik sistemleri için montaj standartlarını göz önünde bulundurarak, çakma bir prize delinir veya kesilir ve iki milimetrelik bir kesite sahip iki telli bir bakır tel döşenir, böylece uçları listelenen kutulardan 150 - 200 mm kadar asılır. Alabaster, çıkış ve telin altındaki kutuya sabitlenir. Çimento harcı üzerine, caddeye 5-10 derece açıyla, 130 mm kesitli bir hava kanalı yerleştirilir.
Davlumbaz kurulumu

Çözelti kuruduktan sonra, duvar başlangıç ​​ve bitiş macunuyla hizalanır.
Davlumbaz kurulumu

Solüsyonun katılaşması üzerine son işlem yapılır. Gömülü telin uçları yalıtkanlıktan temizlenir ve daha sonra normal yerine monte edilen faz, sıfır ve çıkış terminallerine bağlanır.

Egzoz sisteminin montajı.


1. Bir zirvenin montajı. Binanın cephesinde çek valfli bir vizör seviyesine takılıdır.
Davlumbaz kurulumu

Dikey eksen boyunca kuvvetli bir sapma olması durumunda, hava boşaltma sistemi boştayken, vana aralık konumunda olacaktır.
2. Kutunun hazırlanması. Yerleşik başlık, 305 mm derinliğinde, lamine suntadan (16 mm kalınlık) yapılmış bir kutuya monte edilir ve bir MDF cephesi tarafından kapatılır. Kalan boyutlar fotoğrafta gösterilir.
Davlumbaz kurulumu

Arka duvarda ve suntadan yapılan rafta, oluklama altındaki (140 mm kesit) geçişli elemanlar ve ucu nemden silikon tarafından korunan soket bir testere ile kesilir. İç rafta, köşeye daha yakın, bir elektrik kablosu oluşturmak için 8 - 10 mm çapında bir delik açılır.
Davlumbaz kurulumu

Başlık kutusu diğer menteşeli mutfak dolaplarına bağlanır.
3. Asma çekmecelerin duvara monte edilmesi. Kutulara ayarlanabilir tenteler takılıdır.
Davlumbaz kurulumu

Duvarda, kanopiler için çubuğun işaretlenmesi ve bağlanması gerçekleştirilir. Kutular asılı ve seviyeye göre ayarlanmış.
4. Geçiş kurulumu.Kanal (125) 'den (dış boyut) 115 mm'ye (iç çap) bir geçiş, kanalın içine kanalın içine sokulur.
5. Bir mutfak davlumbaz takmak. Hazırlanan delikten bir kablo geçirilir ve egzoz cihazı derhal sabitlenir. Kabloya bir fiş takılı. 115 mm alüminyum oluklamanın bir ucu kanala yerleştirilir, diğeri cihazın ağızlığı üzerine kenetlenir.
Davlumbaz kurulumu

Fiş prize takılıdır ve cihazın tüm çalışma modları kontrol edilir.

Mutfak davlumbazının kışın test edilmesi.


Çalışma sırasında, -20 ° C'de ve basit bir sobada (12 saatten fazla), eğer yoğuşma oluşursa, mutfağa veya bina cephesine girmezse valfin her zaman serbest kaldığı ve sistemin kesintisiz çalıştığı ortaya çıktı. Elde edilen verilere dayanarak şu sonuçlara varılabilir: bir açıyla kurulmuş bir hava kanalı olan 1,5 m'ye kadar küçük egzoz sistemleri kışın buzla kaplanmayacaktır.
Geri git
Yorumlar (0)

Ayrıca okuyun

Çamaşır makineleri için hata kodları