DIY kendin yap
Master sınıfları, talimatlar, faydalı ipuçları, yemek tarifleri.
» »Çiçekler için saksı yaratıyoruz
Onarımdan sonra, seramik parçaları da dahil olmak üzere banyoda inşaat malzemeleri kalır. Onları atmak üzücü, ama dairede depolamak ve yerlerini almak istemiyorum.
Dekorasyonda, örneğin bahçe çiçekleri için saksı oluşturulurken, fayansların kırpılması kullanılabilir. Aynı zamanda, artık bir şey satın almaya gerek kalmıyor, çünkü malzeme kalıntıları kullanılacak. Sadece biraz zaman ve sabır alır.
Bir saksı oluşturmak için ihtiyacınız olan:
- Dekorasyon için eski bir kap (metal veya plastik);
- seramik karoların kalıntıları;
- fayans yapıştırıcısı;
- Astar "Betocontact" (gerekirse);
- aletler ve yardımcı malzemeler (spatula, çekiç, bir parça zımpara kağıdı, çözelti hazırlamak için bir kap).
Ana sınıfın açıklaması:
Eski kabı süslemeye başlamadan önce, malzemenin kendisini dekorasyon için hazırlamanız gerekir. Bu durumda iki renkte seramik karo kalıntılarına sahibiz. Boyutları 2-4 cm olan küçük parçalara bölünmelidir.
çiçekler için saksı

çiçekler için saksı

çiçekler için saksı

çiçekler için saksı

çiçekler için saksı

Kabın yüzeyi, zımpara kağıdı ile önceden zımparalanır, yani kiremit parçalarına daha iyi yapışması için pürüzlendirilir. Yapıştırıcı ve ince kum içeren özel bir “Betocontact” astarı kullanabilirsiniz. Astar sertleştiğinde, yüzeyde malzemeye yapışmayı artıran pürüzlü bir yüzey oluşur.
Fayans yapıştırıcısı talimatlara göre seyreltilir: kuru bir karışım kabın içine dökülür, içine sıcak su küçük bir dere akar. Karışım iyice karıştırılmalıdır, topak içermemelidir.
Bir spatula kullanarak, çözeltiyi gelecekteki saksının yüzeyine uygulayın, düzeltin. Kapları yerleştiriyoruz ve aynı zamanda renklerin kontrastını oluşturmaya çalışarak seramik karo yapıştırıcı parçalarına hafifçe boğuluyoruz. Küçük alanların kaldığı yerlerde, küçük seramik parçaları kullanıyoruz. Böylece tencerenin tüm yüzeyini süslüyoruz.
çiçekler için saksı

çiçekler için saksı

çiçekler için saksı

çiçekler için saksı

çiçekler için saksı

Sıcak koşullarda, fayans yapıştırıcısı hızlı bir şekilde ayarlanır, bir saat içinde tüm fayans parçaları "sıkıca" tutturulur. Bundan sonra, dikişleri doldurmakla baş etmek mümkün olacak. Bunu yapmak için, dış ortam koşulları için uygun olması gereken aynı çözeltiyi veya harcı kullanıyoruz.
Fayans bağlantılarının hem bir spatula hem de ellerle doldurulması uygundur. Bu, "ustanın" takdirine kalmıştır. Dikişler kuruduktan hemen sonra, harcın artıklarını veya harç kalıntılarını hafif nemli bir bezle silin. Saksıyı toprakla doldururuz, içine çiçek ekeriz, kendi çalışmamızın tadını çıkarırız.
çiçekler için saksı

çiçekler için saksı
Geri git
Yorumlar (2)
 1. Natalia Ogarkova
  #1 Natalia Ogarkova misafir 21 ağustos 2017 21:19
  0
  İlginç bir fikir, kesinlikle bu ana sınıf için gerçekte dachacımda telafi etmeye çalışacağım.
 2. mutluluk
  #2 mutluluk misafir 22 Ağustos 2017 13:17
  0
  Aynı teknolojiyi kullanarak, deniz kabukları ve pürüzsüz çakıl taşlarından mükemmel vazolar yapılır.Bu tekniği gerçekten seviyorum.

Ayrıca okuyun

Çamaşır makineleri için hata kodları