DIY kendin yap
Master sınıfları, talimatlar, faydalı ipuçları, yemek tarifleri.
» » » »Örgü güllü plastik bir şişeden sepet
Plastik şişe sepeti

Plastik şişe sepeti

İğne işi kendiliğinden serbest bırakılan plastik şişeler, her temelde mükemmel bir malzeme haline gelir. Onların yardımıyla, tabut, sepet vb. Küçük bir cilt için şekil verebilir, şekil oluşturabilirsiniz. Plastik bir şişenin temelinde, birkaç farklı çiçek sepeti yapabilirsiniz. Örneğin, sepetteki kalemlerle yükseldi.
Aşağıdaki malzemeleri ve aletleri hazırlayacağız: plastik bir şişe, yeşil ve pembe iplik, örgü kancası N4, keskin bir bıçak, makas, termo-menekşe, bir iğne, bir zımba.
Bundan sonraki semboller: vp - hava döngüsü, st.s. - çift kroşe st.b.s. - tek kroşe
Plastik şişe sepeti

Sepetin tabanını yapmak için, bir litre veya bir buçuk litre hacimli plastik bir şişe alıyoruz. Boynunu keskin bir bıçakla kesin. Alt kısımda, gelecek sepetin derinliğini belirleyecek çentikler yapıyoruz. Sonra makasla çalışıyoruz. Sepet kenarına dik olarak birbirinden uzun bölümlerin zıt taraflarında bırakarak, sepetin kenarının konturu boyunca kesin. Onlardan, daha sonra sepetin tutacağı oluşur, bu yüzden mümkün olduğunca onları bırakmanız gerekir.
Segmentlerin uçları bir zımba ile birleştirilir ve bağlanır, ardından zımbanın metal braketini gizlemek için birkaç kat yapışkan bant sarılır.
Plastik şişe sepeti

Plastik şişe sepeti

İçin alınan örme. Sepeti bağlayarak başlayalım. Kalın bir kroşe tığ işi tığ işi ile, alt için bir daire örüyoruz. Şişenin tabanını sütun ekleyerek deneyin. Tabanın tamamen kapanması için yeterli sayıda sıra tamamladıktan sonra ilmekleri durduruyoruz ve yanlara plastik bir taban bağlayarak örgüyü yukarı kaldırıyoruz. Son sıra, PET şeklinin yanı ile aynı hizada olmalıdır.
Plastik şişe sepeti

Sonra, genişliği ve uzunluğu plastik sapı gizlememize izin verecek bir st.B.s şeridi örüyoruz, yani. genişliğinin iki katı olmalıdır. Şeridi sapın üzerine bağlarız, tüm uzunluğu boyunca dikiyoruz ve sepetin dibine dikiyoruz.
Plastik şişe sepeti

Plastik şişe sepeti

Yaprakları için yerleşmiş. Yaprakların farklı şekillerde örgü desenleri vardır.
Plastik şişe sepeti

Bir daireye örülmüş yaprak halkaları üzerinde duralım. Bu da bir daire şeklinde bağladığımız kapalı bir hava halkaları zincirinden geçiyor. Sonra yaprak sapını ve yaprağın sivri ucunu ördük. Seçilen desene göre 4-5 yaprak örüyoruz. Renkleri oynamak için, yeşilin farklı tonlarında iplikler kullanıyoruz, birkaç ilavelerde bir iplik alıyoruz.
Plastik şişe sepeti

Çiçekler için çizgi. Bir sepet için bir çiçek modeli olarak, çiçek açan bir terry dog ​​rose benzeyen bir bükülmüş gül seçiyoruz. Böyle bir kuşburnu çiçeğinin üretimi ilmeklerin eklenmesiyle örgü bir şeridin bükülmesidir.
Plastik şişe sepeti

VP zinciri alıyoruz en az 45 adet. (Çok sayıda ilmek olmalı), örmeyi döndürmek için ilmek ekleyin. İplik, Karachai akrilik gibi yeterince kalın seçilirse, ikinci sıra hemen havalandırılabilir. İplik incelirse, ikinci sanat satırını örürüz. n ile alt satırın her döngüsünde.
Hava küresi, çift kroşe ve vp aralığından oluşur: st.s.N.'nin ilk üç ilmeğini örüyoruz (daha yoğun bir çiçek çekirdeği için), sonra 2 v.p., 2 st.
Bir sonraki satır, hacim için ilmeklerle yapılır: 2 yemek kaşığı n. iki alt st.s.n., 4 st.s.s. 2 vp'de alt sıra
Plastik şişe sepeti

Elde edilen şeridi bükerek son örme sıranın üstte olmasını ve aynı iğnenin bir örme iğnesi ve ipliğini kullanarak dikilmesini sağlıyoruz. Çiçekler, büyüklüklerine ve sepetin büyüklüğüne bağlı olarak 3, 5.7 olabilir.
Plastik şişe sepeti

Sepetin tepesi için, herhangi bir yoğun iplikten bir daire örüyoruz, bu da buketin tutturulmasının temeli olacak. Sepetin örme kısmının kenarına dikin, plastik tabanı tamamen gizleyerek dikeriz.
Plastik şişe sepeti

Ayrıntıları bir araya getirmek. Sepetin ortasına sıcak eriyik ile dikin veya yapıştırın, önce yapraklar, sonra çiçekler.
Plastik şişe sepeti

Plastik şişe sepeti

Plastik şişe sepeti

Küçük dekorasyon detayları eklenmeye devam ediyor: büyük bir çiy ya da küçük bir kelebek ya da bir uğur böceği şeklindeki birkaç tane elmas. Kuşburnu çiçekleri olan sepetiniz hazır.
Plastik şişe sepeti

Plastik şişe sepeti

Plastik şişe sepeti

Plastik şişe sepeti

Plastik şişe sepeti
Geri git
Yorumlar (0)

Ayrıca okuyun

Çamaşır makineleri için hata kodları