DIY kendin yap
Master sınıfları, talimatlar, faydalı ipuçları, yemek tarifleri.
» »Bahçe Gnome
Herkese iyi günler ve iyi bir ruh hali. Hangi amatör bahçıvan sadece çiçeklerde değil, aynı zamanda farklı figürlerde? Özel dükkanlara gittiğimizde ve orada bahçe figürleri gördüğümüzde çoğumuzun onları bahçelerinde görmek istediklerini düşünüyoruz.
Çeşitli figürler gördüğümde çok mutlu oluyorum. simsarlık bahçedeki biri. Uzun zamandır bir bahçe için cüceler almak istedim, ancak doğum izninde olduğum için bahçe figürleri almak için param olmadığını dürüstçe itiraf ediyorum. Ama sonra boş zamanım var, hayal gücü ve huzuru olmayan ellerim var, ayrıca küçük bir yardımcısı var. Bu nedenle, doğaçlama malzemelerden kendi ellerimle cüceler yapmaya karar verdim.

Bir cüce yapmak için, ihtiyacım vardı:
- Plastik bir şişe.
- Makas, bıçak.
- Skoç.
- Plastik torba (Tişört).
- Gazeteler.
- Yumurta tepsileri (kağıt).
- Kleister (su + un).
- Çimento + kum + su.
- Anı tutkalla.
- Tablet.
- Zımpara kağıdı.
- Astar.
- Farklı renklerde emaye boyaları.
- Püsküller.
- Dekoratif gözler.

Tekrar ediyorum, uzun zamandır cüceler yapmak istemiştim, ama nasıl yapılacağını bilmiyordum. Ve böylece hayal kurmaya başladım, küçük hayallerimi gerçeğe çevirmenin yollarını aramaya başladım. Plastik bir şişeden bir cüce alacağım. İlk başta altını keserim.
Bahçe cücesi

Şişenin ortasındaki karşı taraflardan aşağıdan yukarıya aynı uzunlukta kesimler yaptım, sonra üstte sağa ve sola küçük kesimler yaptım. Bacaklar olacak. Onları düzeltmek için bantla sardım.
Bahçe cücesi

Bahçe cücesi

Sonra plastik bir torbaya ihtiyacım vardı. Onu bir topun içine yuvarladım ve boynun topun içine girmesi için tüm bunları bantla sabitlemek için şişenin tepesine yapıştırdım. Kafa çıktı.
Bahçe cücesi

Gazeteden eller yaptım. Gazeteyi basitçe bir tüpe katladım ve doğru yere bantla yapıştırdım, ikinci elimi de yaptım.
Bahçe cücesi

Ayrıca çerçeveyi yapıştırmak için bir gazeteye ihtiyacım vardı. Gazetenin küçük parçalarını topladıktan sonra onları bir macunun içine batırdım ve cüceyi vücuda yapıştırdım. Evet, bacaklarımın arasında çıkan deliği neredeyse unutuyordum, önce yapışkan bant şeritlerini yapıştırdım ve sonra kağıda yapıştırdım.
Bahçe cücesi

Bir sonraki adım kapak oldu. Aynı zamanda kağıttan yapılmıştır. Gazeteyi bir torbaya katladıktan sonra, engebeli kenarların üzerine eğildi, yapışkan bant ile sabitledim ve kafama yapıştırdım. Ayrıca bir gazete ile yapıştırdım.
Bahçe cücesi

Sonra kağıttan yumurta tepsileri aldım, küçük parçalara ayırdım ve kaynar su döktüm. Bir gün ıslanmaya bırakıldı.
Bahçe cücesi

Kağıt şişdiğinde, daha fazla çalışmaya devam ettim. Macunu tekrar pişirdi ve içine kağıt parçalarını daldırıp ayakları oluşturmaya başladı. Bu en iyi düz tahta üzerinde yapılır.
Bahçe cücesi

Ayaklarıma bir cüce yerleştirdim ve bu kağıdın yardımıyla bacaklarımı şekillendirdim. Gemiyi bir süre kurumaya bıraktım.
Bahçe cücesi

Sonra aynı teknolojiyi kullanarak, bütün rakamı tekrar yapıştırdım. Ayrıca, rakamın elleri uzun çıktı, ben de onları biraz kısalttım.
Bahçe cücesi

Genel olarak, cüceyi sadece böyle bir kağıdın yardımı ile yapmak istedim, ama topuz çıktı ve hoşuma gitmedi ve ağırlık olarak hafif çıktı. Böylece, bu aşama muhtemelen atlanabilir, ancak işte her şey öğrenilir. (Her ne kadar, batırılmış kağıt parçaları, örneğin bir blender kullanılarak ezilmiş olsa da, bu malzeme cüceyi akla getirebilir.) Sonuç olarak, yüze ve vücuda gerekli şekilleri vermek için üzerine çimento harcı uygulamaya karar verdim. cüceyi ağırlıklandırmak. Düzgün olmayan çizgiler boyunca düzgünlük için ıslak bir fırçayla yürüdüm. Tatmin edici bir sonuçtan sonra, gemiyi üç gün kurumaya bıraktım. İşte olanlar.
Bahçe cücesi

İlk önce tüm figürü zımparaladım, astarla kapladım ve ancak o zaman yağlı boya ile boyadım. Bir sanatçı olmadığımdan ve gözler çizmekte zorlandığım için, dekoratif gözler yapmaya karar verdim (eski yumuşak bir oyuncaktan). Voila, bahçe cücem hazır.
Bahçe cücesi

Genel olarak, hayal gücünüzü göstereceğiniz bir yer vardır. Örneğin, elinize bir nesne sokun - bir çiçek, bir el feneri, bir kova ya da bir cüceyi bir banka koyun. Ancak, bu benim ilk işim olduğundan, işi daha basit hale getirmeye karar verdim. Umarım bahçe cücelerimden hoşlanmışsınızdır. Birisi yaratıcı bir şekilde çalışmak için ilham alsa sevinirim. Hoşçakal, yakında görüşürüz.
Geri git
Yorumlar (0)

Ayrıca okuyun

Çamaşır makineleri için hata kodları