DIY kendin yap
Master sınıfları, talimatlar, faydalı ipuçları, yemek tarifleri.
» »Çimento bahçesi
Herkese iyi günler. Nisan ayında sokakta. Birçok bahçıvan zaten yaz sezonu için hazırlanıyorlar. Sadece bahçelerine bitki dikmiyorlar, aynı zamanda süslemeyi seviyorlar. Son zamanlarda, bahçenizi atık malzemelerden (plastik şişeler, lastikler vb.) Yapılan el sanatları ile dekore etmek özellikle moda oldu. Ayrıca bahçemi el yapımı el sanatları ile dekore etmeye karar verdim. Ve mantar ve kenevir temizleyerek bir orman yaptı.

Yapmak için simsarlık İhtiyacım vardı:
- Yarım daire biçimli plastik bir plaka ve küçük bir plastik top.
- Çimento, kum, su.
- Tek kullanımlık bardaklar (hacim 0,5 l ve 0,1 l).
- Bıçak.
- Doldurma formu (fırın için eski yaprak).
- Püsküller.
- yağlı boyalar.
- Yeşil renkli plastik bir şişe.
- 5 litrelik plastik şişe.
- Boyama için astar.
- Maskeleme bandı.
- Makas.
- Maçlar, bir mum.
- Zımpara kağıdı.
- Yapıştırıcı.
- İsteğe bağlı dekorasyon (çiçek, kelebek, uğur böceği).

İlk önce, yuvarlak bir tabağa sahip plastik bir tabak aldım, sigorta için, içini bir damla ayçiçek yağıyla kapladı, böylece mantar şapkası iyice ortaya çıktı. Bir çimento çözeltisini seyreltin ve bir plakaya dökün. Muhtemelen zaten anladığınız gibi, bu gelecekteki mantar şapkasıdır.
Çimento bahçesi

Kısa bir süre sonra, çimento hali hazırda yerleştirilmiş, ancak yine de tamamen donmamışken, 0.5 litre kapasiteli tek kullanımlık bir bardak aldım, tabanını kestim ve şapkanın üzerine koydum, aşağıya doğru doldurdum ve ayrıca çimento harcı döktüm. Mantar hazır.
Çimento bahçesi

Mantarı ılık bir yerde birkaç gün kurumaya bırakınız. Sonra kolayca şekle soktum, aynı zamanda camı bacağından da çıkardım. Ayrıca iki küçük mantar yaptım. Şapkaları ilk yarıya indirdiğim küçük plastik bir topun içine koydum ve bacaklar için form 0.1 l'lik tek kullanımlık bardaklardı. Mantarlar tamamen kuruyunca, tüm pürüzlü kenarları zımpara kağıdı ile zımparaladım.
Çimento bahçesi

Mantarlar hazır, güdük yapma zamanı. Bunu yapmak için, 5 litrelik bir plastik şişe alıp, istenen yüksekliğin dibini kestim.
Çimento bahçesi

İş parçasını dıştan maskeleme bandı ile yapıştırdı, böylece çimento daha iyi yapışıyordu. Boş güdük hazır.
Çimento bahçesi

Bir temizlik yapmak istediğimden doldurmak için bir forma ihtiyacım vardı. Ne yapacağımı uzun süre düşündüm ve sonra fırında eski bir fırın tepsisinin kullanılması fikri aklıma geldi. Bir yaprak aldım, çimento harcı ile döktüm ve içine güdük ve mantarları koydum. Bütün bunlar birkaç gün daha kurumaya bırakıldı.
Çimento bahçesi

Her şey donduğunda ve birbirine iyi bağlanmaya başladığında, keneviri şekillendirmeye başladım. Bir kez daha, bir çimento, kum ve su çözeltisini yoğurdum, güdükleri suyla hafifçe ıslattım ve üzerine çimento uygulamaya başladım. Herhangi bir düzensizliği ıslak bir fırça ile düzelttim. Güdük içinde ayrıca şişenin yanlarına ve altına çimento uygulamıştım. Güdük şeklini sevdiğimde tamamen kuruyana kadar kurumaya bıraktım. İşte olanlar.
Çimento bahçesi

Sonra yine pürüzsüzlüğü sağlamak için her şeyi zımparaladım. Kalan toz, yumuşak bir fırçayla süpürüldü. Boyama için bir astar koyun. Astar kuruduğunda her şeyi yağlı boya ile boyadım. Güdük renkli kahverengiye dönüştü, mantar kapakları üstte koyu kahverengi, altta açık kahverengi, çim yeşil boyandı.
Çimento bahçesi

Boyayı kurutmak için zaman verdi ve ardından orman glade dekorunu aldı. Yeşil bir plastik şişe aldım, bir şeridi kestim ve makas yardımıyla bir çim şekli verdim. Çimlerin farklı yüksekliklerde olması gerektiği için kasten düzensiz bir şeridi kestim.
Çimento bahçesi

Çimento bahçesi

Çime, yanan mumun üzerinde erimiş şeridin altına hafifçe doğal bir görünüm vermek için.
Çimento bahçesi

Sonra her bir fungusa ot yapıştırdım.
Çimento bahçesi

Ayrıca bir çayırda dekoratif çiçekler sıkıştığımda, bir kelebek ve bir de uğur böceği yetiştirdim; bu arada, siyah bir düğmeden yapılmış ve oje ile kapladım. Çayır kenarı boyunca ot yapıştırdım. Orman temizlemem hazır.
Çimento bahçesi

Ormanımı bahçeye çekerken, güdük içine bir kap koyacağım ve içine çiçek dikeceğim. Çok güzel görünecek. Umarım bahçe eşyalarımı beğenmişsinizdir.
Hoşçakal, yakında görüşürüz.
Geri git
Yorumlar (0)

Ayrıca okuyun

Çamaşır makineleri için hata kodları