DIY kendin yap
Master sınıfları, talimatlar, faydalı ipuçları, yemek tarifleri.
» » » »Yeşil saç tokası
kanzashi Saten kurdeleler yapılmış bir oryantal geleneksel saç süsü. Genellikle, kanzashis çiçek şeklinde yapılır. Kanzashi bize çok uzun zaman önce gelmedi, ancak hızla popülerlik kazandı. Ve yetenekli dikişsiz kadınları geleneksel dekorasyona giderek daha fazla yeni unsur getiriyor. Bu mücevher hem günlük hem de tatil kıyafetleri için uygundur.

Yeşil Kanzashi saç tokası


Kanzashi firkete yapmak çok basittir, saten kurdelelerden iki ana yaprak yapma tekniğini öğrenmek yeterli olacaktır. Böyle bir kanzashi saç tokası yapmak için ihtiyacınız olacak:
  • Yeşil ve beyaz saten kurdele;
  • makas;
  • Timsah saç tokası;
  • Tutkal tabancası veya başka herhangi bir silikon bazlı tutkal;
  • Mum ve daha hafif;
  • Çiçeğin ortasında boncuk.


ihtiyacın olacak


Beyaz karenin yedi karesini ve beş yeşilini kesin. Göze güvenmeyin, bir cetvel ve işaretleyici kullanmak daha iyidir. Kumaşın açılmaması ve onunla çalışmak için uygun olması için her karenin kenarlarını söyleyin.

Yedi kareyi kesin


Yuvarlak bir taçyaprağı oluşturacağız. Beyaz kareyi çapraz olarak ikiye katlayın. İki karşıt köşeyi ortasından bükün. Tüm iş parçasını ikiye katlayın. Yuvarlak bir taçyaprağı bulmalısın. Şimdi bu konumda sabitlenmesi gerekiyor. Kumaşın kenarını köşelerin birleştiği noktada eritin ve parmaklarınızla veya cımbızla bastırın. Fazlalığı kesin ve aynı zamanda bandı kavurun. Petal hazır.

Yuvarlak bir taçyaprağı oluşturacağız

taçyaprağı

taçyaprağı

taçyaprağı

taçyaprağı

taçyaprağı

taçyaprağı


Ardından, bir kanzashi keskin petal olun. Yeşil kareyi alın ve önceki sürümde olduğu gibi bir üçgen katlayın.

keskin bir taçyaprak yapmak

üçgeni ikiye katlayın


Üçgeni tekrar ikiye katlayın, diğer köşeleri birleştirin ve daha küçük bir üçgen oluşturun.

petal kilitli


Son seferin yarısını katlayın ve taçyaprağı kilitleyin. Bandın kenarlarını eritin ve fotoğrafta gösterildiği gibi parmaklarınızla bastırın.

petal kilitli

petal kilitli

Yeşil Kanzashi saç tokası


Toplamda, beyaz bir saten kurdele üç yuvarlak ve dört keskin yaprakları ve yeşil beş keskin yaprakları gerekir. Tüm yaprakların aynı boyutta olduğundan emin olun. Yaprakları yanlışlıkla gereğinden fazla keserseniz, aynı miktarı diğerlerinden kesmek daha iyidir. O zaman çiçek daha temiz görünecek.

Yeşil Kanzashi saç tokası


Yuvarlak beyaz ve yeşil keskin yaprakları aşağıdaki fotoğrafta gösterildiği gibi yapıştırın. Yaprakları arasında bir boşluk bırakın. Hızlı kuruyan bir yapıştırıcı kullanırsanız, parçalar derhal birbirine yapıştırılabilir. Ancak tutkal uzun süre kurursa, yaprakları tabana sabitlemek daha iyidir. Yeşil keçeden küçük bir daire kesin, tüm yaprakları yapıştırın.

Yeşil Kanzashi saç tokası


Yeşil ve beyaz yaprakları olan ve biri beyaz olan iki boşluk yapın. Onları bir araya yapıştırın.

Yeşil Kanzashi saç tokası

Yeşil Kanzashi saç tokası


Çiçeğin içinde bir boşluk olduğu yerde, altı sivri yaprakları boş bir yapıştırın. Ortayı takın.

Yeşil Kanzashi saç tokası

Yeşil Kanzashi saç tokası


Bitmiş bileşimi saç tokasına yapıştırın.

Yeşil Kanzashi saç tokası

Yeşil Kanzashi saç tokası

Yeşil Kanzashi saç tokası


Bu saç tokası bir okul matinesinde kızlar ve mezuniyet için kızlar için uygundur. Saç tokası, taşlar ve elmaslarla süslenebilir, daha da zarif görünecektir.
Geri git
Yorumlar (0)

Ayrıca okuyun

Çamaşır makineleri için hata kodları