Kendin yap
Master sınıfları, talimatlar, faydalı ipuçları, yemek tarifleri.
» » »CD kutusu
Evinizde etrafta yatan ve gereksiz yere atmak isteyen yaşlı ve gereksiz CD'leriniz var mı? Bununla zaman ayırın, sizi yıllarca sürecek bir kutu çıkarabilirsiniz.
Tabutu yapmak için ihtiyacımız var:
- 4 CD diskleri.
- Karton.
- Bir kalem.
- Cetvel.
- Yapıştırıcı.
- Makas.
- Kumaş.
- Bir iğne.
- Kumaşın rengindeki iplikler.
- Köpük süngerden yapılmış ev tipi sünger (bulaşık yıkamak için sünger).

Kumaşı alın, masaya yüzüstü koyun, üstüne bir disk koyun ve 1,5-2 santimetre payları hesaba katarak bir daireyi kesin. Ödeneği indiririz.

CD kutusu


Malzemeye yapıştırıcı uygular ve onu bükeriz, böylece malzeme diske yapışır. Yani tüm sürücüler ile yapın. Diski kumaşa hangi tarafa koyduğunuz önemli değil, o zaman hala görünmeyecek.

CD kutusu


İki diski bir araya katlayarak malzemenin dışarı çıkmasını sağlıyoruz. Diskler birbirine yapıştırılabilir, ancak dikilebilir. İkinci yöntemi kullandım.

CD kutusu


Bu kutu kapağı olacak. Şimdilik kenara koyun. Şimdi kartona ihtiyacımız var. İstediğiniz yükseklikte bir şeridi kesin. Bu kutunun duvarı olacak. Yüksekliği ne olacak size kalmış. 8 santimetrelik bir yükseklik yaptım, tabana bağlamak için 1.5 santimetre ilave ettim.

CD kutusu


Evet, kartonun uzunluğuna sahip olmadığımdan eklemek zorunda kaldım. İzin çizgisi boyunca, hafifçe karton üzerine bastırarak, makasla çizim yapın ve üçgenini almak için ödeneği kesin. Onları bük.

CD kutusu


Bir bez alın ve ondan bir şerit kesin. Şeridin genişliği, karton boşluğun genişliğinin iki katı kadar olmalıdır (8 cm yüksekliğinde bir iş parçası yüksekliğine sahip olduğumdan kumaş şeridinin genişliği bana 16 santimetreye çıktı), yalnızca izin dikkate alınmamakta ve uzunluk tam olarak iş parçası boyunca olmaktadır.

CD kutusu


Şimdi kumaş üzerine tutkal koyup kartona yapıştırıyoruz. Sonuç olarak, kâğıt kartonun her iki tarafına da yapıştırılmış kağıt hariç tutturmalısınız.

CD kutusu


Şimdi iş parçasının kenarlarını tutkallıyoruz, tutkal ve tutkal ile payı bir diske yağlıyoruz. Güvenilirlik için, tüm bağlantılar bir iğne ve iplik ile parlatılabilir. Şimdi duvarlar düzgün değil, ama bu çözüldü. Bunu yapmak için, tabutun içine bir şişe su koydum ve tutkal tamamen kuruyana kadar orada bıraktım.

CD kutusu


İkinci diski kutunun içine yerleştiririz, böylece üzerindeki kumaş dışa çıkar, bu sayede kartondan boşluğu kapatırız.

CD kutusu


Şimdi kapak dekoru yapma zamanı. Bunu yapmak için, renkli bir köpük sünger alın ve çiçek için ondan 7 yaprak kesin. Yaprakların kenarları makasla hafifçe kesilebilir, böylece çiçek daha güzel görünür.

CD kutusu


Yaprakları kapağa yapıştırın.

CD kutusu


Şimdi farklı renkte bir sünger al, kırmızı olanı aldım. Ondan küçük bir dikdörtgen kesin ve kenarından kesmeden ondan bir saçak kesin. Bir tüp içine çevirin ve çiçeğin ortasına yapıştırın., Saçak.

CD kutusu


Yeşil süngerden küçük yaprakları keseriz ve bunları çiçek yaprakları arasına sokarız.

CD kutusu

CD kutusu


Kutu, istenirse boncuklarla süslenebilir hazırdır. İçinde, çeşitli küçük şeyler saklayabilir veya içine koyabilirsiniz hediye ve bir paket olarak kullanın.

CD kutusu

CD kutusu


Hoşçakalın.
Geri git
Yorumlar (0)

Ayrıca okuyun

Çamaşır makineleri için hata kodları