DIY kendin yap
Master sınıfları, talimatlar, faydalı ipuçları, yemek tarifleri.
» » » »İğne kutusu" Mantar "
Birçok evde hala mayonez kovası var. Birisi onlardan çiçek saksıları yapar, birileri onları vermek için bırakır, ama çoğu sadece onları atar. Bu ana sınıf, bu kovalarla ne yapacağını bilmeyen insanlar içindir. Size mayonez kovasından güzel ve fonksiyonel bir iğne kılıfı hazırlamanızı teklif etmek istiyorum.
Bunun için ihtiyacımız var:
- Kova.
- Makas.
- Kumaş gri, kahverengi ve yeşildir.
- Kumaşın rengindeki iplikler.
- Bir iğne.
- Sünger
- Sabun.
- Bir santimetre bant.
- Kâğıt.
İlk önce mantar bacağını alalım. Bir kova alın, aşağıdan yukarıya doğru gereken santimetre ölçün (8 cm ölçtüm) ve gerisini kesin. Sadece bir kova yüksek ve mantar güzel görünmeyecek.

kova

kova


Şimdi bir santimetre bant alın ve kovanın çevresini ve yüksekliğini içeriden ölçün. Gri kumaştan, dikişler için ödenekleri dikkate alarak bu standartlara göre bir şerit kesiyoruz. Ayrıca kepçenin tabanının çevresini de içeriden ölçmek gerekecektir. Kumaştan doğru boyutta bir dairenin kesilmesi gerekecektir.

şeridi kes


Şeridi, ön kısmı içe bakacak şekilde ikiye katlayın ve kenar boyunca dikin.

Şeridi ikiye katlayın


Bir çeşit manşet ortaya çıkıyor. Şimdi parçayı yuvarlak bir şekilde dikmeniz gerekir, böylece bir çanta elde edersiniz. Kumaşın ön yüzünün içeride olması gerektiğini unutmayın.

yuvarlak bir şekle dikmek


Şimdi aynı şeyi yapıyoruz, ancak kovanın dışından ölçümler alıyoruz ve aynı torbayı dikiyoruz. Sonra onu kapatıyoruz. Sonuç olarak iki çantamız var: biri daha büyük (yüzü açık), ikincisi daha küçük (yüzü açık). Kovaya daha büyük bir torba koyduk ve ikinci çantayı içine yerleştirdik.

Bir kovaya bir çanta koyduk

dikiş boşlukları


Şimdi boşlukları kendi aralarındaki kenar boyunca dikmeniz gerekiyor.

dikiş boşlukları


Yeşil kumaştan, 32 cm uzunluğunda ve istediğiniz kadar yüksek bir şerit kesiyoruz. Bu şeritten ot yapacağız. Sadece kumaşın ucunu kesmeden farklı yükseklikteki üçgenleri kesin. Zaten anladığınız gibi, şeridiniz ne kadar genişse, çimler o kadar yüksek olur.

yeşil kesmek


İpliği sabitleyen çimlerin kovanın dibine oturmasını sağlayın. Çimlerin uçlarını dikmeye başlamamıştım, böylece çimler doğal görünüyordu.

Kovanın altındaki çimlerin


Mantar bacağı hazır. Şimdi şapkayı yapalım. Bunun için köpük kauçuğu alıyoruz. Üzerine kovaya bir kapak koyun, daire içine alın. Ortaya çıkan daireye 1-2 santimetre daha ekledim ve kestim.

köpük almak


Dairenin üst kenarı açılı olarak kesilerek şapka boşluğuna yuvarlatılmış bir hacim kazandırılır.

açılı kesmek


Kahverengi kumaştan iki yuvarlak detayı kesmemiz gerekecek. Bunu yapmak için, kumaş üzerine boş bir köpük koyun, bir parça sabunla daire içine alın, bu daireye 1 santimetre ekleyin ve parçayı kesin, "A" olarak adlandırın. Bir sonraki kısmı tam olarak aynı şekilde yapacağız, sadece 5 santimetre ekleyeceğiz. Biz de kesiyoruz. Bu kısım “B” olacaktır.

iki yuvarlak parça kesmek


Şimdi “A” kısmını masaya yüz üstü koyarız, üstüne köpük kauçuk, dışbükey tarafı yukarı koyarız. Üzerinde "B" kısmı öne dönük. Dikiş dibinde olacak şekilde dikin. İstenirse, "A" kısmı ile köpük arasında yapabilirsiniz, kapağı sertlik için kovaya koyun.

Öyle dik


Mantar kapağı neredeyse hazır. Şimdi kağıt alıyoruz ve üzerine bir yaprak çiziyoruz. Kes şunu. Bir kalıp olacak.

broşür


Deseni yeşil bir kumaşın üzerine koyduk ve bir yaprağı kestik. Sadece bir değnek olmadan kestim.

yeşil kumaş


Şapkaya dikin.

Şapkaya dikin


Asayı her zamanki geniş dikiş, kahverengi iplikle işledim.

Şapkaya dikin


Şimdi içeriden bacağına bir şapka dikmeniz gerekiyor. Fotoğraftaki dikişin yerini gösterdim.

İğne yatağı


İğne mili hazır. Mantarın içinde, dikiş için iplikler, düğmeler veya başka küçük şeyler saklayabilir ve iğneleri her zaman şapkaya sokabilirsiniz.

İğne yatağı

İğne yatağı


Bu mantar iğne yatağı olarak kullanılabilir ya da küçük şeyler için basit bir tabut olarak kullanılabilir.
Geri git
Yorumlar (0)

Ayrıca okuyun

Çamaşır makineleri için hata kodları