Kendin yap
Master sınıfları, talimatlar, faydalı ipuçları, yemek tarifleri.
» » »Türk tekniğinde örgü tabanlı bir bilezik
Eğilimler çok hızlı değişiyor. En sevdiğim kostüm, pahalı mücevherleri almak için vaktinden daha hızlı moda çıkıyor. Mücevheratın herhangi bir gardıropla birlikte giyilmesi iyi bir şey. Bu arada, bu yaratıcılık için harika bir alan. Kablo demetine bağlı olan bileziği gerçekleştirmek kolaydır. Bunu ilk adımlardan anlayacaksınız. Renk ve boyut belirlemek için gereklidir. Dekorasyon bir iplik halinde yapılabilir. İnce, zarif bir bileklik edinin. Bir ipliği daha otantik örebilirsiniz. Örneğin, bileğinizi üç iplikle sarmak için. Orijinal bir geniş bileklik piyasaya sürülecek.
Bir bilezik oluşturmak için - ihtiyacınız olacak bir turnike:
- gümüş boncuklar;
- gümüş mavi böcekler;
- bağlantı elemanı;
- kapron iplikleri veya beyaz renkli "iris";
- boncuklar için ince bir iğne;
- ipliğin kalınlığına uygun bir kanca;
- cetvel;
- makas;
- Penseler (bir dişe yanlış takılmış olması durumunda boncukları veya cam boncukları çıkarmak için).
Bir turnike örmek için, bir borazan başına boncuk sayısını hesaplamak gerekir. Bu cetvel kullanılarak yapılabilir.

Bir bilezik oluşturmak için


İplikte bir iğne kullanarak, dönüşümlü olarak üç boncuk ve bir borazan toplayın. Aynı zamanda, ipi skein'den yırtmayın - bu önemlidir. Ürünün uzunluğu, 5 cm toplanmış boncuklar ve cam boncuklar - 1 cm dokuma çekme oranından hesaplanmalıdır. Yani, 15 cm'lik bir ürün için, 75 cm'lik iplik aramanız gerekir. 50 cm'lik bir ürün için, 250 cm uzunluğunda bir cam boncuk ve boncuk dizisi toplamak gerekir.

dönüşümlü olarak çevir

dönüşümlü olarak çevir


İpliğin serbest ucunda döngü.

dönüşümlü olarak çevir

bir döngü gerçekleştirmek


Üç boncuk ve bir borazan elde edilen döngüye hareket ettirin. Cam boncukların arkasındaki ipliği tutup bir ilmek şeklinde gerin, cam boncuk ve boncukların bir tür ilmeğini oluşturur.

bir çeşit kuşgözü

bir çeşit kuşgözü


Ayrıca ikinci zinciri de gerçekleştirin.

ikinci döngü

ikinci döngü


Döngüler iyi sıkılır. İki kaldırma döngüsü gerçekleştirin.

İplik kanca


Kancayı ilk halkaya geçirin. Boncukları ve böcekleri sıkın, böcekleri arkasından geçirin. Yeni bir döngü oluştur. İkinci döngü ile alımı tekrarlayın.

Yeni bir döngü oluştur

Yeni bir döngü oluştur


Benzer şekilde, diğer tüm döngüler yürütülür. Ürünü, kendi ekseni etrafında döndürmek ve periyodik olarak daha sıkı ilmekleri sıkmak gerekir. Turnike istenen uzunlukta örülür (tutturucu dahil).

dönüşümlü olarak tüm ilmekleri ör

dönüşümlü olarak tüm ilmekleri ör


Çalışmanın sonunda, tüm ilmekleri sırayla birbirine geçirin (ipliği ilk ilmek boyunca ve sonra ikinciden geçirin) ve ipliğe son olarak geçirerek sabitleyin.

Koşum Bilezik

Koşum Bilezik


Dişin uçlarına bir tutturucu takın ve üründeki kalan iplikleri dikkatlice gizleyin.

Koşum Bilezik

Koşum Bilezik


Çalışmanın sonucunu değerlendirin. İlki geliştirmiş, zıt bir versiyonunu dokumak isteyebilirsiniz. Veya ürünü kolye ve küpeler ile destekleyin.

Koşum Bilezik

Koşum Bilezik


50 cm'den daha uzun bir turnike yapabilirsiniz, daha sonra hem boyundaki orijinal dekorasyon hem de küçük bir elbise veya kıyafet için görkemli bir kemer olarak kullanılabilir.

Koşum Bilezik

Koşum Bilezik


Sonuçta, hangi seçeneği seçerseniz seçin, sizin tarafınızdan yapılan bir ürün benzersiz ve sofistike olacaktır. Gardırobunuzu tuhaf bir şekilde tamamlayacak ve estetik ve özgünlükle dolduracaktır. Zevkle aksesuarları giyin. Kendine ve başkalarına hayran ol. Çok fazla mücevher olması gerektiğini unutmayın - her gün sevinç gibi.

Koşum Bilezik

Koşum Bilezik

Koşum Bilezik
Geri git
Yorumlar (0)

Ayrıca okuyun

Çamaşır makineleri için hata kodları