DIY kendin yap
Master sınıfları, talimatlar, faydalı ipuçları, yemek tarifleri.
» » » »Tuzlu hamurdan yapılan kedi
Tünaydın Son zamanlarda tuzlu hamurdan el sanatlarına katılmaya başladım. Arkadaşım bana tuzlu bir hamurdan ve normal bir cam şişeden nasıl bir kedi yapılacağını öğretti. Ne oldu, sana gösterip söyleyeceğim.

İhtiyacım olan bir kedi yapmak için:
- Cam şişe (dar boyunlu).
- Folyo.
- Tel (iyi bükülür).
- Tuzlu hamur (un, su, tuz, bitkisel yağ).
- Bir fırça.
- Guaş.
- Vernik.

20 cm uzunluğunda bir tel aldı, ikiye katladı. Folyodan bir parça yırtıp telin üzerine bir bilye yapıp Böyle bir topun büyüklüğü şişenin boyutuna bağlıdır.

tel üzerinde bir top yaptı


Topu hamurla karıştırdım. Sonuç bir tür "Chupa Chups" oldu - bu bir kedinin başı olacak.

Topu hamurla yaptım


Ardından telin bir ucu şişeye kondu, diğeri ise boynuna bir spiral şeklinde sarıldı. Ben de topu düzelttim.

bir şişe hamur


Kafamı bağladıktan hemen sonra, şişeyi hamurlamaya başladım. Hamur parçaları arasındaki derzleri ıslak parmaklarla düzelttim (sadece suyla çok fazla hareket etmeyin, parmak uçlarını suyla hafifçe nemlendirin). Sorunsuz çalışmadı, ama sonra düzelttim.

bir şişe hamur


Bir kedi surat yaptı. Bıçağın büyüyeceği yerde hamuru hafifçe uzatın, bir burun ve bir ağız olacak. İki küçük hamur topunun üçgenlerini yaptım ve kulaklarından yaptım. Onları taktım ve kenarların eklemlerini ıslak parmaklarla düzelttim.

Kedi surat yaptı


Bir meme yapmayı unutmadım ve iki sosis arasında pençeler yaptım.

Tuzlu Hamur Kedisi


Kısa olduğu ortaya çıkmasına rağmen kuyruğunun arkasında yapılan kuyruk. Bir sosis şeklinde bir sosis çıkardım, bir ucu daha kalın, diğeri daha ince hale geldi ve kuyruğu doğru yerine yapıştırdım.

Tuzlu Hamur Kedisi


Tüm detayları araştırdıktan sonra, kediyi 3 gün boyunca yalnız bıraktım, böylece hamurun kuruması için. Oda sıcaklığında kurumaya ihtiyacınız var, bir arkadaşım fırında veya akünün yakınında kurursa hamurun çatlayabileceği konusunda uyardım, ama istemedim. Kuruduktan sonra istediğim gibi boyadım. Eski yapay çiçeklerden bıyık bıçağı yaptım, ama başka bir şeyden çizilip üretilebilirler. Bu isteğe bağlıdır.

Tuzlu Hamur Kedisi


Boya kuruduğunda kedimi iki kat cilaladım. İşte Barsik bu.

Tuzlu Hamur Kedisi


Böyle bir kedi yapmak için çok ilginç ve zor olmadığı ortaya çıktı, ben de bir yavru kedi yaptım. Bu sadece yayımladı - çok farklı değil.

Tuzlu Hamur Kedisi


Deneyin ve böyle bir kedi biblo yapın. Size çok zaman ve para harcayacak ve boş zamanınızı ilginç bir şekilde geçirmeyecektir. Boyut ve renklendirme ile denemeler yaparak kendi “Vasya” ya da “Maroussia” ya da belki “Kleopatra” yı kazanacaksınız. Tekrar görüşene kadar.
Geri git
Yorumlar (0)

Ayrıca okuyun

Çamaşır makineleri için hata kodları