DIY kendin yap
Master sınıfları, talimatlar, faydalı ipuçları, yemek tarifleri.
Geçenlerde bir doğum gününe davet edildim ve doğal olarak bir hediye hakkında bir soru vardı. Dürüst olmak gerekirse, seçim yapmayı sevmiyorum hediyeler, özellikle de bolca yaşayan insanlara. Hiç bir sorunuz olmadı mı - her şeye sahip bir kişiye ne vereceksin? Bu yüzden böyle bir sorun var. Konsey etrafındaki herkese sordu. Fikirler bana çok fazla ilham vermedi ve bunu hafifletmek için finanse etti, beni kısıtladı. Ama huzursuz fantezilerim kurtarmaya geldi. Eşsizliğinden, yani dekoratif bir plakadan satın alınamayan bir hatıra yapmaya karar verdim. Sürprizi sunduktan sonra doğum günü çocuğu uzun zamandır hediyemi ilan etti ve övdü. Buna cevaben, fonlar çok az harcandığı ve izlenim çarpıcı olduğu için içimden gülümsedi ve sevindim. Dekoratif tabağımda çalışma sürecini sizlerle paylaşacağım, belki de bu deneyim sizin için yararlı olacaktır.

İhtiyacımız olacak:
- beyaz bir tabak (her zamanki bir çanak çömlek var),
- yazıcıya basılmış bir resim (renkli veya siyah beyaz),
- boyalar (guaj ve sedefli boyalar kullandım),
- yumurta kabuğu
- PVA yapıştırıcısı,
- akrilik vernik,
- makas
- fırçalar.

Plakayı tozdan ve plaktan temizleriz, yağdan arındırırız.

Dekoratif tabak


Plakanın ortasına bir resim yapıştırırız. Tekniği uyguluyoruz "Oymacılık”, Yani: arkadaki resmi yapıştırıcı ile bulaştırıyoruz, kağıdın gerilmesi için 3-2 dakika demlenmesini sağladık. Levha tutkal, yavaşça pürüzsüz, böylece hava kabarcığı ve kırışıklıklar olmaz. Yukarıda bolca PVA tutkalı katmanı uyguluyoruz.

Dekoratif tabak


Kuruyalım. Şimdi, resmin etrafında kırmızı guaj ile bir arka plan yapın.

Dekoratif tabak


Kenardan siyah boya ile boyayın. Kahverengi oldum çünkü kırmızı tabakanın kurumasını beklemiyordum, ama bu sonuçta bozulma olmadı.

Dekoratif tabak


Bir sonraki adım çatlak tekniği olacaktır. Hazırlanan yumurta kabuklarını (siyahla boyanmış ve kurutulmuş) farklı boyutlarda parçalara ayırırız ve resim hariç, levhanın tüm çevresine PVA yapıştırıcıyla yapıştırırız.

Dekoratif tabak


Güçlendirmek için üstüne bir tutkal tabakası uygulayabilirsiniz. İyice kurumasını bekleyin. Çizimden yaklaşık 2,3 cm kenarına pembe sedefli boya uygulayın.

Dekoratif tabak


Aksine siyahtan boyayı kenardan çizime 2.3 cm.

Dekoratif tabak


Kuruduktan sonra akrilik vernikle vernikleyin.

Dekoratif tabak


Kurumasına izin veriyoruz ve böyle güzelleşiyoruz.

Dekoratif tabak


Çok fazla varyasyon var. Hayal gücünüzün eşsiz şaheserler yaratmanıza yardımcı olacağını düşünüyorum ve yeteneğinizle her zaman başkalarını şaşırtabilirsiniz. İyi şanslar
Geri git
Yorumlar (0)

Ayrıca okuyun

Çamaşır makineleri için hata kodları