Kendin yap
Master sınıfları, talimatlar, faydalı ipuçları, yemek tarifleri.
» »Yeşil soğan yetiştirmek için ev yapımı bitki - tüyler.
Bilmiyor olanlar için, Soğan Mutluluğu, üreticilerin broşürlerine göre, ampullerden ayda 1,5 kilogram yeşil soğan tüyü yetiştirmeye izin veren sahte bir hidroponik sistemin teşvik edilmiş bir markasıdır. Neden sözde hidroponik sistem bu konuda deneyimsiz bir okuyucu tarafından isteniyor? Basit: hidroponik sistem, mikro ve makro elementlerin bitkinin köklerinin yerleştirildiği besin çözeltisine tam olarak dahil edilmesini ve bu durumda, normal duran su, tencerenin içine dökülür ve besinler, toprağa büyüdüğü zaman ampulün gövdesinde depolanır. Peki bu ticari düşünce mucizesi nedir? Bunun üzerinde daha ayrıntılı duralım. Ve aşağıdakileri temsil eder: içine su dökülen düşük bir tava, içine ampullerin yerleştirildiği oyuklara sahip bir kapak tepsisi, düşük güçlü bir akvaryum kompresörü, bir hava kanalı ve bir sprey şişesi. Böyle bir ürünün mağazalarda ve İnternetteki fiyatı fevkalade yüksek ve ortalamaları 15 dolardan fazla.
Daha yakından incelendiğinde, benzer bir kurulumun geniş çapta satılan mevcut malzemelerden bağımsız olarak yapılabileceği ve bütünüyle satın almaktan daha az fiyatın mal olacağı ortaya çıktı. Öyleyse başlayalım. En yakın evcil hayvan dükkanına gidiyoruz ve en küçük akvaryum kompresörünü alıyoruz, filtreli bir pompayı değil, kompresörü satın alıyoruz.

yalancı hidroponik sistem


Ayrıca orada bir metre silikon tüp ve 2 taş spreyi alıyoruz. Sonra, bir çiçekçiye ya da markete gidin ve kuş tüyü soğan filizlendirmek için bir tepsi alın. 1-1,5 dolar - Böyle bir tepsinin perakende maliyeti sadece paradır. O zaman her şey basittir: Tepsinin kapağında 6 milimetre çapında bir delik açıyoruz (ateşe ısıtılmış istenen çapta bir çiviyi delebilir veya eritebilir ve aşırı durumlarda bir bıçak veya makasla kazabilirsiniz).

yalancı hidroponik sistem


Daha sonra, önceden 10 cm 2 adet kestiğimiz bu delikten geçen bir tüpü geçtik, suya batırılacak olan tüpün ucuna, kısa tüpler ve püskürtücülere kıvrımlar koymak üzere bir tişört giydik. Borunun diğer ucunu kompresör armatürü üzerine yerleştirdik. Hepsi bu kadar. Kurulum gitmeye hazır.

büyüyen soğan


Yapıyı pencere üzerine monte ediyoruz, yerleşmiş suyu tavaya döküyoruz, memeleri suya batırıyor ve bir tepsiyle kapatıyoruz. Ampulleri tepsinin hücrelerine yerleştirin ve ağdaki kompresörü açın.

büyüyen soğan


Damıtma için ampuller doğru seçildiyse (çürüme değil, tüy ve köklerin çürüklüğü ile), sonra 2 hafta sonra ilk yeşil tüylü mahsulünüzü alabileceksiniz, ancak soğan filizlenmemişse, mahsul için 21 gün beklemeniz gerekecektir. Tabii ki, 1,5 kilo yeşil yeşillik orda olmayacak, çünkü Soğan Mutluluğu'nun reklamverenleri utanmadan abartıyor ve henüz böyle bir bitki veya bitmiş yeşil soğan tüyü almaktan çok daha karlı.

soğan büyür
Geri git
Yorumlar (5)
 1. Vano
  #1 Vano misafir 18 Temmuz 2017, 02:59.
  2
  Wah, kilogram soğan çoktan büyüdü. Harika bir yol!
 2. MIV
  #2 MIV misafir 7 Ağustos 2017, 11:02
  0
  Neden, tüy üzerinde soğan yetiştirmek için bir çeşit cihaz. Sadece toprağa ekilen, zaman zaman su ve büyük büyür.
  1. Misafir Igor
   #3 Misafir Igor misafir 21 Haziran 2018, 16:09
   0
   Ev yapımı bir gösteri mi?
  2. Misafir Igor
   #4 Misafir Igor misafir 31 Ağustos 2018, 19:33
   0
   Kışın Murmansk veya Pevek'te toprağa soğan ekip onları sulamak için deneyin. Sonra ne olduğunu yaz.
 3. Misafir Igor
  #5 Misafir Igor misafir 21 Haziran 2018, 4: 07'de
  0
  İnsanların yapacağı hiçbir şey yok. Böyle bir kurulum hakkında bir kere okuduğumda, çılgın saçmalık orada tarif edilir. Okumadım bile, çünkü çok daha pratik ve en önemlisi mağazaya gidip yeşil soğan satın almak daha ucuz. Neyse ki, o yıllardır her an var.
  Gerçek, pratik ve kullanışlı ev yapımı burada. Ama bu değil. Basitçe ekonomik olarak kârsızdır. Yeşil soğana ihtiyacım var, gittim ve ailem için bir günde 50 gram aldım ve gerekli değil. Tatil için kesinlikle daha fazla satın alabilirsiniz.

Ayrıca okuyun

Çamaşır makineleri için hata kodları