Kendin yap
Master sınıfları, talimatlar, faydalı ipuçları, yemek tarifleri.
» » » »" Terazi "ile bağlanan bir şapka
"Ölçekler" - çok etkili bir örgü. Böyle bir desenle bağlanan başlık çok sıcaktır. Özellikle sonbahar veya erken ilkbaharda çoraplar için iyidir. Bu başlık için, ikinci katmanı örmek zorunda değilsiniz, çünkü zaten aynı anda 2 kata sığar. “Pul” deseni aynı zamanda timsah örgüsü olarak da adlandırılır. Şapka basitçe uyuyor.

yün ipliği


Başın 54-56 büyüklüğündeki bir şapkayı örmek için, 120 g CASYMERE GOLD yün ipliği gerekmektedir, 100 g iplik ölçüsü 320 m'dir, ayrıca 3 numaralı kancaya sahiptir.

Bir zincir alımı


Çizim raporu 6 döngüden oluşmaktadır. 96 hava döngüsünden oluşan bir zincir topluyoruz. Bu bizim baş bedenimiz olacak.

bir zincir halkası ördük


Zincirin her halkasına 1 çift kroşe örüyoruz. Sonunda, bir bağlantı halkası ile son buluruz.

Örgü açmak


Dönüyoruz örme. Üçüncü sütunun yüksekliğinin altında 5 sn / sn, 1 inç örme. p. (öremezsiniz) ve dördüncü sütunun yüksekliğinin altında da 5 sn / sn örüyoruz. Sonra pulları altıncı sütundaki önceki satıra tek bir kroşe ile bağlarız. Yani satırın sonuna kadar. Satırı bir bağlantı halkasıyla sonlandırıyoruz. 16 pul çıktı.

Yarım döngüyü bağlayın


Örmeyi tekrar çeviririz ve önceki satırın her ilmeğinin üzerine bir çift kroşe örürüz. Yarım döngü bağlarız.

teraziler şaşkınlaştı


Örgüyü çeviririz. Böylece terazilerimiz dama tahtası şeklinde ilerliyor, sıraya önceki satırın ilmeklerinde iki tığ işi ile başlıyoruz ve örmeye devam ediyoruz. Sadece şimdi 2 ve 3 sütun değil, 5 ve 6'yı bağlıyoruz. Yani, modelimiz basitçe 3 döngü ile kaydırılır ve şimdi her bir sonraki sıranın ölçeklerinin kenarı, öncekilerin iki tepe noktası arasında olacaktır.

Raporu tekrarla


Rapor 10 kez tekrarlanır. Ardından taç oluşturmak için ilmekleri azaltmaya devam edin.
Bunu yapmak için, çift kroşe ilmeklerini bağlı sütunların üzerine örerken, ortak bir tepe noktasına sahip iki çift kroşe yapacağız, yani iki bağlanmış sütunun üzerindeki ilmekleri azaltacağız. Neden tam olarak üstlerinde? Evet, bir hata yapmamak ve safları eşit olarak azaltmak.

üst üste döngüler küçültmek


Satırdaki döngüyü azaltmaya başladığımızda rapor biraz değişecek. Sütunların bir önceki satıra bağlanması gerekli olmayacaktır. Örme işleminin daha serbest olması ve kronun güzel oluşması için biraz boşluk bırakın. Çizimi daha önce olduğu gibi ör. Bu durumda, pul sayısı azalacak ve serbest çemberleme nedeniyle eşit olarak dağıtılacaktır.

Düşmeye devam et


2 azalıştan sonra 9 ölçek kaldı. Düşmeye devam et. Fazladan ilmekleriniz varsa, sütunları yüksek bir sıraya bağladığınızda bunları eşit olarak dağıtın, 2 değil atlayın, diyelim ki 3 ilmek.

azalma durdurulabilir


5 veya 6 ölçek zaten bırakılmışsa, azaltma durdurulabilir.

tacı bitir


Kurma işlemini bitirmek için, çift kroşe'yi önceki sıranın sütunlarının içine ördükten sonra ipliği içlerinden geçirerek sıkıyoruz.

Beanie ilgili ölçekler


Çok güzel bir taç yaptın. Orada farklı bir rengin bağlı bir düğme ekleyebilirsiniz ve bir gül alırsınız.

Beanie ilgili ölçekler


Şapka yetişkin bir kadın için örülmüş. Ama kızı onu vermek zorunda olduğu için çok hoşuna gitti. Sevinç çocuğu sınır tanımazdı. Ve sıcak ve güzel, kimsede yok! Zevkle giymek!
Geri git
Yorumlar (0)

Ayrıca okuyun

Çamaşır makineleri için hata kodları