DIY kendin yap
Master sınıfları, talimatlar, faydalı ipuçları, yemek tarifleri.
» » » »Çikolata Noel Baba
İhtiyacımız olacak:
-Kültürel kil (ve düz kollar).
- Mankenlik için bir tahta.
-Yiyecek silikonu (silikon bileşiği 1 litre).
- Enjeksiyon plastik.
- Epoksi reçine veya vernik.
- Fırça (2 adet).
- Tek kullanımlık bardaklar (en az 4 adet).
-Ağaç çubukları (en az 2 adet).
- Tereyağı, çikolata (150 gram).
-Tam pullar (daha iyi mücevherler).
- Biraz sabır.

Öyleyse başlayalım. Yeni başlayanlar için hayal gücünüzü açın ve gelecekteki yaratmanızın kaba taslaklarını çizin (tercihen aklınızda değil kağıda). İnternette uygun bir resim bulma seçeneği daha hızlıdır ve resim tamamlanacaktır. Buldun mu Bir kalıp hamuru alın, yoğurun ve (elleriniz artık acı çekmiyorsa) Büyükbabanızı şekillendirin.

gelecekteki yaratımın eskizleri


İşte yazar tarafından ortaya çıktı böyle bir gülümseyen "adam". Şimdi heykelden bir iz bırakmamız gerekiyor, böylece çikolata dökebiliriz. Modelleme için Santa Claus'ın ortasına yerleştirilen bir tahta alıyoruz ve kalıpların hepsini aynı kilden şekillendiriyoruz.

heykelden baskı


“Sosis” yöntemini kullanarak duvarları figürün büyümesine göre arttırıyoruz.

yapı duvarları

boyuna göre


Ortaya çıkan mucize, hamuru tabakalar ile "sıkışmış" ve hiçbir çatlak bırakmadan, iyi ovuşturdu. Silikon, akışkanlığı arttırmıştır ve her mikropun gezinmediği yerlerde bile akar. Devimizin “ana kartla” temasına özel önem veriyoruz - eğer orada akarsa, çalışmayı kurtaramayacağız. Şimdi bileşiği yoğurun.

bileşiği yoğurmak


Bu durumda, gıda sınıfı silikondur (Google’da ikamet bölgesini arıyoruz, çünkü işte sunulan bileşik benzersiz ve satılık değil, bazı bölümlerde yazarın işyerindeki işletmeden kaçtığı). Seçenek - Platin23 (Ukrayna pazarında, 100 C'den yüksek olmayan bir işleme sıcaklığına sahip gıda ürünlerinin kullanım olasılığı hakkında sıhhi ve hijyenik sonuçlar çıkarmaktadır). Silikon yarı saydamdır ve iki parçadan oluşur - A ve B Talimatlara göre karıştırın (örnek olarak ağırlıkça 1 ila 1, hacimce değil). Karışımın kalitesini değerlendirmek için bileşenlerden birine boya eklenir. İkincisi, hamuru plastikle değiştirme aşamasında doğada gıda olmayan olabilir ve bir kopyanın plastik bir şekilden çıkarılması sırasında gıda olması gerekir. Yoğurma işleminden sonra ortaya çıkan kütleyi kalıbın içine dökün ve silikonun kurumasını bekleyin. Kalıptaki sıvı yerine kauçuk bulduğumuzda, onu hamuru zincirlerinden serbest bırakırız.

onu hamuru zincirlerinden kurtar


Baskı hazır. Bir bıçakla, dikkatlice, hamuru modeline zarar vermeyecek şekilde, baskıyı kesin. Modelin hala hasar gördüğünü görüyoruz, derin bir nefes alıyoruz, kenara koyup devam ediyoruz. İşte bir baskı olmalı.

böyle bir baskı


Tamamen kesilmemesi tavsiye edilir, ancak herhangi bir parçanın bağlı kalması önerilir - gerekirse yarıya uyması daha kolay olacaktır.
Sonra, enjeksiyon plastiğini karıştırın. Örnekte, AcsonFast19 enjeksiyon plastiği kullanılmıştır. Yoğurma işleminden sonra hala kalıpta bulunan sıvı plastiği doldurmak için yaklaşık 3-5 dakikamız olacak. Doğal olarak, bundan önce, baskı zaten elastik bantlarla (iplikler, bantlar vb.) Birbirine uymalı ve ciltlenmelidir. “Nereye dökülmeli?” Diye soruyorsunuz. Yarıları karşılaştırarak, sadece bir yere dökebileceğinizi göreceksiniz - dedenin silikon kalıplama aşamasında durduğu ayaklarda. Plastiği döktükten sonra, bu açıklıkları herhangi bir şeyle kapatın (silikonun geri kalanını pürüzsüz, temiz bir yüzeye dökün ve katılaşmadan sonra, sıkışık bir “reçel” geçiririz) ve sıkıca, ancak yavaşça bastırın. Yaklaşık 5 dakika böyle tutulması gerekli olacaktır (kolaylaştırmak için “mantar” forma eklenebilir). Plastik kopyayı açın ve çıkarın.

plastik kopyayı çıkarın


Zor ve bazı yerlerde heykeltıraşın parmak izleri olabilir (yanlış bir şey yaparsanız ve yaratılışınızdan memnun olacaksanız onlarda bulunabilir). Bu nedenle, zımpara kağıdı ile tüm darbeleri, kusurları, baskıları vb. Dikkatlice silin. Polonyalı plastik çalışmıyor. Katılaşmadan sonra insanlar için tamamen hareketsiz ve güvenli olan epoksi ile kaplanması gerekecektir. Örnekte, MagicKrystalFast mücevher reçinesi kullanılmıştır. Büyükbabamıza parlaklık verecek ve tüm kesikleri yok edecek. Reçine talimatlara göre karıştırılır ve fırça ile ince bir katmanla uygulanır. Talimatlara göre her şeyi karıştırdıktan ve reçinenin sertleşmesine izin vererek, yeni bir kalıp oluştururuz.

yeni bir kalıp oluştur


Çikolata kırılgan bir malzeme olduğundan şeklimiz bu sefer daha hacimli olmalıdır. Kalıp aynı epoksi ile yapıştırılmış astardandır. Şekil, duvarlardan birine kendinden diş açan bir vidayla vidalanır, böylece Noel Baba alanın kalınlığındadır ve silikon onu eşit bir şekilde sarmaktadır. Sonra, kalıplama adımını tekrarlayın. Bu aşamada silikonu karıştırırken boyanın yalnızca yiyecek olması gerektiğini unutmayın. Silikon bir kalıp alıyoruz, ancak sırasıyla daha büyük bir boyutta yeni bir kalıp. Plastik Noel Baba'yı çıkartıyoruz ve bir fırçayla baskıyı içeriden bitkisel yağla yağlıyoruz. Plastik gibi eritilmiş çikolatayı dökün. Soğuduktan sonra Noel Baba'yı çıkarın.

Çikolata Noel Baba
Geri git
Yorumlar (1)
  1. Helena
    #1 Helena misafir 16 Aralık 2015 15:49
    0
    Serin!

Ayrıca okuyun

Çamaşır makineleri için hata kodları