DIY kendin yap
Master sınıfları, talimatlar, faydalı ipuçları, yemek tarifleri.
Vermek hediyeler akraba ve arkadaşlara her zaman çok güzel. Uzun hafıza ve hoş anılar bırakan hediyeler özellikle hatırlanıyor. Burada, örneğin, bir doğum günü, yıldönümü ya da sadece eski bir arkadaşla buluşmak için gidip çiçek vermeniz gerekecek. Taze çiçekler elbette güzeldir ama uzun süre değildir. Birkaç gün ve çiçekler, olmadığı gibi. Bir hediye var gibi gözüküyordu, fakat fazla hafıza ya da hafıza kalmadı. Bu nedenle, bu gibi durumlarda, el yapımı çiçek yapmayı öğrenmek için çok yararlı olacaktır. Sanki canlı gibi çok güzel görünüyorlar ve uzun ve hoş anılar için kalıyorlar. Yapay çiçeklerle karşılaştırılmazlar, çünkü kendi elleriyle yapılırlar ve zamanımızda oldukça değerli bir hediye olarak kabul edilirler. Örneğin, aynı küçük buket teknoloji kullanılarak renkli kağıttan bile yapılabilir origami. Uygun maliyetli ve sonuç renkli ve akılda kalıcı.

Origami tekniğini kullanarak bir buket yapmamıza yardımcı olacak bu usta sınıftır. Bunu yapmak için aşağıdakileri almamız gerekir:
  • Kırmızı, turuncu, sarı, mavi ve mor renklerdeki renkli kağıtlar;
  • kürdan;
  • makas;
  • PVA tutkalı;
  • cetvel;
  • Teip bandı yeşil;
  • Bir buket için vazo.


Origami kağıt çiçekler

aşağıdakileri almanız gerekir


İlk önce renkli kağıttan kareleri kesmemiz gerekir, bundan sonra çiçek yaprakları yaparız. Elimizdeki her çiçek beş yapraktan oluşacak. Toplamda, aynı zamanda buketin içinde beş rengimiz olacak, böylece her bir kağıt rengi için de beş karemiz olacak. Böylece her 7x7 cm kağıttan beş tane kare kestik.

beş kareyi kesin


Tüm kağıtlar tek taraflı olacaktır, bu yüzden yaprakları sanki iç kısımlarındaki sanki çıkıyor. Ortada beyaz çizgiler olacak çünkü arka yüzü beyaz kağıt. İlk grup kırmızı yaprakları oluşturmaya başladık. Kareyi beyaz tarafı üste gelecek şekilde ters çevirin.

İlk grubu yapmaya başla

İlk grubu yapmaya başla


Çapraz olarak ikiye katlıyoruz, çift üçgen alıyoruz.

Çapraz olarak ikiye katlayın


Şimdi merkeze önce üçgenin sol tarafını, sonra sağı ekliyoruz. Görünüşe göre küçük bir eşkenar dörtgen alıyoruz.

küçük eşkenar dörtgen

küçük eşkenar dörtgen


Şimdi katlanmış tarafları tam olarak yarıya çeviriyoruz, iki taraftan da keskin üçgenler alıyoruz. Her üçgenin çıkıntılı kenarları, eşkenar dörtgen kenarlarıyla aynı hizada olacak şekilde yukarı döndürülür.

sar

sar


İki tarafı da ikiye katlıyoruz. Bir fırça alıyoruz ve PVA tutkalı ile her iki üçgeni de kirletiyoruz.

iki üçgeni de kirletiriz

iki üçgeni de kirletiriz


Birbirimizi bir petalin içine koyarız, yarıya kadar çıkar, tam anlamıyla on saniye boyunca basarız ve böyle bir petalı düzeltiriz. Orta beyaz damarlardan elde edilir.

Orta elde edilir

Orta elde edilir


Bunu toplam 25 renk beş renkli yaparız. Kürdan alırız, çiçek oluştururuz.

çiçek formu

çiçek formu


Bir petalin kenarını tutkalla yağlar, diğerine yaslanır, hafifçe tutar ve düzeltiriz. Petal ile petal, beş yapraklı bir çiçek oluştururuz. Buketleri özellikle parlak yapmak için, yaprakların renklerini birleştiririz: kırmızı, turuncu, mavi ve mor, sarı ve mavi, sarı ve mor.

yapıştırıcı ile kaplama

çiçek yapıştırmak


Her çubuğun ortasında bir kürdan. Şimdi her bir sandığı yeşil bir teip bandıyla sarıyoruz.

kürdan yapıştırmak

yeşil bir teip kaset çevirdik


Buket hazır! Çok havalı görünüyor. İlginiz için teşekkür ederim.

Origami kağıt çiçekler
Geri git
Yorumlar (0)

Ayrıca okuyun

Çamaşır makineleri için hata kodları