DIY kendin yap
Master sınıfları, talimatlar, faydalı ipuçları, yemek tarifleri.
» »Dekoratif plaka" Çiçekler üzerinde arılar "
Dekoratif bir plaka, uygun bir şeklin herhangi bir nesnesinden veya bu durumda olduğu gibi normal bir tek kullanımlık plakadan yapılabilir. Güzel ve sıradışı ürün orijinal kompozisyonu yapacak. Kişisel bir fikir ya da belirli bir arsanın yaratılmasına ilham veren bir yerden ödünç alınan bir sebep olup olmadığı o kadar önemli değildir. Önemli olan konuya yaratıcı bir tavırla yaklaşmak ve hayal gücü size sıra dışı şeylerden nasıl olağandışı bir şey yapılacağını anlatıyor.
Master dersimi, “Çiçekler Üzerindeki Arılar” adında dekoratif bir tabak hazırlarken paylaşmak istiyorum.
Çalışmak için basit bir beyaz plastik tabak, guaj boyalar, hamuru, fıstık kabukları, yulaf kulakları, çeşitli şekillerde karpuz tohumu, ahududu sapı, siyah ince boncuklar, ince altın tel, karton, makas, yapıştırıcı, fırçalar, renksiz vernik alıyoruz. Bununla birlikte, doğal materyal eldeki herhangi bir şey olabilir.

İş için almak


Öncelikle, tabağın çerçevesini siyah ve sarı “arı” renkleriyle boyarız ve arka planla yeşil çim ve mavi bir gökyüzü çizeriz. Bazı yaprakları hafifçe çizin.

plaka çerçevesini renklendir


Karpuz tohumlarından tabağın sol tarafındaki çiçekleri düzenleyin. Petal tohumların kombinasyonu şekil ve renk açısından farklı görünür. Tutkal kuru ahududu sapları sağ tarafta.

tutkal kuru ahududu sapları


Saplarına ahududu şeklinde karton tabanları tutkal. Tohumlardan gelen çiçekler hafifçe guaş ile renklendirilir: büyük renkler kırmızı, küçük renkler sarıdır. Yaprakları daha parlak vurgulayın.

Yaprakları vurgulamak


Çiçeklerin ortasını sarı hamuru yapmaktan ve hamuru ahududu üretimine ilerletiyoruz. Ek renk ve tonlara sahip olmak için devasa bir hamuru almak zorunda değilsiniz. Bu malzeme boya ile aynı şekilde karıştırılarak istenen renge ulaşılabilir. Kahverengiye ihtiyacımız var. Kırmızı (3/4) ve siyah (1/4) hamuru karıştırmak suretiyle elde ederiz. Şimdi topları oluştur. Her bir meyve için, yaklaşık 12–13 top kırmızı hamuru ve yaklaşık 7-9 kahverengi gereklidir. Doğru miktar hazır olduğunda meyveleri “toplamaya” başlarız. Kili daha iyi tutmak için, karton tabanını süper yapıştırıcı ile yağlayabilirsiniz.

topları oluştururuz


Arıların üretimine yöneliyoruz. Temel olarak, fıstık kabuğunun yarısını alın. İlk önce, ince bir tabaka ile kabuğun tüm yüzeyine sarı bir hamuru yayın ve sonra da siyah hamuru kullanarak şeritler yapın. Pençeleri, şapkayı takıp bir yüzünü şekillendiriyoruz. Kanatları beyaz hamuru, antenleri ise ince tellerden uçları boncuklarla yapıyoruz. Bu şekilde 7-8 farklı arı üretiyoruz.

Arıların üretimine yöneliyoruz


Onları bir tabağa koyarız, süper tutkalla sabitleriz. Arılar uçsun, meyvelerin üzerine oturun ve çiçeklerden nektar toplayın.

arıları superglue üzerine sabitleme


Sonuç olarak, yulaf kulakları ile bir çerçeve çiziyoruz. Bunu yapmak için, tohumları kökten nazikçe ayırın ve bunları çerçevenin etrafındaki bir daireye yapıştırın.

çerçeveyi yulaf kulaklarıyla süsleyin

Dekoratif tabak


Sadece zanaat ile vernik kaplamak için kalır ve duvara asabilirsiniz.

Dekoratif tabak


Bu dekoratif plaka sadece bir çocuğun odasını süslemek için değil, aynı zamanda örneğin okul için bir el sanatları olarak bir çocukla da yapılabilir. Çocuk kesinlikle renkli eğlenceli bir kompozisyon gibi olacak.
Geri git
Yorumlar (0)

Ayrıca okuyun

Çamaşır makineleri için hata kodları