DIY kendin yap
Master sınıfları, talimatlar, faydalı ipuçları, yemek tarifleri.
Böyle bir orijinal hediye zarfında, para verebilirsiniz. Sevdiklerinize bir tanıma mektubu yazın, kesinlikle böyle bir zarfla memnun kalacaksınız. Hediyeler "El Yapımı" tarzında daima orijinal ve benzersizdir ve mağazadan satın alınanlarla karşılaştırılamaz. Teknolojide bir zarf kartı oluşturmak için scrapbooking kendin yap:
1. Kalın A4 kağıt;
2. Hurda kağıt veya dekoratif kağıt, etiket;
3. Makas, kurşun kalem, cetvel;
4. İkili kırtasiye bandı;
5. Tutkal tabancası;
6. Pamuk kurdele, kağıt çiçekler.

malzeme ve aletler


Öncelikle, A4 sayfasını herhangi bir boyutta bir boşluğa katlamanız gerekir. Bunu yapmak için, sayfayı iki yerde bükün. Sonra dekoratif kağıt parçalarını, zarfın dış parçalarına karşılık gelen boyutta kesiyoruz. Dekoratif kağıt ve etiketler birçok sanat mağazasında satın alınabilir.

dekoratif kağıt detaylarını kesmek


Onlara bitmiş bir görünüm vermek ve el ile yapılan çalışmaları vurgulamak için, bir dikiş makinesindeki parçaların kenarlarını yakabilirsiniz. Bazı durumlarda zıt dikişler de uygun olsa da, dekoratif kağıt tonunda iplik kullanmak daha iyidir.

parçaların kenarlarını yakıp söndürmek


Ardından, çift taraflı bant kullanarak, pamuklu bandı zarfın ortasına sabitleyin. Doğal malzemeden yapılmış bir kurdele el yapımı tarzında yapılmış eşyaları süslemek için mükemmeldir. Bandı iç cebine yapıştırmaya gerek yoktur, aksi takdirde zarf kapanmaz!

Doğal malzeme bandı


Bant sabitlendikten sonra, dekoratif kağıt parçalarını iş parçasına yapıştırın. Çalışmak, yavaş yavaş bitmiş bir görünüm alır.

dekoratif kağıt detaylarını yapıştırmak


Şimdi, dar yapışkan bant şeritleriyle iç cebin kenarlarını tutkallayabilirsiniz.

iç cebin kenarlarını yapıştırın


Zarfı süslemeye başlayabilirsiniz. Bunu yapmak için, istediğiniz dekoratif etiketi seçin. Bu tür etiketler mevcut değilse, tebrik yazdırabilir ve kıvırcık makasla kesebilirsiniz.

istediğiniz dekoratif etiketi seçin


Kağıt çiçeklerin dekorasyonuna Başlarken. Bu çiçekler, iğne işi için özel mağazalarda satılmaktadır. Şekillerini ve boyutlarını dikkatlice seçmek gerekir, böylece bitmiş kompozisyon uyumlu görünecek ve renk düzeni ve dekoratif kağıdın stili ile birleştirilecektir. Önce tel bacaklarını dikkatlice kesmeniz ve tomurcukları çiftler halinde bükmeniz gerekir.

Çiçek dekorasyonuna Başlarken


Sıcak tutkal kullanarak, çiçekleri etiketin kenarı boyunca yapıştırın. Merkezde, en büyük çiçeğin kenarına daha yakın sabitleniriz - küçük çiçekler ve kompozisyonu küçük tomurcuklarla tamamlarız.

Orijinal Zarf El Yapımı


Zarfa rhinestones veya boncuk şeklinde son dokunuşlar ekleyebilirsiniz, güzel bir yaya bir şerit bağlayın ve scrapbooking tekniğini kullanarak orijinal zarf hazır!

Orijinal zarf


Böyle bir zarfın içindeki bir hediye başkaları arasında asla kaybolmayacak ve duygusallığı ve özel tutumu vurgulayacaktır. Yukarıdaki tekniği kullanarak, herhangi bir tatil ve etkinlik için kartpostallar ve zarflar oluşturabilirsiniz.
Geri git
Yorumlar (0)

Ayrıca okuyun

Çamaşır makineleri için hata kodları