Kendin yap
Master sınıfları, talimatlar, faydalı ipuçları, yemek tarifleri.
» » » »Çocuk külotlu çoraplı maymun
Çocuklarınız için oyuncak dikmek çok heyecan verici bir etkinlik. Çocuk çabalarınızı her zaman takdir edecektir ve yeni bir oyuncakla oynamaktan mutlu olacaktır.
Bir oyuncak yapmak için ihtiyacımız var:
  • Çocukların monofonik taytları.
  • Büyük makas
  • Sintepon veya başka bir dolgu maddesi.
  • Bir tebeşir parçası.
  • İğne
  • Mavi veya siyah iplik.
  • Uzun örgü iğnesi
  • Gümüş kumaş konturu
  • Siyah veya başka renkte iki düğme.


Çocukların taytını alıyoruz. Yeni taytlar alabilirsin, ama ben çocuklarımızın küçük taytlarını aldım. Makas, yaklaşık olarak diz üstü bir kafa keser. Bu gelecekte oyuncağımızın gövdesi ve bacakları olacak.

Çocukların taytını alıyoruz


Kesilmiş bir tayt parçası alın ve iyice hizalayın, böylece topuk arkada kalır. Sonra, şeridin ortasına tebeşirle çizin, böylece daha sonra aynı bacakları elde ederiz. Taytları makasla ikiye böldük, ama en sonuna kadar değil, fotoğrafta görüldüğü gibi, gövde için biraz boşluk bırakın. Böylece maymunun bacakları kare değil yuvarlatılmış, taytların kenarlarını makasla düzeltmek gerekiyor.

İkiye kesilmiş makas


Şimdi iğneyi ipliğe çevirip gelecekteki maymunun bacaklarını dikmeye başlıyoruz. İplik kırılmayacak ve dolgu malzemesi gelecekte oyuncaktan çıkmayacak şekilde dikmek çok sıkı bir şekilde gereklidir. Böylece, beden dikilir, onu çeviririz. Şimdi dolgu polyester ile doldurabilirsiniz. Doldurucu için başka bir dolgu maddesi alabilirsiniz. Hatta kuru ot ve daha sonra oyuncak iyi ve hoş bir aroma olacaktır.

doldurucuyu doldurmak


Dolguyu bacakların içine sokmak için, bir örgü iğnesi kullandım, ancak uzun bir kalem veya kurşun kalem alabilirsiniz. Oyuncağın gövdesi sıkıca dolgu maddesiyle doldurulduğunda dikilmesi gerekir.

sıkıca dolgu ile dolu


Sonra, oyuncağın diğer kısımlarını kesmeye başlayacağız. İkinci galoyu külotlu çorapta eşitliyoruz ve kulaklarını kesiyoruz ve topuk maymunun yüzü olacak. Dikeriz, kulakları yapacağımız küçük kareleri bükeriz, sonra onları bir dolgu pediyle doldururuz ve oyuncakları aynı mesafeden iğneyle vücuda dikeriz.

diğer parçaları keselim

diğer parçaları keselim


Şimdi topuk parçasını kesiyoruz, katlıyoruz ve ortasına dikiyoruz. Daha sonra, dikişsiz delikten namluyu sentetik bir kışlayıcı ile dolduruyoruz ve tamamen dikiyoruz. Daha sonra, namluyu maymunun gövdesine takın ve her iki tarafa da dikin.

dolgu polyester ile dolduruyoruz


Burada, külotlu çoraptan daha fazla iki özdeş çizgiyi kesiyoruz, ancak uzun olanları değil - bunlar maymunun elleri olacak. Bacaklarla aynı şeyi yaparız - ilk önce dikeriz, sonra onu dolgu polyester ile doldurur ve onu vücuda dikeriz.

diğer parçaları keselim


Görünüşe göre bir maymun hazır, ama kıyafetsiz nasıl olacak? Eski bir tişörtten küçük bir kare kare kestim. Oyuncağım için bir tişörtün taslağını çizdi. Bir maymun için küçük pembe bir tişörtü kestim ve diktim.

küçük bir kare kesmek


Kumaştan bezelyeye, onun için pantolon diktim. Bunu yapmak için, bir kumaş parçasının üzerine pantolonun konturunu çizdim, kestim ve diktim. Kemerimdeki pantolon geniş çıktı. Böylece onları bir maymuna koyduktan sonra, pantolonumu kemerim ve bacaklarımdaki bir oyuncağa diktim.

pantolon


Sonra onun için şapka yapmak ve çorap giymek istedim. İnce çok renkli iplikler alıp, tığla ördüm, bir daireye ördüm, bir maymuna şapka ördüm. Aynı ilkeye çorap ördü.Oyuncakla ilişkili tüm kıyafetleri giydim ve uzağa gitmemeleri için onları iyice diktim.

şapka ve çorap

şapka ve çorap


Sadece maymun burnuna ve ağzına kontur çizmek için kalır. İşte bu, çocuğunuza yeni bir oyuncakla oynamasını sağlayabilirsiniz.

Çocuk taytından maymun
Geri git
Yorumlar (0)

Ayrıca okuyun

Çamaşır makineleri için hata kodları