DIY kendin yap
Master sınıfları, talimatlar, faydalı ipuçları, yemek tarifleri.
» » »Kumaş ve deniz kabuklarından yapılmış fotoğraf çerçevesi
Denizden hoşlanmayan birini tanımanız pek mümkün değil. Ve farketmez, düzenli olarak tatil yerlerine giden, hayatında en az bir kez orada bulunan ya da sadece ayaklarının altındaki sıcak dalgalar ve altın kum rüyalar. Denizden eve ne getiriliyor? Hatıralık eşyalar, bronz bir bronzluk, sahilden deniz kabukları ve elbette geri kalanın unutulmaz anıları ile sayısız fotoğraf çekilir. Ve kışın bile güneş sıcaklığına sürekli ısınmaları için, en parlaklarından birini seçip sahilde kendi elleriyle toplanan mermilerden yapılmış bir çerçeveye yerleştirmek yeterli.

Peki, orijinal bir deniz kabuğu kabuğu fotoğraf çerçevesi oluşturmak için neye ihtiyacınız olacak?
1. Stand ile çerçeve için metal profil için üç metal süspansiyon.
2. kalın karton, sıradan bir kutudan bir baz yapmak için yapabilirsiniz.
3. Deniz baskısı ya da yelek benzeri bir kumaş kanadı.
4. Çeşitli şekil ve boyutlarda kabukları var.
5. Fotoğraf eklemek için eski bir albümden bir film içeren sayfa.
6. Bir çapa yapmak için bir parça folyo ve orta kalınlıkta bir karton.
7. Boncuklar, dekoratif küçük çiçekler, yaylar - kompozisyonu süslemek istediğiniz şey budur.
Bütün bunları evinizde bulunduruyorsanız, çalışma makası için gerekli araçları bulun - ipliğin, ipliğin olduğu bir iğnenin, bir kalemin veya kalemin yanı sıra PVA tutkalı. Yaratıcılık ve sebattan başka bir şey yok, ihtiyacınız yok. Bu nedenle, hemen hoş bir dikişe geçebilirsiniz.
Alçıpan kullanarak yapılan onarımlardan sonra kalan metal süspansiyonları alın. Ne olduğunu bilmiyorsan, kocana sor, o yardım edecek. Bu tür parçaların yokluğunda, en yakın hırdavatçıdan ucuza satın alabilirsiniz. Bu raylardan fotoğraftaki ile aynı kareyi oluşturur.

Metal kolye al


Deneme ve kendi bir şey ile gelip olabilir. Ellerinizle bile kolayca bükülebilirler, ancak yapının sağlam olması için penselerin yan direklerin ve bölmenin birleştiği yerde iyi sıkılması önerilir. Kumaştan, on santimetre genişliğinde birkaç uzun şerit kesin.

birkaç uzun şerit kesin


Metal çerçevenizi bu kapaklarla sıkıca sarın, böylece tamamen standın arkasını bırakarak tamamen gizlerler. Bir kapak sona erdiğinde, bir iğne ve iplik kullanarak birkaç dikişle tutturun, ardından bir sonrakini tutup istediğiniz şeyi alana kadar devam edin.

metal çerçeveni sar


Bir kartondan yapılmış bir çerçeveden bir kare veya biraz daha geniş ve daha uzun, bir kare kesin. Ancak zorunlu değil, bu durumda herhangi bir forma izin verilir, hatta asimetriktir. Boş kartondaki fotoğrafa uygun bir delik açın. Fotoğrafın kendisinden daha küçük olması gerekir.

bir dikdörtgen veya kare kesmek


Kartonun arkasına, resim için eski bir gereksiz fotoğraf albümünden çekilebilecek bir cep takın. Tutkalın üzerine yerleştirin ve güvenilirlik için kenarlarından bant ile geçin. Filmli bir cep yoksa, düz kağıttan yapın, ancak bu durumda fotoğraf tozdan korunmaz.

cebini tutturmak


Kartonu ön tarafında bol miktarda tutkalla yağlayın, bir bezle kaplı çerçeveyi hafifçe eğin, bastırın ve yarım saat boyunca presin altına yerleştirin. Birbirlerine yapıştıklarında, süslemeye başlayabilirsiniz.

dekorasyona başlayabilirsin


Kartona bir çapa çizin, kesin, folyoya aynı deseni aktarın, bir sigara paketi kullanabilir ve kesebilirsiniz. Onları bir araya yapıştırın.

Kartona bir çapa çizin


Çapayı çerçevenin herhangi bir yerine, tercihen altına yerleştirin. En güzelleri seçmek için kabukları yerleştirin ve onlarla ne yapacağınızı kabaca anlayın.

Çapayı çerçevenin herhangi bir yerine yerleştirin.


Kabukların kuru olması önemlidir, aksi takdirde yapışmazlar.Gelecekteki çerçevenin karton ve kumaş yüzeylerini bol miktarda kaplayarak bunlardan desenli bir saçılma oluşturun.

Çapayı çerçevenin herhangi bir yerine yerleştirin.


Kartona yerleştirildiklerinde sıkıca ve hızlı bir şekilde yapışmaları üzerine üzerine bir PVA tabakası uygulayın ve kumaşa sabitlemek için kabukları açın.

desenli plaser


Resmi sevdiğinde durabilirsin. Veya evde bulunan ekstra boncukları, boncukları veya çiçekleri alın ve kompozisyonu tamamlayın. Bunları dikkatli ve zevkli kullanırsanız, çerçeve çok etkili ve sıradışı olur. Her durumda, hiç kimse sizin gibi bir dekora sahip olmayacak ve kendiniz tarafından yapılan özel bir çerçevede bir tatil fotoğrafı evinizi dekore edecek, rahatlıkla dolduracak ve hoş duygularla sizi memnun edecektir.

Kumaş ve deniz kabuğu fotoğraf çerçevesi
Geri git
Yorumlar (0)

Ayrıca okuyun

Çamaşır makineleri için hata kodları