DIY kendin yap
Master sınıfları, talimatlar, faydalı ipuçları, yemek tarifleri.
» »DIY peçete halkaları
Konukların gelişine hazırlanırken, onlara her zaman sıcak bir karşılama yapmak istiyoruz. Bu yüzden bize yakın insanları sadece lezzetli yemeklerle değil aynı zamanda orijinal sofra ayarıyla da şaşırtmak istiyorum. Hostesler en güzel yemekleri çıkarır, imza yemeklerini hazırlar ve akşama eğlenceli bir atmosfer katmak için mümkün olduğunca deneyin. Bu tanıdık mı? Eğer benden hoşlanıyorsanız, konukları şaşırtmaktan hoşlanıyorsanız, bu atölye çalışması sizin için yararlı olabilir. Bugün size masa parlaklığını ve karmaşıklığını nasıl verebileceğinizi göstereceğim. Peçete halkalarını yapacağız - akşamınızı büyük ölçüde süsleyecek ve masayı gerçekten şık kılacak şenlikli bir masanın küçük bir niteliği.

Peçete halkaları


Başlamaya hazır mısın?
Gerekli araçları ve eşyaları hazırlayacağız:
- karton tüp
- saten kumaş
- yapıştırıcı
- dantel
- kurşun kalem
- cetvel
- makas
- konu
- iğne
- boncuklar
- dekor için kurdeleler

gerekli aletler ve eşyalar


İlk önce halkanın genişliğini belirlemeniz gerekir. Tamamen arzunuza bağlı, genişlik 3 ila 6-7 cm olabilir, 5 cm yapacağım, 5 cm cetvelle ölçüp halkayı kesiyoruz. Bıçakla kesmek daha uygun olur, ama makasla keserim.

Kes


İzin için halkanın çevresine + 5 mm, eşit genişlikte ve halkanın genişliğinin iki katı genişliğinde bir atlas parçasını ölçüyoruz.

Bir parça atlas ölçüyoruz


Glue Crystal Moment Satenin bir kenarını halkanın içinden yapıştırabilirim. Bunu yapmak biraz zor, fakat sabırlı olun ve kumaşı eşit şekilde yapıştırın. Tutkal Moment yerine bir silikon tabanca alabilir. Olduğu söyleniyor, kime uygun.

kumaşı eşit bir şekilde yapıştırmak


Ardından, kumaşın ikinci kenarını yavaşça halkanın içine yapıştırın. Dikiş çok düzgün değilse, bandı üstüne yapıştırabilirsiniz. Ancak bu isteğe bağlıdır. Bunu yapmam İşte küçük bir yüzük oldu.

yapışkan bant


Dantelleri ölçüyoruz. Genişliği 5 cm'dir, tam olarak ihtiyacım olan şey bu, uzunluk izin için halkanın çevresine + 5 mm eşittir.

Dantel ölçüyoruz


Ön kenardaki halkanın kenarlarına tutkal uygularım ve teli hafifçe yapıştırın.

yavaşça dantel tutkal


Şimdi dantel dikişini kapatmamız gerekiyor. Bunu yapmak için kurdelelerden bir yay yapıyoruz. Çikolata renkli bir atlasım var, bu yüzden çikolata ve kremalı şeridi alacağım. Çikolata renkli bandın uzunluğunu 10 cm uzunluğa kadar ölçüyoruz, bandı yarıya doğru büküyoruz, ortasını ölçüyoruz ve bandın uçlarını bandın katına yapıştırıyoruz.

bandın uçlarını yapıştırmak


Krem renkli kurdele ile aynı şeyi yapıyoruz, ancak yayın daha küçük olması için 2 cm daha kısa ölçüyoruz.

yay


Beyaz fiyonkları kahverengi üzerine tutturup boncukları ipliklerle dikeriz. İşte bitmiş yay.

hazır yay


Fiyonk halkanın üzerindeki kavşağı boyunca yapıştırın. Zil hazır, yandan görünüm.

Birlikte yay tutkal


Servis seçenekleri çok olabilir. İşte bunlardan 2 tanesi.

Servis seçenekleri

Servis seçenekleri


Evet, halkaları kendi yapmak için birçok seçenek olabilir. Her şey evdeki kutuda ne bulduğunuza bağlı. Örneğin, ana sınıfta tarif edilenle aynı prensibe göre yapılmış, ancak farklı dantel ve zıt yaylar kullanan halkalar. Halkaların genişliği 4 ve 3 cm'dir.

Halka genişliği


Bu halkalar da dantelle yapıştırılmıştır, fakat dokuları farklıdır. Dantel halkanın altında kurdeleler ile yapıştırılmıştır.

dantelle yapıştırılmış


İşte 2 sıra dantel ile yapıştırılmış bir halka. Bana öyle geliyor ki özellikle dantel masa örtüsünüz varsa çok zarif görünüyor.

çok şık görünüyor


İşte peçetenin üzerinde dar bir halka var, halkanın genişliği 3 cm.

Peçete halkaları


Üstte kurdela ve dantel yapıştırılmış halkalar, halka genişliği 3 cm.

Peçete halkaları


Renk ve dokudaki farklı şeritlerin kontrastı.

Peçete halkaları


Ve son olarak, halkalar saten ve kurdeleler ile yapıştırılmış.

Peçete halkaları


Bu halkalar ayrıca stilize partilerde size yardımcı olacaktır. Tek bir renk şemasında yapılabilirler ve şeritler ile sınırlı değildirler. Her şey hayal gücünüze bağlı!
Geri git
Yorumlar (0)

Ayrıca okuyun

Çamaşır makineleri için hata kodları