Kendin yap
Master sınıfları, talimatlar, faydalı ipuçları, yemek tarifleri.
» » » »Keçeden kedi
Bu kadar sevimli bir kediyi dikmek için biraz malzemeye ve zamana ihtiyacınız var. Güzel bir hatıra olsun hediye arkadaşlarınız ya da sevdikleriniz için bir anahtarlık ya da çanta olarak. Desen arttırılabilir ve bir kedi yastığı dikilebilir.

malzemeler


malzemeler:
• Kağıt deseni.
• Orta yoğunluktaki keçe, bu durumda A4 sayfanın yarısı yeterlidir.
• İplikler keçeye yakın renktedir.
• Deseni keçeye aktarmak için keçeli kalem (tebeşir veya sabun).
• İğne.
• Dolgu maddesi (sentetik kışlık, sentetik kışlık, pamuk yünü veya yumuşak doku süslemeler)
• Makaslar.
• Hazır gözler ve burun (hazır gözler yokluğunda - beyaz (açık bej) ve siyah keçe, 2 siyah boncuk).
• Evrensel yapıştırıcı (bir ejderha gibi).

Yumuşak bir oyuncak yapmak için keçe seçilmiştir, çünkü yumuşaktır, oldukça yoğundur, kenarları keserken serpilmez ve çok çeşitli renk ve tonlar vardır. Ayrıca yumuşak oyuncaklar için, özellikle büyük boyutlarda, polar uygundur.
Öyleyse başlayalım.

Bir kağıt deseni kesin


Bir kağıt deseni kesin.

Bir kağıt deseni kesin

Deseni daire içine al


Keçeyi düz bir yüzeye yerleştirin. Deseni kontur boyunca daire içine alın ve yansıtın.

İki parçayı kes


İki parçayı kes.

İki parçayı kes

İki parçayı kes


Parçaları ön tarafı içe gelecek şekilde katlayın, birlikte dikin. Makine dikişini veya manuel dikişi kullanabilirsiniz. En sık kullanılan el dikişi bir iğne ile geri döndü. Dikiş, parçanın kenarından en az 3 mm geriye döşenmelidir. Gelecekte dönmeyecek şekilde oyuncağı önden dikebilirsiniz, sonra kontrast iplikler kullanmaya ve bir ilmek (kenar) dikişi ile dikmeye değer.

Ayrıntı ekle

Ayrıntı ekle


Dikişli oyuncağı ön tarafa çevirmenin mümkün olacağı, dikilmemiş kısmını terk etmeyi unutmadan oyuncağın dağılımı boyunca dikin.

Oyuncağın kontur boyunca dikmek


Hafifçe çevirin, gerekirse keskin olmayan ucu olan bir çubuk kullanın (çubuksuz kalem veya kurşun kalem). Bu aşamada, hazır gözler ve burnun yokluğunda, gözler için beyaz (açık bej) keçelerden daireler kesip, siyah boncuklardan gelen öğrencilere dikin ve burnu siyah keçeden kesip çıkarın. Oyuncakları doldurmadan önce gözlerinize ve burnunuza dikin.

doldurmak


Kedinin hacmini vermek için, sentetik kışın, sentetik kışın gibi yumuşak bir dolgu maddesinin aşırı durumlarda, pamuk yününü almak gerekir, yumuşak dokuları kullanabilirsiniz. Künt ucu olan bir çubuk kullanarak, dolguyu oyuncağın üzerine eşit bir şekilde dağıtın, kuyruk ve bacaklara dikkat edin. Doldurma derecesi görsel olarak belirlenir, çok sıkı sızdırmazlık dikişlere zarar verebilir.

bir delik dikin


Tüm dolgu maddesi oyuncağa yerleştirildikten sonra, dışarıdan temiz dikişlerle deliği dikmelisiniz.

Bitmiş gözleri ve burnu takın


Hazır göz ve burnu takın, gerekirse yapıştırmadan önce pozisyonlarını düzeltin. Kumaşların ve diğer malzemelerin (örneğin Dragon) yapıştırılmasında uygun üniversal yapıştırıcılı tutkal.

Keçeden hatıra kedi


Bitmiş kediyi dekore etmek için, şeritlerden, şapkalardan veya isim plakalarından yaylar kullanabilirsiniz. Bu durumda, kedi yeşil şeritteki kafasını karıştırdı.
Not; Oyuncak üretimi oldukça basittir ve 5-6 yaş arası çocuklarla birlikte yapılabilir. Ortak yaratıcılık iletişime sevinç verir, sebat ve iğne işi becerilerini geliştirir.Sonuç, güzel bir yumuşak, parlak bir oyuncaktır, kendi elleriyle yapıldığından değerlidir, ruhun bir parçası gömülüdür.

Keçeden hatıra kedi
Geri git
Yorumlar (0)

Ayrıca okuyun

Çamaşır makineleri için hata kodları