DIY kendin yap
Master sınıfları, talimatlar, faydalı ipuçları, yemek tarifleri.
» » » »Çocuk örgü saatleri
Bebek veya bebek büyüdüğünde, saatin "kene" gibi geldiğini zaten biliyorlar. Zamanımızda bir bebek için saat satın almak zor olmayacak, ancak güvende olmalarının güvencesi nerede? Kendi başınıza bir saat yapmayı, yani tığ işi yapmayı öneriyorum. Evet, bir mekanizmaları yok, ama çocuğun buna ihtiyacı var mı? Bu, çocuğun tutuşu için mükemmel bir dekorasyondur, bebek arabasına ne zaman bineceğini, tüm arkadaşlarına ve akrabalarına söyler ve gösterir.

Bir saat kordonu yapmak için, parlak sıradışı saatlere ihtiyacımız olduğu için, 7 farklı renkte% 100 pamuktan ince bir iplik kullanıyorum. Buna ek olarak, kadran üretimi için beyaz iplik, kırmızı boncuklar kullanın. Herhangi bir renkteki boncukları ancak arka plana karşı dikkat çekiyorsa alabilirsiniz. Ve tabii ki, kanca 0,9 mm'den daha iyi. Öncelikle saat çantasını bağlaman gerekiyor. Bunu yapmak için, kırmızı ipliği alın ve 2 VP'yi çevirin. İkinci döngüde, 6 RLS'yi (tığsız sütunlar) bağlayın, ardından bir bağlantı döngüsü olmadan ve kaldırma halkaları olmadan devam edin örme yuvarlak. İkinci sırada, üçüncü - 18 RLS'de dördüncü - 24 RLS'de 12 RLS'yi bağlayın. Sadece bu satırın sonunda daireyi tamamlamak için bağlantı sütunu bulunur.

yuvarlak örgü


Bir sonraki adım arama yapmaktır. Ancak sayılar boncuklardan yapılması planlandığı için, ilk önce dişe 12 boncuk koymak gerekir. Beyaz iplik ile 5 VP'yi çevirin, zinciri halkada kilitleyin. Halkada 12 CCH (çift kroşe) çevirin. Burada sıranın başında 3 VP örmek gerekir ve bunlar 1 CCH olarak kabul edilir ve sıranın sonunda bir bağlantı sütunu olur. Bir sonraki satır, önceki her bir satıra 2 RLS bağlayarak RLS'ye bağlanır. 3. sıra, saatlerin tüm örgü sıralarında en zor olanıdır. Örme boncuklarla yapılacak. Boncukların eşit şekilde yerleştirilmesi için, boncuklarla 1 RLS, boncuk olmadan 1 örme gerekir. 1 sc bağladıktan sonra, kordonu ipliğin tabanına çekmek, örgünün önüne yerleştirmek, boncukların arkasına kancaya girmek ve sc'yi bağlamak gerekir. Boncuklar örgünün ortasında olacak. Bu şekilde satırın sonuna kadar devam edin. 4. sıra örme RLS, 1 sıra ilave edildi.

yuvarlak örgü


Son olarak, dakika ve saatteki elleri siyah bir iplik ve bir iğne ile işleyin. Kadran bitti. Daha sonra saat çantasına dikilmelidir. Şimdi saatler için bir bilezik yapman gerekiyor. Bunu yapmak için, kordonu izlemek için işaretli yere sabitleyin ve daha önce kayışın hangi boyutuna ihtiyaç duyulduğunu belirleyen bir VP zinciri çevirin.

yuvarlak örgü


Bir sonraki iplik tonunu takın ve bir sıra sc. Böylece, kasanın her iki tarafına 5 sıra kayış örün. Kadranın altına, toka olmadan düzenli bir kayış yerleştirmeniz gerekir ve üst kısımda 10 VP'lik bir halka bağlamanız gerekir, kayışı takmak için bir halka elde etmek için RLS ile bağlamanız gerekir.

ayrı bir deliği açmak

5 sıra kayış örme

5 sıra kayış örme

5 sıra kayış örme


İş neredeyse bitti. Çocuğu eline sabitlemek için sadece ayrı bir deliği açmak için kalır. 15 VP toplayın, bunları bir halkaya kilitleyin, bir RLS halkasını başka bir iplikle bağlayın.

ayrı bir deliği açmak


Halkayı kayışın üstüne yerleştirin. Şimdi saatini takıp yürüyüşe çıkabilirsin. Böyle tuhaf bir eğitici oyuncak, renkleri daha hızlı öğrenmenize ve zamanın nasıl belirleneceğini öğrenmenize yardımcı olur.

Çocuk örme izle

Çocuk örme izle

Çocuk örme izle
Geri git
Yorumlar (0)

Ayrıca okuyun

Çamaşır makineleri için hata kodları