DIY kendin yap
Master sınıfları, talimatlar, faydalı ipuçları, yemek tarifleri.
» » »Tebrik kartı" Çiçek çayır "
El yapımı kartpostallar her zaman hoş bir sürpriz. Özellikle bağış yapan kişinin ne yaptığını biliyorsanız, her zaman iki kat daha keyifli olur. Bugün kesinlikle doğum günü adamını neşelendirecek bir tebrik kartı yaratacağız.

Tebrik kartı


Bir kartpostal oluşturmak için ihtiyacınız olacak:
• karton;
• pembe ve beyaz hissettim;
• pembe ve beyaz renklerde yarım boncuklar;
• yeşil sisal;
• tutkal tabancası;
• delik delme sınırı;
• kıvırcık makas;
• saten kurdele şeftali veya krem ​​rengi;
• iplikler;
• iğne;
• çift taraflı bant;
• kutlama yazısı;
• çiçek desenleri.

Bir kartpostal oluşturmak için ihtiyacınız olacak


Böyle bir kart için benzer malzemeleri toplayabilirsiniz. Örneğin, sisal'i kablo, kurdeleler veya başka bir şeyle değiştirebilirsiniz. Delgeç yerine, kıvırcık makas kullanabilir ve keçeyi kağıtla değiştirebilirsiniz. Ama aynı şekilde, eğer ana sınıftaki materyalleri kullanıyorsanız, kartpostal fikri de kurtarılacaktır.
15x20 cm ebadında bir karton kesin ve ikiye katlayın. Kartonun büküldüğünde deforme olmasını önlemek için, ilk önce makasın arkasını katlama çizgisi boyunca iterek çekin. Katlandığında, kartpostal 15x10 cm boyutundadır, ayrıca 8x13 cm ölçülerinde bir karton da kesilmiş, kartpostalın tüm kompozisyonunun temeli bu olacaktır.

Karton kesmek


Kartonun sadece üç tarafını, delik şeklinde bir kenarlık delgisi ile deliyoruz, çünkü çim şeklindeki kompozisyonun başlangıcı, tabana oturacak ve açık kenarlara gerek kalmayacak.

Figürlü bir zımbadan geçiyoruz


Bileşimin tabanını, çift taraflı bant kullanarak kartpostalın ortasındaki ortada tutkallayın.

Boş tutkal


Şimdi sisal'i birkaç kez katlayıp 1 cm uzunluğa kadar kısa parçalara ayıracağız.Ayrıca farklı uzunluklarda 5 parça da hazırlayacağız - bunlar çiçeklerin gövdesi olacak.

sisal ekle


İlk önce, tabanın dibine ince bir tabaka ile sıcak bir yapıştırıcı uygulayın ve ardından çimleri kaotik bir şekilde yapıştırın. Büyük gövdeler eşit olarak dağıtılmalıdır.

İnce bir tabaka ile sıcak eriyik uygulayın


Şimdi tutkalın çimlerin tabanında görülebildiği yerleri gizlemeniz gerekiyor. Saten şeridi ipliğe bağlayıp sonunda düğümü sabitleriz. Tüm çimleri kaplayacak ve sonunda sabitleyebilecek uzunlukta bir akordeon elde etmek için sıkıyoruz.

Akordeon aldım


Sıcak eriyik üzerine yapıştırın ve kenarı kapatın, dünyayı simüle edin.

dünyayı taklit etmek


Renkler oluşturmak için kağıt dahil herhangi bir malzemeyi kullanabilirsiniz. İnternette bir çiçek deseni bulunabilir veya kendiniz çizebilirsiniz. Ama çiçekleri keçeden yapacağız. Böylece kart daha hacimli ve orijinal görünecek.
Desenleri bir kalemle daire içine alın ve 2 küçük ve 1 büyük pembe çiçek, 1 küçük ve 1 büyük beyaz çiçek kesin.

keçeden çiçek yapmak


Çiçeğin olacağı yere tutkal sürün ve tutkal sertleşmek için zamana kadar keçeyi tabana sıkıca bastırın. Pembe çiçekler üzerinde merkeze beyaz boncuklar ve beyaz - pembe. Kartpostalın kenarlarını da boncuklarla süsledik.

Sıcak tutkal yapıştırıcı


Ve son dokunuş kutlama kelimelerinin bulunduğu bir yazı. Yazıtın sonuna kadar kıvırcık makasla bir kenarı kesin ve ikincisini papirüs gibi çevirin.

Desenleri daire içine alın


Çift taraflı bant üzerindeki yazıyı renkler arasında yapıştırın.
Kartpostal hazır!

Tebrik kartı

Çiçek çayır
Geri git
Yorumlar (0)

Ayrıca okuyun

Çamaşır makineleri için hata kodları