DIY kendin yap
Master sınıfları, talimatlar, faydalı ipuçları, yemek tarifleri.
» »İğne kutusu
Her birimiz hayatta en az bir kez iğne kaybı problemi ile karşı karşıya kaldık, daha sonra panik içinde uzun bir arama yaptık. Bu yüzden, bunun tekrar olmasını önlemek için, iğnenizin nerede olduğunu her zaman bileceğiniz bir iğne çubuğu yapmanızı öneririm. Ek olarak, böylesine sevimli küçük bir şey sadece iğneleri saklamakla kalmaz, aynı zamanda gözü memnun etmekle kalmaz, aynı zamanda her evde genellikle çok sayıda olan küçük eşyalar için bir kap görevi görür. Çok hızlı ve basit bir şekilde yapılır. Bunu yapmak için ek olarak bir şey satın almanıza gerek yoktur. Eldeki ilk malzemeler yeterli olacaktır ve iğne çubuğu hazır olacaktır.

iğne yatağı


İş için, ihtiyacımız var:
• kumaş
• küçük kavanoz
• karton
• sünger
• makas
• yapıştırıcı
• kurşun kalem
• diş
• iğne
• dekorasyon şeritleri

ihtiyacımız olacak


Kapağınızın üst yüzeyine eşit boyutta bir karton daire kesin. 5 cm çapında bir kılıfım var.

Karton kesilmiş


Dolgu malzemesi olarak köpük kauçuk kullanacağım. Farklı bir dolgu maddesi tercih ederseniz, bir sonraki adımı atlayabilirsiniz. Ancak, benim gibi, köpük kauçuğu seçmeye karar verirseniz, o zaman 2 daireyi kesmeniz gerekir, bir daire kapağın çapından 5 mm, ikinci kapağın çapından 1-2 cm daha büyüktür. Bu, iğne yatağımızın kapağının daha hacimli ve yumuşak olması için yapılır.

Köpük kesilmiş


Kumaşı alıyoruz. Evinizde bulunabilecek her türlü kumaşı kesinlikle alabilirsiniz. Kapağın üst yüzeyinin iki katı büyüklüğünde bir daire kesin. Kapağım için 10 cm.

iğne yatağımızın kapağı


Sıradan, en basit dikişlerle kenarları dikeriz.

iğne yatağımızın kapağı


İğne yatağımızın kapağını şekillendirmeye başlıyoruz. Öncelikle, daha büyük boyutlu bir köpük kauçuk çemberi koyduk.

köpüğü yerleştirin


Daha sonra boyutu daha küçük olan ve bir karton daire ile kaplı olanı. İpliği yavaşça sıkın ve sıkıca sabitleyin.

karton eklemek


Bu çok eğlenceli bir şapka.

ped


Kapağa yapıştırın. Yapıştırıcıyı şu an kullanırım, en güvendiğin yapıştırıcıyı alabilirsin.

tutkal


Bir kavanoz süsleyin. Bir kavanozdan bahsetmişken. 6 cm yüksekliğinde, 5 cm çapında bebek maması altından aldım.Bu küçük kavanozlarda, bebek maması bölümünde bulamazsanız, bal hala satılıyor.
Dekoratif bir bant alırız, kapağı yapıştırırız. Boncuk, dantel, saten kurdeleler kullanabilirsiniz - hayal gücünüzün size söyleyeceği her şey ... peki ya da evde ne varsa.

süslemek


Teybin ekleminin yay altındaki yerini gizliyoruz. İğne çubuğumuz hazır!

iğne yatağı


İğne milinin yüzeyini kullanım amacı için kullanıyorum ve içinde cam boncuklar saklıyorum.

tarafta iğne çubuğu


çünkü Eğer nakışa düşkünsem, nakış iğnelerimi sıradan iğnelerden ayrı tutmayı tercih ederim. Bunun için başka bir iğne çubuğum var.

üstündeki iğne çubuğu


Tamamen ilk olarak aynı yapılır. Aradaki tek fark, içine kapağa yapıştırdığımız aynı şapkayı yerleştirmem. Bu nedenle, nakış iğnelerim her zaman güvenli bir yerdedir ve diğerleriyle karıştırılmaz.

iğne yatağı


Bunlar elimizdeki sevimli küçük şeyler. Ayrıca böyle bir iğne yatağı yapabilirsiniz hediye onun arkadaşı needlewoman için. Emin olun, herhangi bir dikişçi mutlu olacaktır!
Geri git
Yorumlar (0)

Ayrıca okuyun

Çamaşır makineleri için hata kodları