DIY kendin yap
Master sınıfları, talimatlar, faydalı ipuçları, yemek tarifleri.
» » »Kumaştan gül
Kumaştan çok orijinal çiçekler ve hatta çiçek düzenlemeleri oluşturabilirsiniz. Tekstildeki bu tür çiçekler her türlü yüzeye dekor görevi görür: giysiler, kartpostallar, tabutlar, perdeler, saç bantları, vb. Bu tür çiçekleri herkes özel bir çaba göstermeden yapabilir.
Bir gül oluşturmak için bu tür malzemelere ve araçlara ihtiyacınız olacak:

şeftali rengi şifon; şeffaf şeftali rengi organze; beyaz veya uyumlu renkli baskıya sahip şeffaf organze; saten beyaz kumaş; kumaşın kenarını söylemek için bir mum; makas; kağıt; bir kalem; iğneler; bir iğne; İplik.

Kumaş almak


Tüm renkler birbirleriyle kombine edilecek şekilde bir kumaş seçin. Renklerin mat ve şeffaf, açık ve koyu arasında değişmesi arzu edilir.
İlk önce, petal şablonlarını hazırlayın. Kâğıt şeridini ikiye katlıyoruz ve kalplerin yarısını kat yerlerine çekiyoruz. Yarımlar farklı boyutlarda olmalı, büyüklük kademeli olarak artmalıdır. İsteğe bağlı desenler kalpler olabilir. Ancak bu, gül için maksimum görsel efekt elde edilmesine yardımcı olabilecek en uygun şeklidir.

kesmek


Kumaşı birçok katmana katlayın ve tüm kenarlara pimlerle sabitlediğinizden emin olun. Bu, kesilen kalplerin hepsi aynı boyutta olması ve kumaşın farklı yönlerde gezinmemesi için gereklidir. Tüm desenleri bir kalemle daire içine alın. En büyük yapraklar başlangıçta toplanacaktır, bu nedenle hangi rengin birinci, ikinci vb. Olduğuna karar vermeniz gerekir. Renkler katmanlara yazılacak. Kumaş üzerine çizilen yaprakları kesin. Kavisli kenarları siyah olacağından kurşun kalem boşlukları hemen atılabilir.

yaprakları kes


Tüm kesilmiş yaprakların kenarlarını çizmeye başlıyoruz. Bu, petalin deforme olmaması için çok dikkatli yapılmalıdır. Kalbin keskin ucundan cımbız alın ve ateşi tutup kenarları çok çabuk yakalayın.

Kenarları çizmeye başlamak


Farklı boyutlarda ve farklı renklerde bu gül yaprakları var.

kumaştan bir gül topladık


En büyük yaprakları olan gülü toplamaya başlıyoruz. Bir katman aynı renkteki 4 yapraktan oluşacaktır. İlk petal'ı bir iğneyle delip birkaç küçük dikiş yapıyoruz. İğneyi yanlış taraftan çekiyoruz. Yaprakların keskin köşelerini tutturuyoruz.

kumaştan bir gül topladık


İkinci petal'ı uygulayın. İğneyi aşağıdan yukarıya ve yukarıdan aşağıya doğru dikin. Bu nedenle, iğne sürekli aşağıya çekilmelidir.

kumaştan bir gül topladık


4 yaprak topladık ve biraz daha küçük ve farklı renkte olan yeni bir katman oluşturmaya başladık. Master sınıfında, yapraklar alttan mat ve büyük olacak şekilde düzenlenir ve üst katlarda ve uca mat ile saydam olarak değiştirilir.

kumaştan bir gül topladık


Yaprakların boyutunu yavaş yavaş azaltın ve aralarında alternatif renkler kullanın.

kumaştan bir gül topladık


Düğümü yanlış taraftan düzeltiyoruz. Herhangi bir malzemeye bitmiş bir gül dikmek için bir ihtiyaç varsa, daha sonra çalışmak için ipliği bırakın. Ortada bir boncuk yapıştırabilir veya çok küçük yaprakları ile kaplayabilirsiniz.

Kumaş gül


Bunlar kumaştan yapılmış güzel güller!

Kumaş gül
Geri git
Yorumlar (0)

Ayrıca okuyun

Çamaşır makineleri için hata kodları