DIY kendin yap
Master sınıfları, talimatlar, faydalı ipuçları, yemek tarifleri.
Bir kare çubuk şeklinde bir iğne çubuğu dikmek çok basit görünüyor. Fakat ihtiyaç sahibi kadın her zaman sıra dışı bir şey ister ve bu yaratıcı ilham için bile gereklidir. Daha karmaşık iğne kılıfları, kirpi ve diğer hayvanlar şeklinde yumuşak oyuncaklar dikmeyi içerir. Ancak, oyuncakları dikmek için kesinlikle zaman yoksa, ancak acil olarak ihtiyaç duyulursa, birkaç dakika içinde bir iğne çubuğu dikebilirsiniz. Bu atölyede, çiçeğe benzeyen yuvarlak bir iğne çubuğu dikiyoruz.

Dikiş için ihtiyacımız var:
•% 100 pamuk;
• iplikler;
• Terzilik için bir iğne ve büyük bir iğne;
• sentetik kışlayıcı;
• makas;
• kalem;
• dekorasyon için boncuklar;
• tutkal tabancası.

Yastığı iplikler halinde sürükleyerek çiçeğin yapraklarını taklit eden sektörlere ayıracağız. Bunun için başka bir malzeme, örneğin mumlu kordon, bant vb. Alabilir. Asıl mesele, bu malzemenin çok dayanıklı olması ve yırtılmamasıdır.

iğne yatağı için


Kumaşı yüzü içe gelecek şekilde iki kat katlayın. Çapı yastığın istenen boyutuyla çakışan yuvarlak bir nesneyi daire içine almak için bir kalem kullanın. Master sınıfta çapı 10 cm.İş parçasını makasla kesip, ödenek bıraktık.

daire kesmek


İki parçayı bir dikiş dikişiyle birleştiriyoruz, böylece daha fazla dikiş atmak daha uygun olacak.

Kumaşa iki kat katlayın


İki parçayı bir dikişle tamamen dikiyoruz, aynı dikişleri yapıyoruz ve sıkıca sıkıyoruz. Bir daktiloda dikebilirsiniz.

İpliği çek


Ayrıntıları süpüren ipliği çekiyoruz. Merkezdeki kumaşın sadece bir tarafına 3-4 cm'lik bir kesi yapıyoruz.

İş parçasını çeviririz


İş parçasını çıkarır, kenarları düzeltir ve sentetik bir kışlayıcı ile eşit bir şekilde doldurmaya başlarız. Bunu, yastığı arkaya itinceye kadar kenardan ve merkeze daha yakın dolgu malzemesi parçalarını döşeyerek yapmaya başlarız.

doldururuz


Yastığı doldurmayı bitirdiğimizde kesimi dikeriz. Belki de ideal değildir - bu da kumaşın kalitesine bağlıdır. Fakat dikişin tüm kusurlarını ipliklerle gizleyerek boncuklarla süsleyeceğiz.

Bir çentik dikin


Büyük bir iğne alın, ikiye katlanması gereken çok uzun bir iplik geçirin. İpliğin sonunda bir düğüm bağlarız. Yastığı sektörlere ayırmaya başladık. Bunu yapmak için, iğneyi merkeze yerleştirin ve arkadan çekin, ardından tekrar yukarıdan aşağıya doğru geçirin ve iyice sıkın. Böyle bir şerit için üç daire çizeriz ve diğer tarafa gideriz. İlk önce dikiş ipliği ile kapatın ve sonra devam edin. İğnenin hem yukarıdan hem de aşağıdan sürekli aynı deliğe düşmesini sağlarız.
İplik bitmişse ve gerekli sayıda sektörü henüz sıkmadıysanız, kumaşın hemen yanındaki düğümü sıkın ve ipliği kesin. İpliği tekrar iğneye geçirin ve sıkmaya devam edin.
İstediğiniz kadar sektör yapabilirsiniz. Hepsi pedlerin çapına bağlıdır.

Bir çentik dikin

Yastığı sektörlere ayırmaya başlayın

Yastığı sektörlere ayırmaya başlayın


İplik demetinin yerleştirildiği orta kısım, hem üst kısımda hem de alt kısımda büyük bir boncukla süslenir. Bu yüzden yara demetini sakladık.

boncukla süslemek


Üst kısımda, merkezin yönünde daha fazla boncuk ekleyin, yavaş yavaş boncukların çapını azaltın.

boncukla süslemek


İğne mili görevini yerine getirmeye hazır!

İğne yatağı

İğne yatağı
Geri git
Yorumlar (2)
 1. Svetlaia
  #1 Svetlaia misafir 8 Ağustos 2017 05:26
  1
  Bu şekil ve ipliğin büzülmesi sayesinde yastık dışbükey ve doludur, böylece iğneler daha iyi durur. Kesinlikle bir tane var. Ancak bir düğme olmadan. İyi bir karar ve en önemlisi hızlı.
 2. Pauline
  #2 Pauline misafir 31 Ocak 2018 12:30
  0
  Klas'ı gerçekten çok sevdim.

Ayrıca okuyun

Çamaşır makineleri için hata kodları