DIY kendin yap
Master sınıfları, talimatlar, faydalı ipuçları, yemek tarifleri.
» » » »Dekorasyon toz aynası
Bir kereden fazla allık veya toz bittiğinde bir sorunla karşılaştığımda, aynayı ayna ile birlikte atmak zorunda kaldım. Ama son zamanlarda, en sevdiğim aynayı kaybettim ve harika bir fikre sahip olmak üzereydim - eskisini yenisini almak için süslemek! Ve şimdi nasıl yapılacağını öğreneceksiniz.
Master sınıf için ihtiyacımız olacak:% 100 pamuk; karton (2 mm); sıcak tutkal tabancası; PVA tutkalı; makas; bir fırça; bir kalem; whatman; pergeli; hattı; bir ayna

ihtiyacımız olacak


Demek paketten bir ayna aldık. Hala alamadıysanız, bu çabaya değer. Plastik kenarları kırmak veya bir şeyle kaldırmak için pense kullanın. Sadece aynaya zarar verme. Hangi şekil olursa olsun. Bir kalem ile karton üzerine daire içine alın. Etrafına pusulalı bir daire çizeriz, böylece 0,5 cm'lik girintiler olur (ayna yuvarlaksa 1 cm).
İş parçasını kesin ve dört kez daha daire içine alın. Diğer tüm daireleri kesin. Üçü bir kenara koydu. Kalan ikisinin de delik açması gerekiyor. Bunlardan birinde aynayı tekrar daire içine almanız gerekir. Bu bölümde daha güçlü durması için bir ayna ekleyeceğiz. Diğer yandan, çapı birkaç milimetre daha küçük olacak şekilde (aynanızın boyutuna bağlıdır) aynı ovali çizin ve çizin. El ile çizebilirsiniz.

elle çizmek


Temel oluşturacağız. İki tam daire al. Ön taraf için hazırlanan kumaşı 0,5 cm'lik paylarla kesin, daire içine fırça ile yapıştırın ve kumaşa yapıştırın. Yüzeyi hizalayın, böylece kırışıklık olmaz. Fazla kumaş birikimi olmadan yapışması için etrafındaki kumaşı keseriz. Düzgün ve düzgün bir kumaş olan bir daireye yapıştırıyoruz.

Temel yapacağız


3 cm genişliğinde saten bir kurdele kesiyoruz ve her iki parçaya da bir tutkal tabancası ile yapıştırıyoruz, aralarında 1 cm'lik bir mesafe bırakıyoruz.

Saten kurdele kesti


Şimdi aynalı bir parça yapalım. Daha küçük bir oval ile boş bir al. Bu ayna için çerçeve olacaktır. Kumaşa, önceki boşluklarla aynı şekilde tutkal verilerek, sadece başka bir delik açıp içeriye girmesini sağlayın. Sadece içini mühürleriz.

hadi ayna ile bir parça yapalım


Son boşluğu aynanın boyutuna uygun bir oval ile tutkallayın. Aynanın kenarlarına sıcak eritmeli yapışkan uygular ve yapıştırdığımız kartondaki deliğe yerleştiririz.

Son boşluğu yapıştırın


Dış ödenekleri ve tutkalı, birkaç saniye sıkıca bastırarak, iş parçasını her iki tarafa ayna ile yapıştırıyoruz.

Dış ödenekleri kapatıyoruz


Boş kalan son parçayı bir bezle yapıştırıyoruz ve küçük bir cep oluşturuyoruz. Bir yandan ödenekleri yapıştırıyoruz, diğer yandan ödenekleri kalan iş parçasına yapıştırıyoruz.

Son katı parçayı yapıştırın


Parçayı parçayı serbest tabana yapıştırıyoruz.

Cepli tutkal kısmı


Burada bir aynamız var. Şimdi aynaya ikinci bir şans verilebileceğinden eminiz. Cep aynası küçük el çantaları ve ceplerde kolayca takılabilir. Ve en önemlisi, içinde değerli ve önemli bir şeyi gizleyebilirsiniz ve aynaya tekrar baktığınızda bunu hatırlayın.

aynamız var

Toz Kutusu Ayna Dekorasyonu

Toz Kutusu Ayna Dekorasyonu
Geri git
Yorumlar (0)

Ayrıca okuyun

Çamaşır makineleri için hata kodları