DIY kendin yap
Master sınıfları, talimatlar, faydalı ipuçları, yemek tarifleri.
» » »Bilezik" Grillage "
Boncuklu baubles modadayken zaman geçti gibi görünüyor. Ancak bu tür ürünler her zaman özel bir karaktere sahiptir ve dokumalarının karmaşıklığı ile büyülenmektedir. Bu ana sınıfta, büyük boncuklardan ve bir düzine taneden yapılmış basit ama orijinal bir bilezik öreceğiz. İki renkte boncuklara ihtiyacımız olacak: koyu kahverengi büyük ve açık kahverengi orta. Karşılık gelen kahverengi tondaki boncukları 0.7-1 cm çapında toplarız.Bir bileziği örmek için kalınlığı 0.25 mm olan bir olta alın.

iki renkte boncuk


Dokuma hattının uzunluğu 2, 5 m olmalıdır, çok fazla ve ilk başta çok uygun olmayacak gibi görünmektedir, ancak çizgi hızlı bir şekilde dokunup kısalmaktadır.
Bilezik, büyük kahverengi boncuklardan dokunmuş boncuklardan oluşacaktır. Dokumaya başladığımız top odur. Oltanın bir ucunda üç büyük boncuk toplar, onları oltanın ortasına yerleştiririz. Başka bir boncuk topladık ve bunun içinden oltaların ikinci ucunu geçirdik. Boncuk halkasını sıkın, böylece bir "çapraz" oluşturun.

Başka bir boncuk topluyoruz


Dokumaya devam ediyoruz, her bir ucundan bir tane geçiriyoruz. Üçüncü kordonu olta hattının her iki tarafına da bağlarız, ikinci ucu geçirip tekrar sıkarız.

Dokumaya devam ediyoruz


Dokumayı 2 kez daha tekrarlıyoruz, sadece son 4'üncü kez zincirin sonu üçüncü boncuk olarak görev yapacak. Oltanın her bir ucunda boncuk topladıktan sonra, uçları aşırı boncuktan delip sıkıyoruz.

Tekrar dokuma


Burada ortaya çıkan 4 eski "haç" topudur.

Böyle bir top çıkıyor


Şimdi, topu açılmaması ve daha güçlü olması için düzeltmeniz gerekiyor. Bunun için, her bir ucu dönüşümlü olarak olta bulunmayan bir dairede topun kenarlarına örmek gerekir.

topu düzeltmeniz gerek


İkinci ucu ör.

İkinci ucu ör


Sonuç olarak, her iki ucun da üst sıradaki bir boncuktan farklı yönlerde çıkarılması gerekir.

farklı yönlere getirmek


Açık kahverengi orta boncuklara bir boncukla örmek için gereklidir. Oltanın her bir ucuna iki tane boncuk yerleştirdik.

orta boy boncuklar


Her iki ucu da boncuktan geçiriyoruz ve tekrar oltanın her iki ucuna iki boncuk dize ediyoruz.

Her iki ucu da iplikle


Şimdi topu tekrar örmeye başlıyoruz. Koyu renkli boncukları açık kahverengi boncuklarla sabitleriz. Belki olta hafif açılacaktır. Oltayı sürekli sıkmak gerekir ve bir sonraki top hazır olduğunda, dokuma güçlü olacaktır.

topu tekrar döndür


Bizim için bilinen desene göre dört "haç" zincirini örüyoruz. Oltanın uçlarını ilk uçtaki boncuğun içine çekerek bir top oluştururuz. Topu sıkın, kenarlarını dokun. Uçlar, bilyenin ortasındaki bir üst boncukta görüntülenir.

Pletm zinciri

dize ışık boncuk


Bundan sonra hafif boncuklar, bir boncuk ve tekrar hafif boncuklar diziyoruz ve hepsini bir top ile sabitliyoruz. Ayrıca, dokuma modeli sürekli olarak tekrarlanır ve hareketler değişir.
Bileziği, 10 top ve 10 top haline getirdi. Elindeki bir bileziği dene. Belki farklı bir uzunluk size uyacaktır. Dokumanın sonunda, bilekliğin her iki ucunu da sıkın. Bilekliğin başında bir boncuk olmalı ve sonunda açık kahverengi boncuklu bir boncuk olmalıdır.

misina uçlarını geçir


Sadece şimdi olta uçlarını, topun bir uç üst ucundan geçiriyoruz.

düğüm atmak


Birkaç kez bir demet oltayı sıkın ve bağlayın. Uçları kesin.

Bileğimizdeki dekorasyon


Bileklik bileğimizde harika bir dekorasyona hazır.

bileklik Grilyazh


Olta biraz uzar ve bunu yapmanıza izin verir, bilezik kol üzerinde serbestçe takılabilir.

bileklik Grilyazh
Geri git
Yorumlar (0)

Ayrıca okuyun

Çamaşır makineleri için hata kodları