DIY kendin yap
Master sınıfları, talimatlar, faydalı ipuçları, yemek tarifleri.
» » » »Yeni doğmuş bir kız çocuğu için şapka
Hastaneden taburcu olma heyecan verici anlar ardında, çiçekler, tebrikler. Sonra mutluluğunuz huzur içinde karyolaya karışır ve annem küçük prenses için bir gardırop alır. Mağazalar, her zevke uygun tekliflerle doludur, ancak sevgiyi ürüne sokarak kendi ellerinizle özel bir şeyler yaratmanın ne kadar keyifli olduğunu. Örgü ve tığ işi ile aşina olanlar için, bir kız için böyle sevimli bir şapka örme zor olmayacaktır.

Yeni doğmuş bir kız için şapka


İş için ihtiyacınız olacak:
- Pembe ipek iplik (50g.) Şapka ve koyu pembe (20g.) - dekorasyon için;
- Çiçeklerin ortasında beyaz boncuklar;
- Yuvarlak örgü iğneleri, 2 adet çift taraflı, kanca (ipliğin kalınlığı için), iri gözlü bir iğne.

Misinaya sahip örgü iğneleri üzerine 64 ilmek toplarız (bu durumda, 1.9 numaralı iğneler) ve ilk sıraya yüz ilmekleri örüyoruz. Daha sonra, basit bir 1 elastik bant ile 6 sıra örüyoruz ve stoklamaya gidiyoruz (ön yüzey).

Yeni doğmuş bir kız için şapka


10 cm. Örgü yaptıktan sonra, işi 3 özdeş parçaya böldük: ilk kısmı ek bir örgü iğnesi üzerine örüyoruz, eşzamanlı olarak son parçayı birinci parçanın bir sıra halkasıyla, ikinci parçanın birinci halkası ile ikincisini ikinci parçanın bir halkası ile üçüncü parçanın kenar halkası ile birlikte örüyoruz. Orta kısım ana örgü iğnelerinde kalır ve üçüncüsü eke aktarılır.

Yeni doğmuş bir kız için şapka


Ortadaki örmeye devam ediyoruz, ön sıraların başında ve sonunda iki ilmeği birbirine bağlıyoruz (orta kısımdan birer yandan yandan bir halka alıyoruz).

Yeni doğmuş bir kız için şapka


Her 4 arka sırada, başın orta kısmında her iki tarafta 5 düşüş, arkada 2 ilmek örüyoruz - bu, başın arkasında bir düşüş yaratacaktır. Kalan orta döngüler kapalı.

Yeni doğmuş bir kız için şapka


Kapağın alt kısmını, etrafına tığ işi st ile ördük. 1 çift kroşe ile.

Yeni doğmuş bir kız için şapka


Koyu pembe iplikle başın arkasındaki başlığın etrafındaki fırfırları örüyoruz: 1 ilmekte festoon (1 çorba kaşığı S / n, 1 çorba kaşığı. 2. nak., 1 çorba kaşığı, 3. nak. 2, 1 yemek kaşığı S / n), 1 atlama.

Yeni doğmuş bir kız için şapka


Ayrı ayrı, havadan koyu pembe bir zincir örüyoruz. 35 cm uzunluğunda halkalar ve kablo demetinin sütunları arasında iplik geçirin. 5 adet taç yaprağı dikiyoruz ve ortada bir tane “ilmek teli” dikilerek beyaz boncuk dikiyoruz.

Yeni doğmuş bir kız için şapka

Yeni doğmuş bir kız için şapka


Küçük bir bayanın tuvaleti yeni bir parçası üzerinde deneyebilir ve yürüyüşe çıkabilirsiniz.
Geri git
Yorumlar (0)

Ayrıca okuyun

Çamaşır makineleri için hata kodları