DIY kendin yap
Master sınıfları, talimatlar, faydalı ipuçları, yemek tarifleri.
» » »Bilezik" Shambhala "
Bilezik, adı gibi, kendi içinde gizemli bir şey taşır. Bu bileziklerin mucizeler yaratabildiğine inanılıyor, ancak saf düşünceleri ve iyi niyetli bir insanın dokuması şartıyla. Şimdi böyle bir mücevher yaratmanın gizemine dokunmak için eşsiz bir şansınız var.
Bir "Shambhala" bilekliği örmek için çok fazla alet gerekli değildir:
• makas;
• mumlu kordon - ihtiyacınız olan rengi ve kalınlığı seçin, ancak ince kordonlu bilezikler daha düzgün görünür;
• bileklik dokuma için bir baskı makinesi veya bir levha - kabloyu sabitlemelisiniz. Bu arada, bilezik dokuma bir tahta bağımsız yapılabilir!
• "Moment 505" veya benzeri tutkal - bu tutkal sıvıdır ve çok çabuk kurur, kordonun derinliklerine nüfuz eder;
• Boncuklar - doğal taşlardan plastik, metal olabilir. Ana boncukların çapı ve rengi istediğiniz gibi. Fakat bileziğin serbest uçlarında, ana 2-3 kez daha küçük çapta boncuk toplamaya değer.

malzeme ve aletler


Bilekliğin tabanını örmek için, her biri yaklaşık 55 cm uzunluğunda üç kordon hazırlamak gerekir. Düğüm üzerinde üç ipi birbirine bağlarız ve yaklaşık 7 cm uzunluğunda bir kuyruk bırakırız (bunlar bileziğin serbest uçları olacaktır).

düğüm ediyoruz


Kuyruğu ağır bir nesneyle sabitleriz veya bileklikleri dokuma için bir tahta kullanırız.

Kuyruğu düzelt


Bileziği dokuma işleminde, özellikle başlangıçta, ortada bulunan kordonun dinlenmeyle karıştırılmaması için dikkat edin. Bütün dokuma işlemi, birbiri arasında değişen, sürekli tekrarlanan iki basit dokuma düğümü aşamasından oluşur.
1. Aşama: ilk önce kordon 1 kordon 2 üzerinden çekilir, sonra kordon 3 kordon 1 üzerinden çekilir, sonra kordon 2 ve kordon 1 altına çekilerek serbest uç çıkar.

ücretsiz ata binmek


Aşama 2: ilk önce kordon 1 kordon 2 altında tutulur, daha sonra kordon 3 kordon 1 altında tutulur, daha sonra kordon 2 ve kordon 1 aynı anda merkezde olur ve serbest ucu kordon 1 altında çıkarırız.

ücretsiz ata binmek


Yani, iki aşama tam bir düğümdür. Bu şekilde başka 3-4 knot (kendi takdirimize göre) örüyoruz ve kordonu 2 ilk boncuk içine geçiriyoruz. Ardından 1. ve 2. adımları tekrarlayın.

boncuk dizmek

bağlama


Benzer şekilde, kalan boncukları sileriz ve bunları 1. ve 2. aşamalardaki düğümlere bağlarız.

boncuk dizmek

bilezik


Bu MK'de, bileklikte 9 tane boncuk vardır, daha fazla veya daha az olabilir. Miktar boncukların çapına ve nodüllerin sayısına bağlıdır.
Son düğüm iyice sıkılır ve bir damla tutkalla sabitlenir. Kurutma ve kabloların 1 ve 3 geri kalan uçlarını iyice düzeltmek için biraz veriyoruz.

tutkalla düzeltmek

kesmek


Bu MK'de, bileklikte 9 tane boncuk vardır, daha fazla veya daha az olabilir. Bu boncukların çapına ve nodül sayısına bağlıdır. Serbest uçları her iki tarafta da bırakırız, en başında örülen düğümü çözeriz.

örgü bileklik Shambhala


Şimdi kaleyi dokumaya ihtiyacın var. Kordonu yaklaşık 30 cm uzunluğa alıyoruz ve fotoğraftaki gibi koyuyoruz: bir ucu bileziği kordonların altına, diğerini üstlerine.

örgü bileklik Shambhala


İki ucu sıradan bir düğmeyle bağlarız, böylece bilezikteki kordonlar farklı yönlerde serbestçe hareket ettirilebilir.

örgü bileklik Shambhala


1. aşamadan başlayarak, kilit için istediğiniz kadar çok düğüm örün (kendi takdirinize göre). Artık ihtiyaç duyulmayan serbest uçları keserek tutkalla sabitliyoruz.

örgü bileklik Shambhala


İhtiyacımız olan uçların uzunluğunu bırakırız, küçük boncuklar geçiririz ve sonunda sıkı düğümler bağlarız, kalıntıları keseriz ve kullanım sırasında çiçek açmamaları için tutkalla sabitleriz.

örgü bileklik Shambhala


Harika Shambhala bileziğimiz hazır!

örgü bileklik Shambhala
Geri git
Yorumlar (0)

Ayrıca okuyun

Çamaşır makineleri için hata kodları