DIY kendin yap
Master sınıfları, talimatlar, faydalı ipuçları, yemek tarifleri.
» » »Doğaçlama malzemelerden orjinal kutu
Birçok zanaatkâr kadın her şeyi kendi elleriyle yapmayı tercih eder, özellikle de iğne işi için tabut. Çok basit, pahalı ve orijinal değil. Zanaatkar tarafından en çok tercih edilen rengin yanı sıra tam olarak ihtiyaç duyulan boyutta bir tabut yapabilirsiniz. Önerdiğim model sadece iğne işi için değil, aynı zamanda çeşitli koleksiyonların mücevher veya depolanması için de kullanılabilir.

Başlamak için ihtiyacınız olan:
- bir ayakkabı kutusu veya istenildiği gibi başkaları;
- kendinden yapışkanlı kağıt;
- dış dekorasyon için kumaş;
- iç kısım için kumaş;
- kağıt çizimini kesmek;
- tuval üzerine işlenmiş iki çiçek;
- makas, tutkal, iplik, iğne, viski bandı.

Başlamak için


Başlarken:
1. Çalışmanın ilk aşaması kutunun kapağının dönüştürülmesidir. Bunu yapmak için, kutunun kapağını alın ve yavaşça her iki tarafa da yapıştırın. Kabarcık veya kırışıklık olmadığından emin olun. Sonra bir kağıt çizim yapıp kapağa yapıştırıcı ile yapıştırıyoruz. Ayrıca hava kabarcıklarını gidererek pürüzsüzleştirin.

kutu kapağı dönüştürme

kutu kapağı dönüştürme


2. Kutunun kendisini dekore etmeye devam ediyoruz. Kumaşı alıp ikiye katlıyoruz.

kumaşı sar

kumaşı sar


Daha sonra, iplik ve iğne yardımı ile kumaşı kutuya tutturup dikkatlice düzleştiriyoruz.

iyice yumuşatma


Bu dikişler görünmez, bu nedenle dikişin uzunluğu farklı olabilir.

Dikiş dikişleri


Kutunun köşelerini ve kenarlarını oluştururuz.

Köşeleri ve tarafları oluştururuz

Köşeleri ve tarafları oluştururuz

Köşeleri ve tarafları oluştururuz


Bazı lüzumlu kadınlar üçgen şeklinde yanal kumaş kıvrımları yapmayı tercih ederler, ama ben onları daima içeriye gizlerim. Benim düşünceme göre, daha güzel ve ilginç. Ve kutu için bir kumaş edindikten sonra, iç kumaş üzerine dikmeye devam edebiliriz. Dikişleri ön taraftan, tabutun tam kenarı boyunca dikeriz.

Dikiş dikişleri

Dikiş dikişleri

Dikiş dikişleri


Kumaşı germiyor ve doğal kıvrımlar yapıyoruz. Tabutun en altında, dalgaları oluşturmak için kumaşı biraz daha büyük bırakın. Tüm düğümler dikkatlice bağlanmış ve gizlenmiştir. İpliği makasla kesiyoruz.
3. Tabutun dış dekorasyonuna devam ediyoruz. İşlemeli öğeyi tuvalden kesiyoruz, böylece resimdeki kenarlar 1 cm daha geniş olur. (F13) Resmi iki iplikle bir iplikle dikeriz.

tabutun dışına


Kalan malzemeyi dikişten kenara eritir ve düz bir saçak oluştururuz.

tabutun dışına


Bu durumda, ayrı ayrı dişleri kesebilir ve kesebilirsiniz. Elemanı göze çarpmayan dikişlerle kutuya dikin. Her düğümü gizlemeye ve sıkıca sabitlemeye çalışıyoruz, çünkü kutuyu düzenli olarak kullanacağız ve hiçbir şey düşüp açılmayacak. İkinci tarafı da biz ayarladık. Kutunun orijinalliği için, her bir tarafa farklı nakışlar dikebilirsiniz.
Not. Başka ilginç dekoratif öğeleriniz varsa, örneğin, kurdeleler, boncuklar, boncuklar ve çok daha fazlası. Onları kutunun üzerine kolayca dikebilirsiniz. Bu sadece onu etkilemeyecek, aynı zamanda karmaşıklığı da artıracak. Birdenbire hiç kumaşınız yoksa, kutu kendinden yapışkanlı kağıda yapıştırılabilir ve kağıt çizimleriyle süslenebilir. Ve resmin üzerine kurdelelerden boncuklara, boncuklara ve basit çiçeklere dikin ya da yapıştırın.
4. Yani el sanatları için kutumuz hazır. Tasarım ve uygulama!

doğaçlama malzeme tabut
Geri git
Yorumlar (1)
  1. xenia
    #1 xenia misafir 22 Ocak 2016 20:22
    0
    Çok güzel ama çok basit: arkadaş: [color = # CCFFFF] [/ color]

Ayrıca okuyun

Çamaşır makineleri için hata kodları