DIY kendin yap
Master sınıfları, talimatlar, faydalı ipuçları, yemek tarifleri.
» » »Mücevher kutusu
Bence her kız mücevherlerini saklama problemi ile karşı karşıya kaldı. Ne zaman işe ya da yürüyüşe gidecekseniz, kendiniz için mücevher seçersiniz. Ve burada bir problem ortaya çıkıyor: gerekli küpelerin ve halkaların hızlı ve zahmetsizce toplanması neredeyse imkansız. Mağazalar bize çeşitli tabutlar sunuyor, ancak bu tabutlar yüksek maliyete sahip ve ayrıca tabutun gerekli büyüklüğünü ve dolgunluğunu da seçiyorlar (tabut farklı şekillerde, boyutlarda ve amaçlarda takılar için farklı bölümler ve kaplara sahip).

Gerekli malzemeler ve araçlar:
- gelecekte kutunun temel çerçevesi olacak bir kutu;
- kumaş kesimleri: iç ve dış duvarları perdahlamak için; tabutun iç bölümlerini oluşturmak;
- PVA tutkalı;
- makas;
- bir kalem;
- Dekorasyon malzemeleri: dantel, gipür, denim ve keçeden aplike, elmaslar.

Robotların Aşamaları:
1. Gerekli tüm malzemeleri hazırlayın. Küçük kilitli veya mandallı bir kutu kullanma fırsatınız varsa, kutunuz daha etkileyici görünecek ve kullanımı kolay olacaktır.
2. Kutunun iç duvarına PVA tutkalı bir bezle yapıştırılmalıdır. Bu tip tutkal, kumaş üzerinde artık bırakmadığından kullanımı uygundur. Süper yapıştırıcı kumaş üzerinde izler bırakabilir ve estetik açıdan hoş görünmez ve zarif görünmez.

yapıştırıcı ile yapıştırmak


3. Takılar için bölmeler oluşturmak için yoğun ve oldukça kalın bir kumaş kullanmanız gerekir. Kumaşın belirli bir ilkeye göre kesilmesi gerekir: kumaşın genişliği kutunun genişliğine karşılık gelir ve uzunluk 20 veya daha fazla zamanın genişliğinden daha fazladır (hangi kumaşı kullandığınıza ve kaç bölmeye ihtiyacınız olduğuna bağlı olarak).

kalın bez


4. Bitmiş kumaş kesiminden bir akordeon katlanmalıdır. Bölmelerin sayısı size uygunsa, akordeonları kutuya yerleştirmekten çekinmeyin. Daha az sayıda bölme istiyorsanız, kumaşı ikiye katlayın ve bir akordeon oluşturun.

ikiye ve bir akordeon oluşturmak


5. Dış kapağı PVA tutkalı kullanarak bir bezle bantlayın.

bezle yapıştırmak


6. Kutunun alt duvarına, kolay kullanım için küçük kumaş parçaları yapıştırın. İç bölmeleri oluşturmak için kullanılan kumaşı kullanabilirsiniz.

kumaş küçük parçaları sopa

kumaş küçük parçaları sopa


7. Kutunun yanlarını bir bezle yapıştırın.
8. Dekorasyona başlayalım. Üst kapağı aynı PVA tutkalıyla yapıştırarak gipürle süslüyoruz. Tutkal, kenarları ve üst kapağın tüm yüzeyini işlemelidir. Yan duvarı ince dantel ile yapıştırın.

Mücevher kutusu


9. Üst kapak, üç kalp uygulaması ile dekore edilmiştir. Uygulama için keçe, denim veya diğer güzel kumaşları kullanabilirsiniz. Keçe dekor yapımında çok kullanışlıdır, ufalanmaz ve kolayca kesilir. Uygulama herhangi bir form ve tema ile yapılabilir. Ayrıca mücevher eşyalarını da (yaylar, figürler, boncuklar) kullanabilirsiniz.

Mücevher kutusu


Kutu kullanıma hazır! Bu kutu yüzük ve küpeler, karanfil, kolye ve klipler için mükemmel bir organizatördür.

Mücevher kutusu


Hayal gücünüzü kullanın ve oluşturun!
Geri git
Yorumlar (1)
  1. Alena
    #1 Alena misafir 7 Ağustos 2017 10:36
    0
    Basit bir kutudan bir kızın hayatında vazgeçilmez bir şey yapabileceğinizi düşünmedim. Kilidi olan bir kutum yok ama bence kilit yerine Velcro veya mıknatıs kullanabilir, onları bir bezin altında saklayabilirsiniz.) Böyle ilginç bir fikir için teşekkürler.

Ayrıca okuyun

Çamaşır makineleri için hata kodları