DIY kendin yap
Master sınıfları, talimatlar, faydalı ipuçları, yemek tarifleri.
Oymacılık - herkesin erişebileceği sanat. Bu tekniği kullanarak ilginç bir şey yapmak için herkesi memnun edecek özel bilgiye ihtiyacınız yoktur. Kendi ellerinizle süslenmiş şirin bir sandık, hazineleriniz için bir depo ya da sevdikleriniz için harika bir hediye olabilir.

Sevimli göğüs


Sandığı dekore etmek için aşağıdaki malzemelere ve araçlara ihtiyacınız olacak:
-Ağaç göğüs;
-Su renkli boyalar;
-Renksiz vernik;
- Yapay saça fırçalar (2 adet);
-Dry parıldıyor;
-Küçük elmaslar;
- PVA tutkalı;
- İnce desenli peçeteler.

gerekli olacak


İlk önce göğsü sulu boyalarla en sevdiğin renkle boya. Bunun için minimum su kullanmaya çalışın, ağaç hala büyük miktarlarda kabul etmez.

göğüs rengi


Yanları ve iç yüzleri unutmayın - bunlar göğsün üstüyle aynı renkte olacaktır. Göğsünü kurumaya bırakın.

Göğsünü kurumaya bırakın


Şimdi en zorlu ve en zorlu aşamaya geçin - kontur boyunca deseni yırtın. Çizimin göğsün yüzeyine düzgün bir şekilde sığması için kesilmesi değil sökülmesi gerekir, bu yüzden çok zaman alabilir. Uzun tırnak sahipleri için bu çok daha kolay olacaktır. İki mm'den fazla olmayan bir kontur bırakın.

anahattan koparma


Peçeteler genellikle birkaç katmandan oluşur ve simsarlık katman mümkün olduğu kadar ince olmalıdır. Ekstra katmanları parmaklarınızla (genellikle iki) ayırın ve resimli en ince tabakayı bir kenara koyun. Bu tür peçeteler Almanya'da üretilir ve genellikle dekoratif sanat sergilerinde satılır. Bazen bunları endüstriyel mağazalarda görebilirsiniz.

Fazla katmanları parmaklarınızla ayırın


Aynı işlemi diğer peçetelerle tekrarlayın. Göğüste çizimler ne kadar fazla olursa, o kadar güzel olur, bu nedenle birkaç peçete elemanına ihtiyaç duyulur.

diğer peçeteler ile prosedür


Şimdi çizimleri peçetelere yapıştırmaya başla. İnce kumaşın fırça basıncı altında yırtılmaması için bunu çok dikkatli yapın.

peçeteler üzerinde çubuk desenleri


PVA tutkalı kuruyuncaya kadar başka bir fırça ile kuru parıldıyor. Işıltı çok fazla olmamalıdır, aksi takdirde resmi engeller.

kuru parıltı fırçası


Göğsün bütün yan yüzlerine dikkat edin ve yapabileceğiniz her yerde bir desen ile parıltı uygulayın - yanlarda ve arkada, çünkü çok daha güzel olacak.

her yerde bir desen ile payetler


Şimdi göğsü renksiz vernikle kaplayın. Bir kat yeterli olmaz, bu nedenle ilk kat kurur kurmaz iki veya üç tane daha uygulayın.

renksiz vernik


Şimdi göğsün serbest yüzeyine rhinestones yerleştirin. Kuru verniklere eklenebilirler veya normal tutkal veya renksiz oje ile ekleyebilirsiniz.

yapay elmas koymak


Göğsün içini unutmayı ve küçük süslemelerden güzel bir süs çıkarmayı unutma. Hazinenizin kapağını açtığınızda, etki harika olacaktır.

küçük yapay elmas güzel süsleme


Harika göğüs hazır! Tüm işlem çok az zaman alır, çoğunuz onu peçeteyi işlemeye harcarsınız. Gördüğünüz gibi, böyle bir işi yapmak hiç zor değil ve tüm malzemeler mevcut. Dilerseniz, sadece ahşap olanları değil diğer sert yüzeyleri de süslemek için dekupaj tekniğini kullanabilirsiniz.

sandıktır
Geri git
Yorumlar (1)
  1. Lamack
    #1 Lamack misafir 18 Mart 2014 14:33
    0
    İyi iş! Atölye için teşekkürler!

Ayrıca okuyun

Çamaşır makineleri için hata kodları